ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SaRCoPhiLiuS
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3040
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Ekim 2005 00:04
Son Ziyaret:
02 Temmuz 2024 14:09
Toplam Mesaj:
4667 [0.68 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
24 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Süleyman Sülün
Doğum Tarihi:
18 Nisan 1983
Yaş:
41
İl:
Tekirdag
Meslek:
C.İ.T.E.M.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Süleyman, Yönetici Eskisi, Tebdil-i Kıyafet Moderatör..

SON 10 MESAJI

Akvaryumumda Ne Yaparsam Yapayım Bitkilerim Ölüyor
Yeterli. Bahsettiğiniz armatür uygundur. Daha sonra gözlemleyin. Gübreleme biraz tecrube işi ve bu işin en son halkası. Işık ilk olgu, co2 ikinci sıra. Gübreye yüklenmeniz sizi hızlandırmaz ola ki yosunu patlatırsanız sistem çöker,üzülürsünüz.
Aydınlatma Seçimi Nasıl Olmalı
Hele bir başlayın, araştırın, okuyun. İlerde zaten sizde farkına varacaksınız. Benim tavsiyem orta seviye bir ışıklandırma. Ancak vakti zamanında T5ler ile cuba bitkisini de sorunsuz büyütmüştüm. (Akvaryum yüksekliği ort: 45cm) Dediğiniz markanın ürününü kullanmadım. Ben fiyat/performans olarak incelemedim. Denenebilir.
Adım Adım Wild Betta Doğal Yaşam Tarzında
Ankara'dan döndün mü yahu? İş güç nasıl? Yeni heyecanın hayırlı olsun, başarı gelecektir. [:)]
Karideslerimin Ölüm Çırpınışları
Bahsettiğiniz şeylerde zehirlenme gözlemlenmez. Yüksek miktarda su değişimi yapın, klor giderici kullanın sadece o da hazırda bekletilmiş suyunuz yok ise. Üstünü açın tankın varsa hava motoru ile havalandırmayı maksimum yapın, gözlemleyin. İlaç kimyasal kullanmayın.
Karideslerimin Ölüm Çırpınışları
Bahsettiğiniz olgu yüksek ihtimalle zehirlenme. Son dönemde yaptığınız herşeyi gözden geçirin. Akvaryuma koyulan/eklenen herhangi bir şey? Kullanılan sıvı gübre,ilaç v.b.? Zemini hiç karıştırdınız mı? Çok sebebi olabilen bir problem.. An itibari ile Yüksek miktarda su değişimi yapın, hava motoru mevcutsa havalandırmayı arttırın ve gözlemleyin derim.
125 Lt Bitkili Kurulumu
En makbülü hobiciden temin lakin internet üzerinden atakanpetshop gayet başarılı bitki konusunda. Üzüldüm ve kızdım doğrusu yaşadığınıza..
Dış Filtre Kullananlardan Öneri İsteği
Öncelikle az yemleme ve düzenli su değişimi yapın. Bu hobinin en önemli iki nüansı bunlar. Dış filtreye gelince, sessizlikte Eheim, Fluval, JBL, Tetra gibi kaliteli markaların akvaryum litrenizi saatte 4-5 kez çevirecek modelini temin edebilirsiniz. Ekonominizi bilmiyorum lakin bu markalara ulaşamazsanız çin malı dış filtre de kullanabilirsiniz lakin ses hususunda bir tık seslidirler.
Bitki Kumu Tavsiye
Dediklerim aynen geçerli. Zemini benim dediğim gibi yapın. Cuba bitkisi zeminden çok ışık ister ve sıvı gübre/co2 ister. Dediğim zeminler ve T5 floresanlar ile mükemmel bitkili tanklar kurdum vakti zamanında. Yazdığım tavsiyeler size uygundur. Işık için [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/bitkili_tankda_led_kullanimi_k772480.asp[/URL] okuyun. O kadar para gömmeye gerek yok, cidden yok.
Bitki Kumu Tavsiye
Merhabalar, ekonomik durumunuzu bilmiyorum lakin ülkemizin genel ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak size en ekonomik ve fiyat/performans zeminini tavsiye edebilirim.

-Dere kumu. Nötrdür. Suyu tamponlamaz. En alt 1-2cm ince üstü 3-4cm orta irilikte dere kumu. Totalde minimum 5-8cm zemin oluşturun. Misket gübre/tablet gübre ile zemini kuvvetlendirin.
-Şayet dere kumu renk olarak sizi tatmin etmezse, vitasandın bitki kumları fiyat/performansta idealdir. Renk seçenekleri mevcut.Yine bu kumlar misket/tablet/kapsül gübre ile kuvvetlendirilmeli.
-En önemli hususlardan biri ışıktır. Işık hususunda forumumuzda müthiş bir konu var. Zorluk seviyesini yüksek tuttuğunuz için bu hususta ekonomik bir çözüm öneremem. Basit bitkilerde modül ledler beyaz/daylight ikilisi ile gayet güzel büyütülürler.
-Co2 hususunda stabilite arz edeceğinden mayalı sistemden ziyade tüplü sistem kullanın derim.

Keyifli hobiler,

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.