ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
FarukGorgun
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
88
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Mart 2022 13:24
Son Ziyaret:
17 Saat 10 Dakika önce
Toplam Mesaj:
226 [0.52 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
85 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Faruk Görgün
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Faruk Görgün

SON 10 MESAJI

Balıklarım Hasta Mı? (tetra,vatoz)
Tetra beyaz benek olmuş, vatozu seçemiyorum. Karantina akvaryumunuz varmı? ve eğer mümkünse 2sini ayrı tedavi edin. Tuz kullanacaksınız çünkü. Bir diğer ihtimal ise sanırım seachem ın paraguard'ı yada başka modeli ana tankta kullanılıyordu. Onu araştırın.
Yumurtaları Ne Yapmam Gerek
[QUOTE=Atak helikopteri] japon balığı ve dipteki yumurtaları nasıl toplayabilir?[/QUOTE]

yumurta biraz yapışkanlıydı diye hatırlıyorum. Elinizi iyice yıkayarak tek tek toplayın. Ayrı bir kaba koyun. Hacmine göre 1-2 damla metilen damlatın ve havataşı koyun. Toplarken patlatmayacak kadar bastırarak yada üstüne parmağınızı sürerek alın. Elinizede yapışacaktır. Bu arada japonları geçici olarak 1 kaba koyabilirsiniz.
Yumurtaları Ne Yapmam Gerek
Balığınız hangi tür? Lakin genel olarak balıklar kendi yumurtalarını yerler o yüzden ya yumurtaları yada balıkları ayırmak gerekli.
Lepistesim Yem Yemiyor Açlıktan Ölecek
Merhaba,
Suyunuz çok az. Dinlenmiş su ile tepeleme doldurun. Akvaryum içi akvaryum olmamış. Su döngüsünüde etkiler ve küçük akvaryumda kimyasallar dışarı çıkamayacağı için birikecek. 2.elde olsa plastik 1 yavruluk alın. Fotoğrafta herhangi bir pipo filtre yada hava taşı gözükmüyor. Suyunuz oksijensiz kalmış olabilir. Suyunuzu ne sıklıkta yeniliyorsunuz? Renkli taşlar pek tavsiye edilmez. Bu taşları akvaryumcular ticari maksatla satar. Evinizin ısısı çok düşük değilse, küçük akvaryum suyuda yaklaşık 22 derecede olacaktır. Buda lepistese yeterli.
Albino Kılıçkuyruk Beyazladı
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 3 aydır bende olan erkek kılıçkuyruk bu aralar durgun. Yeme geliyor ama kapmak için uğraşmıyor. Fark ettimki tek tarafı beyaz, lakin bu beyazlık hep belli olmuyor. Pullarına bakış açıma göre belli oluyor. Mantar olabilir dedim ama benzetemedim. Desteğinizi beklerim.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/234618/210520231904411.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/234618/210520231904431.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/234618/210520231904441.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/234618/210520231904461.jpg[/IMG]
Isıtıcı Vantuzları
Ben ısı ile alakalı diye düşünmüştüm zamanında. Temizleyip geçiyordum. Çünkü bu beyazlanma 2 akvaryumumda da sadece ısıtıcı vantuzunda oluyor. Yoğunlaşmadan temizlerseniz daha kolay oluyor.
Hızlı Cevap Verirseniz Sevinirim
[QUOTE=Atak helikopteri]50 Litrelik akvaryumum var içinde sadece 1 tane Japon balığım var. Filtreyi ilk çalıştırdığım zamanlar hiç bir şey yoktu ama 3-4 gündür filtreyi çalıştırdığım zaman balığım akvaryumun dibinde kalıyor hareket etmiyor, filtreyi kapattığım anda ise normal bir şekilde yüzmeye devam ediyor sebebi nedir acaba?[/QUOTE]

Merhaba, fotoğraf eklermisiniz. Filtrenizi açıp kapatmayın 24 saat çalışsın. Japonlar pek akıntı sevmez. Direk üstüne vuruyorsa, filtreyi yan çevirin yada şelale aparatı varsa onu takın. Deeiğim gibi fotoğraf olsa daha iyi olur.
Karideslerim Tek Tek Ölüyor
[QUOTE=smithiseek]

Rica ederim. Bloody mary Neocaridina türü olduğundan dinlenmiş su yeterli olabiliyor. Ben riske atmamak için artık Neocaridina türlerinde de ro su ve gh/kh + kullanıyorum . [/QUOTE]

gh/kh + için tavsiyeniz nedir? Bu arada benim Bloody mary lerde ölüyor tane tane.
Karideslerim Tek Tek Ölüyor
[QUOTE=smithiseek]Geçmiş olsun. Bluebolt ,Caridina türü bir karides ve RO su, düşük ve stabil pH ister. Dinlenmiş su ile verim almanız pek mümkün değil maalesef. Her zaman sorunsuz kullandığınız şebeke suyunda ilaçlama yapılmış, değerleri değişmiş olabilir. Zamanında bu sebepten çok fazla karides kaybettiğim için ben RO su kullanmaya başladım.[/QUOTE]

Teşekkürler peki bloody mary demi aynı şartları ister?
Karideslerim Tek Tek Ölüyor
[QUOTE=TTuna]Kullandığınız gübre, katkı vs var mı ?[/QUOTE]

Merhaba, hayır yok. Herhangi bir katkı atmıyorum. Aynı çeşme suyunu dinlendirerek ana tankıma 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum mesela.
Bu arada karideslere su ekleme yaparken damlatma yöntemi ile yapıyorum. Birden dökmüyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 28 Online Kullanıcı, 16 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.