ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Erdem054
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
14
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Ağustos 2021 22:00
Son Ziyaret:
16 Şubat 2023 21:37
Toplam Mesaj:
32 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
23 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erdem
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erdem

SON 10 MESAJI

Canlı Doğuran Tank
Merhaba 135 litrede plati ve mollylerim var.farkli bir tür daha istiyorum aklımda gurami veya Ramirezi var sıkıntı yasar miyim tecrube edən oldu mu?
Teşekkür ederim.
Elodea Bitkisi
[QUOTE=hakanyildiz06]Merhaba, benim lepistes akvaryumumun yarısını elodealar kaplamış durumda, rafya şeklinde yani yumak hâlinde ve suda serbest yüzer şekilde duruyorlar. Elodealar ışık aldıkça uzamaya devam eder, dikkat etmeniz gereken eğer kuma gömmediyseniz, kök kısımlarını haftalık olarak budamalısınız, kökleri kararmaya ve çürümeye başlar. Ben görebildiğim kadarıyla kök kısımlarını haftalık olarak birkaç santimetre buduyorum, ona rağmen uzamaya devam ediyorlar. En uzunu 2,5 metreyi geçti. Yavruluk kullanmıyorum, yavruların çoğunluğu hayatta kalıyor olmalı, yetişkinlerin yavru yediğini görmedim, belki hepsi hayatta kalıyordur. Elodeanın su değişimi ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum, akvaryumumda canlı yükü az olduğundan bazen ayda bir su değişimi yapıyorum. Hiç CO2 veya gübre kullanmadım. Akvaryumumda dip çekimini de ayda bir yapıyorum, faydalı bakteriler çok olduğundan elodeaların ihtiyaç duyacağı nitrat yeterince mevcut, bitki çok olduğundan fazla nitrat da birikmiyor. Lepistes otu da var, fakat elodea kadar verim alamadım. Aydınlatmam günlük 16 saat çalışıyor, bir adet gücü az olan mavi-kırmızı-beyaz renkleri olan led aydınlatma kullanıyorum.[/QUOTE]


Akvaryum 150 litre 20 küsür kadar Moli ve platiler var 1 adet pipo filtre 1 adet şelale filtre kullanıyorum.
Son bikac gundur bitkilerde cansizlasma gözlemledim sıvı bitki katkılarından kullansam faydası olur bu elodealarim epey yoğun birkaç kök değil.
Karbon ,potasyum gibi sıvı katkılar var alsam mi kararsiz kaldım
Elodea Bitkisi
Merhaba arkadaşlar
Canlidoguran akvaryumuma yavruların yem olmaması için elodealar aldım yaklaşık 2 hafta oluyor gereksinimi az diye bunu seçtim CO2 sistemim yok .
Son bikac gundur yapraklarda sararma ve dökülme var yeni filiz vermeler de durdu.
İnternette bir sürü sıvı bitki besinleri karbonlar vs. Var hangisinden almam işe yarar?marka ve tavsiyeleriniz nelerdir.
Kırmızı mavi ve beyaz karışımı LED armaturum mevcut.
Plati Ve Kılıç Balığı
[QUOTE=MertSoyumert]Özel olarak safkan getirtmediyseniz zaten elinizdeki kılıçkuyruklar plati kırması. Piyasadaki bütün kılıçlar renklendirilmek için platilerle melezlenmiştir. Zaten normalde neredeyse velifera kadar büyüyebilen kılıçlar platiden hallice kalıyor çoğunlukla. [/QUOTE]

Hayır safkan değiller sadece olursa eğer yavruların da normal diğer canlidoguranlar gibi üreyip sağlıklı olması yeterli benim için.irk veya renk korumaya çalışmıyorum.
Plati Ve Kılıç Balığı
[QUOTE=MrzAdar]Evet plati ve molly çiftleşmez. Endler-lepistes, molly-velifera ve kılıçkuyruk- plati türleri çiftleşip, verimli döl oluşturan bilen canlılar.

Melez yavru almak istemiyorsanız: Kılıç-molly, lepistes-molly, plati -molly şeklinde seçebilirsiniz.[/QUOTE]

Anladım yani şöyle ben saf ırk olarak beslemiyorum mesela koi kılıç yada kan kırmızı plati gibi değil beslediklerim o yüzden irk bozulması gibi bir korkum yok sadece yavrularda sıkıntı olur mu yani kısır mi olurlar ya da sakat veya buyumeme gibi sorunlar olur mu diye merak etmiştim.
Ama arkadaşlar da yazmış gerçi net bişey diyemiyor kimse.[EDIT]Erdem054,2022-11-30 13:22:35[/EDIT]
Plati Ve Kılıç Balığı
[QUOTE=MrzAdar]Kılıçkuyruk - molly veya plati - molly, şeklinde besleyebilirsiniz.[/QUOTE]

O zaman 3 adet kılıcı çıkarıp Moli ekleyebilirim plati ve Moli olarak değil mi?zaten dün akşam eklemiştim kılıçları.
Plati Ve Kılıç Balığı
[QUOTE=whoami]Doğrudur, melezlenirler. [/QUOTE]

Peki yavrular ne olur yani sakat vs. Mi yoksa plati tarzinda yavrular mi olur
İki türü birlikte beslemem sakıncalı mıdır yani ?[EDIT]Erdem054,2022-11-30 09:04:40[/EDIT]
Plati Ve Kılıç Balığı
Merhaba arkadaşlar,
Kılıç ve plati balıklarım var bazi yerlerde bunların ciftlesebilecegine dair şeyler okudum.boyle bişey olma ihtimali var mı olursa yavrularda sıkıntı olur mu ?
İç Veya Dış Filtre
[QUOTE=Ahmetkngr]2 adet pipo ekleyip düzenli su değişimi ile önemli olan biyolojik filtrasyonu sağlayabilirsiniz.
İç filitre kaba pislikleri topluyor zaten iç filitreye para vermek yerine pipo ile düzenli su değişimi yapıp dış filitreye gecmek daha mantıklı.[/QUOTE]

İç filtrede de aynı şekilde biyolojik süngerler var ama aynı işlevi görmüyor mu yine de? İki adet pipo filtreyle devam etsem olur mu peki hava moturunun diğer çıkışına bir tane daha ekleyip?
İç Veya Dış Filtre
Selam arkadaşlar işten eve geldiğimde iç filtrem tuhaf bir şekilde sadece ses çıkartıyor ama herhangi bir püskürtme falan yok.simdilik pipo filtre taktım kısa zamanda almam gerekiyor.daha önce kullandiginiz tecrube ettiginiz filtreler varmı yardımcı olabileceğiniz ?
Ölçuleri 85*35*50 dış filtre daha uygun olur sanırım ama epey pahalı şu an onlar.bu akvaryumda iş görebilecek iç filtre var mıdır?[:(]
Ya da sadece dış filtre uygunsa bu boyuta ne gider yaklaşık 140 litre falan.
Önerileriniz nedir smdiden teşekkürler.[EDIT]Erdem054,2022-11-24 23:02:08[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.