ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ehtiyar
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
129
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Ekim 2023 20:36
Son Ziyaret:
27 dakika önce
Toplam Mesaj:
117 [0.77 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
113 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Bozat
Doğum Tarihi:
25 Haziran 1963
Yaş:
60
İl:
Kocaeli
Meslek:
Emekli
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Bozat

SON 10 MESAJI

Dev Saz Budaması
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/240932/030320242125091.jpg[/IMG]
Merhaba,iyi akşamlar herkese;
Dev sazlarım bir,birbuçuk aylık adaptasyon sürecinden sonra coştu tabir yerindeyse, epeyce ve hızlı bir şekilde uzayıp tankın üstünü örtmeye başladılar. Merak ettiğim bunlarıda üstten budamamız doğru bir yöntemmidir veya başka bir uygulamamı gerekir yanlardan sürgün atıp çoğalıyorlar bu arada.
Üstten budamayı düşünüyorum doğru yada yanlış olduğu konusunda bilgilendiribilirseniz o şekilde davranacağım.
Sağlıklı canlılar,keyifli hobiler dilerim.
Sağdaki Masaya Nasıl Bir Akvaryum Kursam Dostlar
Merhabalar; konu sahibinin affına sığınarak,
Alp3 oldumu o güzelim tankların altına çiğ ahşap, bir boya, bir vernik,en olmadı pürmüzle hafif yakıp köşeleri ince zımpara bir şeffaf pinoteks, ne dersin ince zevkini daha mükemmel yansıtmazmıydı?
Sorun Yaşıyorum
Merhaba,anladığım kadarıyla kurulumunuzda yeni,resimden gördüğüm kök sarılığı değilde yeni tankın oturmamışlığından oluşan bulanıklık var.
Şimdi,bence filtreyle uğraşmayın öyle her gün filtre temizlenmez bi bırakın da bakteri oluşsun suyunuzu onlar berraklaştıracak,purigen eklemek evet süreci hızlandıracak fakat zaman, bu işin ilacı zaman, bekleyeceksiniz.
Köke gelince; kökler suyu sarartır fakat bu bulanıklık değilde güzel bir sarıdır ve istenir genellikle, cok açık çay rengine benzer birçok balık cinsine faydalıdır.Siz isterseniz kökünüzü ayrı bir yere alın su değişimlerini orada yapın salınım azalana kadar. Bu arada henüz bakma fırsatınız olmadıysa yeni tank kurulumu ve azot dengesi vs. konularada bir göz atın isterseniz ve acele etmeyin Roma bir günde kurulmadı.
Keyifli hobiler,kolay gelsin.
15lt Aydınlatma
Kolay gelsin, hayırlı olsun;
forum arama motoruna walstad metodu yazdığınızda çok aydınlatıcı sonuçlar çıkacaktır.Bu konunun pirleri üstadlar ayrıntılı ve açıklayıcı yazmışlar prosesi,buradan ne desek yalan.
Akvaryum Suyu Hafif Sarı
Bekleyebilirsiniz;
merhaba,zamanla düzelir aceleye gerek yok,zemine kapsül kullandıysanız sıvı gübre içinde acele etmeyin on onbeş gün geçsin kökler tutunsun excel varsa verebilirsiniz az az
keyifli hobiler.
15lt Aydınlatma
Merhaba,
Silis kumda bitki verimli olmaz diye biliyorum özel kum almayacaksanız dere kumu kullanmak daha akıllıca, kapsül gübre on cm.ye bir adet olarak kullanılıyor,sıvı gübreyide hazır alacaksanız kullanma talimatı üzerinde olur yalnız yazanın yarısı olarak başlayın hatta daha azı,sonra bitkilerinizin gelişim durumuna göre ayarlarsınız ben toz gübre kullanıyorum üç ayı geçti ana tankta hâlâ yarım doz kullanıyorum bitkilide acele etmemek gerek adaptasyon süreci var kök salma süreci var; hâlâ oturmayan bitkilerim var sabır gerekiyor diyeceğim siz silis kumu pas geçin en olmadı dere kumu sonuç verecektir, elbette gübrelemeyi ihmal etmeyin, tabi azar azar.
Unutmadan kapsül gübre uyguladiktan sonra kumu karıştırmak yok.
Birkaç Çizim
Maşaallahsız olmazki zaten üstadım, 41 kere maaşallah
15lt Aydınlatma
Tekrar merhaba,
15lt.lik tank çokta bitkili olmayacaktır zaten osebepten basit bitkilerde bakacağınızıda söylemiştiniz üçlü modul ledlerden iki adet rahatça işinizi görür veya30 cm.uzunluk olan hazır beyaz ledler var 6500k. onlar artık oda işinizi görür hem kendi korumalı onlar hem 220v.elbette iki öneri içinde sabitliyecek kapak vb. zemin olmalı yuksek destekli bir kurulum olmayacaksa watt, lümen vs. değerleri şimdilik çok takmayın; bitki için zemin ışık ve gübre zorunlu üçlü sadece aydınlatma birşey çözmüyor zemine kapsül gübre gömebilirsiniz faydalı olacaktır sıvı gübre takviyesi onbeş gün sonra başlayabilirsiniz
Yazdığım ürün bu heryerde bulabilirsiniz: [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/240932/260220242300031.jpg[/IMG]
Kolay gelsin,keyifli hobiler.
Ternapi Medaka Pondları
Başınız sağolsun efendim.
Kalsiyum Karbonatlı Kum Özellikleri Ve Faydaları
Merhaba,kısaca olmaz.
Kalsiyumkarbonatın belli bir bazik değeri ve çözünebilme kapasitesi vardır siz özel bir işlem yapmadıkça 8.4ten yukarı çıkması zordur.
Keyifli hobiler.

Tekrar merhaba,
Biraz evvel açtığınız diğer konuyu gördüm ,
Karides bakmayı düşünüyorsanız forumun ansiklopedisinin omurgasızlar bölümüne bi bakın hangi karides hangi şartları gerektiriyor ona göre kurulumu tamamlarsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.