ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Marlboro
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
136
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
20 Ağustos 2018 17:35
Son Ziyaret:
30 Eylül 2018 13:18
Toplam Mesaj:
301 [1.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
KKTC
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Artık kullanılmıyor

SON 10 MESAJI

Dragon Kayası
Tazyikli su ile temizlenmelidir. Siz düz yıkama veya hiç yıkamadan koymuşsunuz sanırım.
Betta'ya Kurutulmuş Karides Ve Tubifex
Betta İmbellis türü için doğal yaşam alanlarına Tubifex ve Karides bulunur mu merak ediyorum? Karides bulunur diye biliyorum ama Tubifex olmayabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Yer mi yemez mi sorun değil ama doğasında var mı onu merak ediyorum.
Yurt Dışından Bitki-balık Getirenler Bakabilir Mi?
Ebay'da cazip fiyatlara Betta türleri satılmakta. Benim merakım canlının geldiği zaman ölü olma ihtimalidir ki bu üzücü bir durum olur haliyle. Satıcıya göre değişse de ben Tayland'dan Türkiye'ye gelecek bir balığın 10 Dolar kargo bedeli olduğunu ve 10-45 arasında teslim edileceğini gördüm. Bu süre zarfında balığa n'olur bilmez haldeyim. Yurt dışından aldığım bir ceket 1.5 aydır Türkiye'de ama PTT kargo teslim etmiyor. Hangi şubesinde olduğunu da bilmediğimden gidip alamıyorum. (İade ederim ama ürünü istiyorum parayı değil) Başka nasıl yurt dışından balık veya bitki getirebiliriz ve bitkiler bu süre boyunca hayatta kalabilir mi nemli ve ışıksız bir kutuda?
Betta İmbellis'in Spandles'dan Farkı Nedir?
Barışçıl Betta diye geçen İmbellis Betta'nın Spandles ile arasındaki fark nedir? Kavgacı Siyam Balığı (bilimsel adıyla : Betta Spendles) nasıl uysal olabilir ki? Bu sanırım kültürle alakalı. Örneğin Plakat Betta'lar vahşi, kısa kuyruklu ve kaslı olabiliyorken Spandles'lar uzun kuyruklu ve agresif olabiliyor. Bu benim düşüncem tabii ki ama merak ediyorum Kavgacı Siyam Balığı nasıl uysal olabiliyor?
Betta İmbellis İçin Diyet Listesi Önerir Misiniz?
%60-70 Protein ağırlıklı bir diyet listesi oluşturmama yardım ederseniz sevinirim.

[B]Dip Not :[/B] Spirulina gibi şeyler önermeyin Tropikal iklimde yosun gibi şeyler yaşamıyor. Doğasında bulunan şeylerle beslemek istiyorum örneğin Su Piresi, Kurutulmuş Kan Kurdu gibi.
Beta
Isı çok yüksektir. Bu bir tahmin değil bir çok fotoğraf veya video'da bunu fark etmiştim tabii genelleme yapıyorum.
Beta
Benim doğrum sizin, sizin doğrunuz da benim yanlışım olabilir. Sadece gözlemlerimle ben bu kanıya varabildim ama siz sadece "Yaşar" demektesiniz. K. Siyam Balığının adının hakkıyla güçlü ve dayanıklı bir balık olduğunu zaten bilmekteyiz ama "Yaşıyor" diye "Yaşaması lazım" dememeliyiz. Maalesef bilgisizliğimden ötürü bir kaç sene öncesinde ısıtıcım olmasına rağmen akvaryumcumun dediğine göre balığı 22 derecede bakmıştım ve 7 ay kadar yaşamıştı. Yabancı hobicileri youtube'dan takip ederim bazıları kargodan gelen özel tür sürüngenleri açar ve bizlere gösterir, kimileri de Betta balıklarının 500 ml'lik kaplarda olmalarına üzülür ve mağazadaki bütün balıkları alır. Daha bir kaç gün öncesinde youtube'da karma tanklarda bakılan ve düşük hacimde beslenen Betta'ların ölülerini kameraya çeken adam topluyor ve ağrıyordu, bazı şeyleri kalbiyle yapmalı insan...[EDIT]Marlboro,2018-09-29 00:06:36[/EDIT]
Beta
Neon tetra ve Java moss aynı ısı toleransında yaşabildiğine göre sizin deyiminizle tropikal iklimde de yaşamını sürdürebilecektir sonuçta değil mi? Tartışmanın uzatılmasını gereksiz buluyorum isterseniz yanıt vermeyebilirsiniz.
Beta
Java Moss'u da o ısıda bakalım sonuçta sizin deyiminizle "Tolerans veriyor" değil mi? Olabilecek ile olması gereken arasındaki çizgiyi tutturmak önemlidir ki sonuçta tolerans verse de Discus akvaryumlarındaki çoğu Anubias Barteri çürüyebilir veya yapraklarında delikler olabilir. Hayvanı bunaltmaya gerek yok bence

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 340 Online Kullanıcı, 185 Üye

Online Kullanıcılar

recep3410, tosbag, ziyabatuhan, sobetta, AlperTasci, TugayKrmn, turgay53, muslera1905, arap, Kubilay Sakarya, emre12ozkan, enginm2000, YeniBalikciniz, erdalakçay, Emerse, cyilmaz10, Esraelci, vendetta99, Csumer, sbilgic82, smckr, blitzkrieg, Umitunver, serkantezel, xxleonxx, yebnahzugo, Semih trt, Darkcorner, mustafakuzu, kadirik, ProoF2834, shadow4434, vedat79, MiSoSiKiaN, ysfaltnts1, boratsdmr, osman-01, muratgurer, gokberkgonenc, blackstonep, soliter83, ankara0606, Yusuf Bilal, icelebi, Hsynn, Apoca1ypse, Kınayu, ÖzcanÖzkan, teksel, bettakoi, Supervenenis, captain_55, Hayalbaz, MKA1923, Kemalk41, sina00, ternapi, Mete Duru, KaraYunusu, Caner_Ç, İlkerAyas, FatihCay, ahmetcirali, Etimesgut06, Ronay, indianaconz, fatih23023, AmazonDream, Avcoskar, koala, ygtkrsln, _RdnC_, alpkim, ProScotch, Atahaniist, entedev, hasanertu, Unknown And, ufukdemirturk, sarıyerli 1970, mesutok, Mymustang, kolombo_449, Fragant, Amatör, kralakrep1, mehmetaydin, rexxter, Ugur79, ys34, ERHAN ÖZAKSU, Therbosstat, SCORPION_79, Ejder Günaydın, llegendd, memoates2727, Aspet, keremmina11, EmreCev, AliSarp, fma3280, diper, Noyes, Neothauma, Tekay, kadircelik, Mikail Erdoğan, beyazgul, samdeloz, Karmakvaryum, woddwill, UmitYilmaz, oktay ak, Japon İdris, afatsum09, osprey, Gursoyhasan, Mehmettt0606, dogangunesk, wmsnickers, MŞEN, erditunc, sinanb85, Hmz44, TSevil, Beykozbeyi, K3r3m, Ahmet Haşim, Arifhb, erdemoguz, Oğuzhan_ÇEPNİ, serdar131977, mperk, tolga, zekigonlum, idiopatik, wolverin, Ayhanilik, mlh_mrv, Fishbone, Emre ÇANDIR, Handan, Brsk, OzanEge, bhtyr, Erdemerol23, A. İhsan Akşen, ertan26, m.aydin93, Erdinckaragoz09, omerkazanc, Doğukan, Harun burak onul, EmirA, deriinmavi, MertZerde, bandit_tr, cuce__vatoz, cansani, ozkurtozgur, Prime7, devito, dınay, MehmedHan, Wolf, erten, Veli isparta, mlh06, TÜMER, turkizsundux, Mustbetta, otitiz, semihoruz, akyamaner, ibrahim_, Aqua Discovery, orhanönal, ffeytt, japon22, NyAnKieS, onrbgs, OMER006, HugoSanchez, BDAGDELEN, gamzeseda, Tritagna,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.