ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Beta_balik
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2560
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
16 Saat 43 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3238 [5.76 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1356 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
14
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Beta Balığımın Kuyrugu
Nursun Hanım'ı dediği gibi eğer hastalığa sebep olan şeyi düzeltmezseniz hastalık devam ediyor olabilir. Bu yüzden özellikle diyetini zenginleştirme izde fayda var.
Beta Balığımın Kuyrugu
Balıkta ilerlemiş bir hastalık yok. Aldığınızdan beri böyle miydi? İlerlemesi durdu mu?
Akvaryum ortamını ve diyetini iyileştirirseniz belki form kazanabilir.
Balıklarım Dipte Yüzüyor
Kılıçkuyruk için 30 litre uygun bir hacim değildir. Yavruları ise sürekli olarak verecek birisini bulamayabilirsiniz. Canlı doğuran türleri için 30 litre yetersiz kalacaktır, en az 60-70 litre olursa iyi olur.
Betalar Türleri Cinsiyetlerii?
Video gözükmüyor ama youtube yükleyip linkini vermeyi denesenize.
Her balığa ayrı ayrı akvaryum mu kuracaksını yoksa bir akvaryumu bölecek misiniz?
Burak Bey'in dediği gibi balıkların formu çok düşük. Hem dişi olanın hem de diğerlerinin daha sağlıklı olması için sizin de dediğiniz gibi canlı yem şart. Canlı yemin yanında en az iki-üç tane kaliteli beta yemi lazım. Ayrıca haftada iki kere az miktarda bitkisel yem yada haşlanmış bezelye verirseniz bağırsak problemleri ile karşılaşma riski düşer.

Elinizdeki malzemeler nedir? Balıkları ilk başta çiftleştirmek ve yumurta almak bir nebze kolay ama daha sonra bakmanız gereken 100-200 yavru balık olacak. Üretime bunu bilerek girerseniz daha iyi olur. Ayrıca üretim için herşeyiniz tam da olsa balıklara en az 2-3 ay verin. Güzel bir diyet ile kendilerini biraz toparlasınlar.[:iyi:][EDIT]Beta_balik,2020-02-25 21:08:52[/EDIT]
Betalar Türleri Cinsiyetlerii?
Birincisi vail tail erkek. İkinci dişi ama ilerlemiş kuyruk erimesi var gibi duruyor. Tedavi etmeniz lazım. Üçüncü fotoğraftaki ayrı bir balık galiba ama net olmadığı için varyetesi ve cinsiyeti belli değil.
Balıklar fanusta mı duruyor?
Suyu yeni mi doldurdunuz? Doldurduysanız musluktan mı? Camlardaki kabarcıklar yeni doldurulduğunda olur.

Birde son iki balığın daha net fotoğraflarını gönderirseniz türleri tam olarak belirlenebilir. [:iyi:]
Lepistes Balıklarım Tek Tek Ölüyor
Akvaryumun ölçüleri neler?
Su sıcaklığı ne?
Birde kullandığınız süs neyden yapılmış, biliyor musunuz?
Kuyruk kışması ve incelemesi su değerindeki bozukluğunu yada stresi gösterir. Akvaryuma bakınca aklıma gelen sadece kullandığınız süs geliyor, onun dışında suyu bozacak birşey yok gibi duruyor. Eğer salınım yapıyorsa olmuş olabilir. Bunun dışında sayı fazla olmuş olabilir.
Oranda Japonlarım Hasta Kaybetmek İstemiyorum .
Isı ve filtre yeterli gözüküyor. 1 haftada bulanıklığın geçmesi, değilsede anlaması gerekirdi. Bir azalma olmadıysa belki birşey salınım yapıyor olabilir.

Balıkların hastalıklarını fotoğraf olmadan anlamı zor. Bu yüzden fotoğraf koyarsanız iyi olur. Kafasında birşey var dediğiniz balık mantar olmuş olabilir. Diğeri ise eğer tedavi surecinde karantinaya ayırdıysanız biraz sarıldığı için ve yeni akvaryuma alışmaya çalıştığı için dingin olabilir. İştahları var mı?
Oranda Japonlarım Hasta Kaybetmek İstemiyorum .
Balıkların fotoğrafı var mı?
Birde su ısısını ve filtrenin modelini söyler misiniz?
Beyaz benek olmuş balığı ayırmış mıydınız?
Akvaryumu ne zaman kumuştunuz,
Balıkları akvaryumu kuruduktan ne kadar sonra eklediniz?
Bu süreçte filtre çalışır halde miydi?
Suyun bulanıklığından bakteri kültürünün tam oturmadığını düşünüyorum. Buda balıkları kötü etkilemiş olabilir.
Balıklarım Dipte Yüzüyor
Filtreniz akvaryum için uygun değil. Aşırı akıntı ile balıkları yoracak ve strese neden olacaktır. Balıklar da bu yüzden dipte duruyor olabilir.

30 litreye 50w'lık ısıtıcı daha uygun olur. Aşağıdaki fotoğraftan kaç litreye kaç watt alınması gerektiğine bakabilirsiniz. Kaliteli markalar hemen hemen listeye uyuyor.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208569/250220201316451.jpg[/IMG]

30 litreyede
Bir tane beta
Yedi-sekiz tane sürü olacak şekilde rasbora
Yedi-sekiz tane sürü olacak şekilde ember tetra
Parlayan gurami
Yedi-sekiz tane sürü olacak şekilde pigme cory
Karides türleri bakılabilir.
Ama sizin daha çok tecrübeniz olmadığı için ben rasbora sürüsü yada beta öneririm.
10-12 cikleti bırakın 30 litrede 100-150 litre bile az gelecektir. Gittiğiniz akvaryumcu sadece daha fazla nasıl para kazanırım diye düşünüyorum olmalı yoksa öyle bir tavsiye vermezdi. Bence bir daha oraya gitmeyin, hayvanları sadece para olarak gören bir yerden alışveriş yapmak ne kadar doğru olur bilemiyorum.
(öldü) Balığım Ölüm Döşeğinde Ne Yapmam Gerek
Su değerlerinde ciddi bir bozukluk var gibi gözüküyor. Bu sadece bahsettiğiniz küften değil, filtrenin olmaması yada yetersiz oluşundan, balık sayısının fazla olmasından, akvaryum hacminin küçük olmasından, kullandığınız malzemelerin salınım yapma ihtimalinden vb. yanlışlardan da kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden akvaryumun fotoğrafı ile birlikte, filtreyi, su ısısını, balık türlerini ve sayısını, su değişim sıklığını ve oranını yazarsanız iyi olur. Eğer akvaryumda başka balık varsa balığı ayrı bir kaba alıp tedavi uygulayın. Aşağıdaki link size yardımcı olabilir.
[URL]http://www.keriminpetdunyasi.com/beta-kuyruk-erimesi-tedavisi/[/URL]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 390 Online Kullanıcı, 212 Üye

Online Kullanıcılar

ersel, Erhan 13, iamthezeus, gunata2003, alvin21, MUSTAFA1453, Nursun, emrepablo11, Aksoy, vendetta99, Chromisc, armaqan, hayati16, jueJ., Flexa, arconim, BKAYA, BARBAR, erdal7777, Dimidiochromis, Greylist, AYBAR52, Goksen, bymalavi, orimohito, Rudas, dark blue, kemal35, RuFKaD, i_yilmaz, Mikail Erdoğan, ozanbaseski, Merdan onluel, WildFish_Keeper, Emir0606, Murat4116, sarimavi, gyunda, comolokko01, Alpkaan Abacı, AkvaryumKolik, 17arda06, Skylord, Deniz.erdem, oscarus, DiscusTurk, yns325, psykhe, mertank, lazdelikanli, Gtuncay, Kartal_003, DtResat, emooomutooo, Mete Duru, karemisola, Utkan4114, Balikcidede, levent1482, CagriSindirac, icelebi, Severin, ahmetcirali, |✓.Murat, BoraBerkol, Labidu, mcmert, SCORPION_79, bilge_kral, biacar, HardScape, ilker2626, Alcynone, sagamore, _RdnC_, smithiseek, extuin, Apoca1ypse, kadircelik, EmirHaN, neksek, Fatih ÇE, fikret43, m4n4q4, yilmazportakal, TurX, legionnaire1, Hellak, brucelee44, Supervenenis, sinanb85, dusumsel, AliHan, tdenizs, reano, Cloud, KILLIFISH, Hasan Acar, Koksal Gurkan, aliosmanasman, Maske06, legendht, Ayokyil, halikarya, gokkurt, bitkigubremarket, safakmurat, Kınayu, fatihkuzen, Gustlof, onrbgs, Oğuz.K, atiryaki, DeviLLe, XOCOHTbI, bakaya, weST27, BerkayB, darkaura, hamzaurun, ardatamay, ilker aydın, karadadas, Zedar, kar_delen6, emrahant07, james_dean, gürbüz, ademakci, enistein, muyat, Monte Kristo, Arifsahink, selahattinfidan, sardasert, EkremTzc, Kemalk41, tarik-ata2xx, mustafasen, yucesoy83, etulum, ozan_1903, mcsavaskan, ariza_105, Fatihs, FFatihhh, Black37, MurathanM, yılmaztr, bunyo71, Hüseyinköprülü, mustachedocto, AliCeylann, Aydın58, abunil, sirhill, Asamet123, Müptela, CagriTURK, 5Murat5, Judge_Fish, Aydin92, namsada, SercanOzturk, Burakkalender, argu79, Piyanist., cyhn84, ecetin, voltran, tosyalı, gcinoglu, WaveRider, Tutuncu11, peker55, mahmut1905, ssongur, adnanuluçay, abm26, Osman08, esensml, Ankaragucu, yemres18, akcay082, TuncayUslu8629, Erdinç aykn, zatonica, esyusuf, alisandokuz, avukathasan06, cuce__vatoz, ilhando, Aspet, HarunYldrm, yldrmali, Xmann, basarir54, soliter83, a.gumrah, enesypr, ozgurnez, alicichlid, viper_78, BuRAK, SERCAN06, İlysOzgn, 21Murat, ibas34, SmallCandyThing, SinaBezek, AYKAN16, ETHICET, RoIF,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.