ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Kınayu
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14703,1[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
14501
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Ekim 2009 06:00
Son Ziyaret:
2 Saat 35 Dakika önce
Toplam Mesaj:
15825 [4.47 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
810 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erhan UYANIK
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1967
Yaş:
52
İl:
Istanbul
Meslek:
Biyomedikal
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]http://i.hizliresim.com/Va4ybZ.jpg[/img] Erhan Uyanık [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/tropheus_biyotopu_kurulum_k920375.asp?PID=5485910#scrl5485910]*Tropheus Biyotopu Kurulum *[/URL]

SON 10 MESAJI

Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=MertA]Ceyhun bey öncelikle ben numaramı kendisi ile paylaşmadım.Kendisini ismini hiç bir mesajımda vermedim. Bazı arkadaşlar bu ismi zikretti ve kendisi üzerine alarak cevap vermeye başladı. Ama bazı takıntıları var ki ismimi soyismimi fotoğrafımı telefon numaramı kaydetmiş.Hala bunun cevabını alamadım.

Benim önerim/sorum mesaj kirliliğini , gereksiz mesajları daha aza indirgemek adına günlük mesaj sınırlaması getirilmeli mi getirilmemeli midir ? Bu şekilde forumda yazılan mesajların kalitesinin artacağına , insanların araştırmaya yöneliceğine neden olacağını düşünüyorum. Ben yaptığım araştırmalarda bir çok kere aramadığım ama işime çok yararlı bilgiler edinmişimdir. İsteyen yine yazar ama açılan başlık sayısının azalması gerçekten ihtiyacı olan üyeye ulaşmak daha kolay olacaktır. Bu şekilde gereksiz egolar boş mesajlar sayfalarca yapılan tanıtımlar indirgenecektir. Buna zıt görüşler vardır ki bir kısmı dile getirildi. Sonuçta burası müzakere yeridir ve aksi görüş olmadıkça müzakerenin bir anlamı olmaz.

Bazı arkadaşlar foruma ne kadar çok yazılırsa o kadar para kazanıldığı ile ilgili mesaj yazmış. Arkadaşlar yok öyle birşey. Olsa bile Refet bunu düşünecek bir insan değil.

Erhan bey , aşağıda bir tarih var "Copyright 1999-2018" yazıyor ya işte ben o kadar eski üyeyim forumda. Hatta eski bir moderatörüm ve üniversite zamanında kendi isteğimle bu görevi bıraktım.

Konuyu açma sebebim ,bir üyeye ve yaptıklarına sinirlenmem üzerine olmuştur.Neden bu başlığı açtığıma dair neden-sonuç ilişkisi içermektedir.


[/QUOTE]
Olay nerden nere geldi ya kardeşim yararı varsa kısa dönem bende yaptım .
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=Neothauma ]Peki o halde size bir soru sormak isterim. Benim iki arkadaşım dışında bu başlık altında açıkça ifade etmemiş olsalar da bu konunun size ithafen açılmış olabileceğini düşünen, tahmin edenler var anladığım kadarıyla. Yani başka bazı üyeler de aynı veya farklı sebeplerden dolayı sizden muzdarip görünüyor, hatta bir tanesi açıkça adınızı vermiş ve zaten o noktadan sonra konuşmalar kişisel boyuta doğru yol almış. Arkadaşlarım dışındaki bu sizden muzdarip üyeler hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Böyle sorgular gibi anlamayın lütfen, konunun en büyük muhattabı siz olarak görülüyorsunuz şu an. Aynı şekilde ben ve arkadaşlarım da aynı soruya tabiidir eğer benzer eleştirileri olan üyeler varsa.[/QUOTE]


Armağan bey 2006 altıdan beri burdayım üyelik tarihim 2009 bu süre zarfında bilmem kaç edet payylaşım yapmışım 15 800 adet paylaşım illaki bu kadar süre sayıda birilerinide istemeden kırmış üzmüş olabilirim bile isteye yine olmasada [:(]
Yani her konuda pembe boyalı ev günlük güneşlik mutlu dünya portresi çizmiyoruz. Arada gerilmeler oluyor tabikide .
Dediğiniz rumuzun sahibi arkadaş daha sonrasında konunun altında dediğimiz rumuzun sahibi gayet güzel doğru yararlı bilgiler verir demiş . Sağolsunlar
Birde bir form düşününkü baya bir zaman verip yapılmış baylaşımların birileri tafrafından övülürken çok az bir kesim tarafından yerilmesi insanın doğasında vardır tersi olsa bir sorun olduğu düşünülürdü zaten bence .


[EDIT]Kınayu,2019-06-15 23:12:28[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=Neothauma ]Erhan Bey,
Öncelikle bir noktada sizi eleştirmeden edemeyeceğim. Mesajlarınızda sık sık imla ve yazım hatası yapıyorsunuz. Şahsen ben mesajlarınızı okurken anlamakta bazen zorlanıyorum. Bu konuda dikkatli olmanızı rica ederim.

Aynı konuların, aynı tür hakkında bir sürü tanıtım açılmasının herhangi bir sakıncası olduğunu ben de düşünmüyorum, dileyen dilediği kadar konu açar forum kuralları çerçevesinde. Sadece artık tekrara binen, sıradanlaşan başlıklara eskisi gibi rağbet edilmediğinde şikayetçi olunması çok saçma, artık popüler değildir ve ilgi çekmiyordur içerik ne olursa olsun, bu kadar basit. Veya isteyen dilediği gibi yazsın, ister bir hobici önüne gelen her başlığa yazar isterse çok tecrübeli bir hobici sadece okuyup takipçi olarak kalır, her ikisi de özgürlük. Yazılanların niteliğinin eleştirilmesi veya yazmayanın tutumunun eleştirilmesi de bir diğer özgürlük, yine forum kuralları ve saygı çerçevesinde. Komik mi diyeyim trajik mi diyeyim bilmiyorum ama üye olduğum yabancı forumlarda hiç böyle başlıklarla karşılaşmadım, bu tarz şeylerin konuşulduğunu görmedim. Herhalde sosyal medyadaki profilimize haddinden fazla değer veriyoruz.

İki kafadar olarak ithamda bulunduğunuz insanlar bu forum ortamında tanıştığım çok yakın dostlarım olurlar. Özelde problemleriniz vardır , kişisel tartışmalara girersiniz bilemem, benimle paylaştıkları ölçüde haberim olur veya forumdan gördüğüm kadarıyla durumdan haberdar olurum. Ancak ikisi de yine sizin itham ettiğiniz gibi elindeki türlerin reklamını yapıp işin ticari boyutuna önem veren hobiciler değiller. Ürettiklerini satıp yine gelen geliri hobiye yatırma odaklı, tecrübeye önem veren hobiciler.

Umarım tabiri caizse herkesin kurtlarını döktüğü bir başlık olur ve sorunlar burada çözüme ulaşır.[/QUOTE]
Armağan bey Önelikle yazılarım hep düzenlenmiş olarak görülmesi bu yüzden çünkü kendimde bir yerde yazım imla hatası görünce aşırı rahatısz oluyorum elimden geldiğince formumuz üyelerine saygımdan dikkat etmeye çalıyorum uyarınız için ayrıca teşekkürler. Bende sizin dediklerinizden farlı bir şey demiyorum aslında arkadaşları tanımam etmem bir sorunum yok alıp veremediğim yok burdaki konulardaki yazdıklarımızla sınırlı ben hiçbir zaman olayı başlatan olmadım sadece ilk tanıtıma gidip nasıl oldu yukarda yazdım anlattım keşke o zaman hocam tanıtım yapıyoruz ne yapıyorsun yazdıklarını kusura bakma siliyoruz lütfen deselerdi inanınki bundan daha az kırıcı ve üzücü olurdu. dedim bakın bende ne diyorum olası bende tanıtım olası satış ilanı koyarsam isteyen gelip istediğini söyleye bilir. Yanlız bu türe ( Paracyprichromis Nigripinnis )
İmla biraz sebebide açılmış bir konuya cevap yazılmamış ve benimde kendimde ben bu arkadaşı şimdi bu konuya doyururum diye düşünmüşsem sanki hobideki ilk günüm gibi aşırı bir istek arzu heyacanla mutlu gidiyorum . Sanki konuyu elimden alıyorlarmış gibi biraz aceleci davranıyorum gözümdende kaçanlar olabiliyor .
Hala bu şevkle hobimize ve formumuza azda olsa kıyısından köşesinden bir şeyler katmak kattığını düşünmek bana büyük mutluluk ve sevinç veriyor aranızda olmaktan çok mutluyum çünkü [:iyi:]
Ben kimsenin ne yaptığıyla değil kendi yaktıklarımla anılmak ön plana çıkmak isterim emek verip yazılmış araştırılmış mevcut açılmış konulardan alt bir kaynak oluşturulmuş bunun için baya bir zaman harcanmış e bunlar çöp denilince bende ısrarla arkadaların yapmaya çalıştıklarını yazdım yoksa beni ne ilgilendirir. Hepimiz aynı gemideyiz aynı durum söz konusu balıktan al geri balığa harca bu yüzden hobi .[EDIT]Kınayu,2019-06-16 02:25:44[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=Neothauma ]2007’den beri bu foruma üyeyim. İnternetle tanıştığımdan beri çocukluğumun, ergenliğimin hatrı sayılır zamanı bu mecrada geçti, gençliğim de geçmekte. Bir gün foruma girip baktım özel üye olmuşum (2008 veya 2009 yazıydı). Hatta forumda tanıştığım dostum Cenk(Sinör) ile aynı gün olmuşuz, Msn’de mutluluktan çıldırışımızı hala hatırlarım. Yine bir sabah foruma girip baktım kıdemli akvarist olmuşum, o da yaklaşık 2 sene önceydi. Bu nedir diye baktım tanımına, sağ olsunlar beni layık görmüşler. Yakında 12. senem dolacak. Şimdi forum hayatımın bu kısa özetini ve bu zamanları neden söyledim? 12 senedir bu forumda çok çeşitli insanla tanıştım: ergenliğin verdiği gazla diklenip ceza yediğim moderatörden tutun da müthiş dostluklar kurabildiğim kaliteli insanlara, önce düşman kesilip sonra dost olduğum hobicilere kadar pek çok profilden insan gördüm. Yakın ilişkiler kurduğum bu insanların pek çoğu (bu gruba kendimi de dahil edersem) tek bir şeyin peşindeydi, o da bu hobiden keyif almak. Ne ünvan ne de statü peşinde olduklarını gördüm. Yani demem o ki siz hobinizi layıkıyla yaparsanız zaten insanlar çevrenizde toplanmaya başlıyor, hak ettiğiniz ilgiyi veya statüyü görüyor ve sahip oluyorsunuz.

Yine bu uzun süre içerisinde değinmek istediğim ve bu başlığın asıl açılma sebebi olan diğer nokta içeriklerin kalitesi. Cenk ile zaman zaman konuşuruz “2009-2011 arası forum ne iyiydi be!” gibisinden söylemlerimiz olur arada. Bunun sebebi o zamanlar hobiciler elindeki nadir türlerle “bakın bende bu var , çok orijinalim, kral benim” mesajını vermekten ziyade yaptıkları icraatler, tecrübeleriyle ön planda oluyordu. Öyle tipler yok muydu? Her zaman vardı, ama günümüzdeki kadar fazla değildi. Bundaki artışın sebebini sosyal medya ile hayatımıza fazlasıyla giren beğenilme arzumuza bağlayanlardanım ben de ki öz eleştiri yapacak olursam zaman zaman buna benim de kapıldığım olmuştur ancak nihayetinde tecrübe paylaşımını her zaman üstün tutmaya gayret eder, özen gösteririm. Günümüze baktığımızda ve bu başlık altındaki ithamlara ve iddialara değinecek olursak; başlık içerikleri ve yazılanlar eskiye göre az nitelikli değil fakat konu sayısı bakımından daha az sayıda olduğunu görüyorum. Yine de hep kötü yönden bakmamız lazım. 2009-2011 senesindeki ülke içinde sahip olduğumuz malzeme ve tür çeşitliliği ile şimdiyi kıyaslayalım mesela. Olumlu yönde dağlar kadar fark var. Eskiden çok nadir bir tür için başlık açıldığında sayfalarca yazı yazılırken şimdi aynı tür için başlık açıldığında az sayıda mesaj gelmesi o türün “sıradanlaştığını” yani artık kolay bulunur olduğunu gösterir ve bu bana göre çok iyi bir şey. Bunun tam zıttı bir durum olarak eskiden beyaz benek için sayfalarca yazı yazılması normal olabilirken bugün beyaz benek için o kadar yazı yazmak manasız ve gereksiz bir zahmet olur , çünkü o üzerine yazılacak pek fazla birşey yoktur , her şey bir tık uzaktadır. Konulara okunup cevap verilmemesini de bu şekilde değerlendirebilirim. [/QUOTE]
Selamlar Armağan bey dediklerinize katılıyorum beyaz beneği herkes anlata bilir ve her hobicinin az bucuk bir aşinalığı kulaktan dolma bilgisi vardır . Amaç sadece burda bu değilki sitenin bir yerinde bununla ilgili binlerce önemli kaynakta olabilir. tekrar açıldığında ben gidiyorum bildiklerimi aktarırken Örnek ahmetle tanışırım onu arkadaşı veli vardır burda bir diyaloğ oluşur hobi kaynaşması olur birde bir şeyi bilmek ayrı şeydir karşı tarafa anlatabilmek hele hele küçük dağları ben yarattım havası edasına bürünmeden yapabilmek ayrı bir meziyettir.
mesela formumuz baya baya etkin bilgili bir arakadaşımız herşeyi çok bildiğinden emin olmama rağmen o konu hakkında fikirlerini yazarken zaten karşısındaki onun vereceği bilgileri bekleyen arkadaşın sıtkı sıyrıla biliyor. karşı taraf gerekli yardımı alıyor ama sinir küpü birdaha soran iki olsun diyor gidiyor.
Bazı şeyler kasma ile zorlamayla ne yaparsanız yapın yürümez bu sevgi işidir duygu işidir emek ister yaptığından zevk almayı ister özveri ister bunlar yoksa zaten istemedik iş yarın karın ağrıtır ya baş diye güzel bir atasözümüz vardır bunla ilgili .
Bunla ilgili açılmış her konuda başka başka isimlerin emeği konuya vermiş olduğu duygu vardır en basiti .
Bunlar çok önemli şeyler bir sürü açılmış biliniyor tamam benden önceki misal nesilden biri anlatmış diye bizler o konuyu ondan daha iyi bildiğimizi veya dile getireceğimizi bildiğimiz halde ondan neden mahrum kalacağız o zaman botları koyarlardı konu açılırdı pat sizi o konu başlığı altında basma kalıp şablon yazının olduğu yere atardı işlem tamam formumuz hobi üzerine olduğundan bu samimiyetsiz bir hava ortamdan başka bir şey doğurmaz üye kazandırmaktan çok kaybettirir bu gibi durumlar .
Bunlar tabi benim kendi düşüncem görüşüm beni bağlar .[EDIT]Kınayu,2019-06-15 21:22:05[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Benim kimsenin bir şeyine ihtiyacım merakımda yoktur [:iyi:]
[EDIT]Kınayu,2019-06-16 00:56:12[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
MertA bey, yazdıklarınızın 2 satırını bile okumamıştım. Evet benim için yazdığınız her mesaj çöpten bile değersiz. En azından çöpler geri dönüşümde kullanılabiliyor. Ama konuyu uzattığınız için yazdıklarınızı hızlıca okuyup cevap vermek istedim.
Öncelikle ben sizin akvaryumunuz dışında kimsenin biyotop akvaryumuna laf etmedim ki onun da sebebi var. Daha öncede bunu dile getirdiniz ,o zamanda söyledim yine söylüyorum konuyu çarpıtıp farklı taraflara çekip farklı insanların tepkisini kazanmaya çalışmayın. Sizin akvaryumunuzda iki tane yuvarlak taşı üst üste koyup biyotop adı altında yaptığınız paylaşıma laf söyledim.Kimsenin akvaryumuna lafım olmaz ama bilginiz olmadığı bir konuda atıp tutuyordunuz,bende bakayım şu adamın akvaryumu nasıl dedim. Yaptığınız çalışmayı gördüm ve bu adam mı millete ahkam kesiyor dedim, bunu dile getirdim.
Yalan yanlış bilgilerle sırf yazı yazmış olabilmek için yaptığınız paylaşımları görmekten midem bulanıyor.Malesef ki forumda üyeyi engelleme , mesajları görmeme gibi bir şansımız yok. mesajınızı görmezden geliyorum , iki , üç,beş,on sonunda yeter diyorum. İnsanları hobiye ısıtmamız gereken bu ortamda söylediğiniz sözler , insanlara ithamlarınız ve herhangi bir soruna çözüm içermeyen mesajlarınız beni rahatsız ediyor. Hakkınızı yemiyim 628 mesajda vardır 3/5 tane bilgi.
Hangi paylaşım yapıp övüp balığıma ilana çıktım lütfen söyler misiniz ? Şu an bir tane aktif ilanım var karides,ki onunla ilgili 1 paylaşımım bile yok forumda. Yalan yanlış bilgilendirmelere devam ediyorsunuz. Forumda en son ne zaman balık sattığımı bile hatırlamıyorum.
Ben yöneticilere hiç bir zaman gidip sizi şikayet etmedim çünkü size her zaman verecek bir cevabım vardı ve hiç bir lafınızın altında kalmadım. Siz telefonla beni arayıp rezil oldum sil mesajları Allah aşkına diyen insansınız. Balık hakkında hiç bir fikriniz olmadan bu balık hasta sanırım taşa dik/ters duruyor diye yorum yapan insansınız. Biyotop kelime anlamı ne demektir bilmeyen bir insansınız. Bu balığın türü nedir diye soran bir arkadaş vardı "Gorgips" demişsiniz. Ben utandım insan bir internete bakar böyle bir balık var mı. Daha bir kaç gün önce arkadaş hevesle 20 yıldır kullandığı ürünleri gösterirken altına "malzemeleri uzun süre kullanmak güzel ama benim açtığım bir başlıkta en uzun beslediğimiz balıklarla övünelim" diyen sizsiniz. İnsanlara yardımcı olduğunuz konularda vardır 628 mesaj yazılmış , atıp tutturduğunuz bir şeyler çıkıyordur.
Kraldan çok kralcı olan sizsiniz. Dikkatinizi çekerim benim lafımı bana satmayın. Benim yazdığım yorumları beğenen insanları bile hem genelden hem özelden taciz eden yine sizsiniz. Kendi kendinize uydurduğunuz yönetim kurallarında var olmayan kurallar yaratıp insanlara bunları söyleyen sizsiniz.
Ben sizi tropheus ile bağdaştırmıyorum bunu nereden çıkardığınızı anlamadım. Ama balık ve akvaryum tanıtımında sadece tropheus beslediğiniz gözüküyor. Size kalsa 40-50 akvaryumunuz ve 30 yıllık tecrübeniz var. O zaman gösterin o akvaryumları balıkları tanıtın ki sizin neler yapabildiğinizi görelim. Yeni başlayan arkadaşlara yada bilgi arayan insanlardan neden yaptığınız çalışmaları gizliyorsunuz ?
Söylediğim sözleri her seferinde genele yayıp başka insanların tepkisini çekmeye çalışmanız zaten acizliğinizi gösteriyor.Ben bilerek kişi,isim belirtmedim genel bir başlık açtım ve konu ile ilgili görüşlerimi dile getirdim ki sizinle muhattap olmayayım diye. O kadar ısrar edildi özelden kim diye soranlar oldu bilerek isim belirtmedim.Ama siz yine baltaladınız paylaşımı. Şimdi yöneticilere koşup konuyu sildirtebilirsiniz.
Saygı malesef sadece yaş ile kazanılabilen bir şey değil ve sadece yaşı küçük insanlara gösterilmez. Ben hakedene veririm. [EDIT]Kınayu,2019-06-16 01:33:29[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=Foai]Benim hatırladığım kadarıyla "özel üye" statüsü imla kurallarına dikkat eden, sürekliliği olan, forum kurallarına dikkat eden biraz eski üyelerin alabildiği bir ünvan. Bilgi birikimi veya içerik kalitesi gözetilerek verilen bir sıfat değil.

Tabii kimisi yazar 5 senede 20.000 mesaj 19.000'i takdir,teşekkür,katılıyorum,muhabbet vb olur toplasan 5 sayfa bilgi zor çıkar, kimisi de 100 mesaj yazar içeriği kitap olur. Benim için 2. örnek daha özel bir üyedir. [/QUOTE]
Caner bey sizede kidem vermişler siz daha iyi bilirsiniz bizim ne haddimize öyle diyorsanız öyledir .[EDIT]Kınayu,2019-06-16 01:10:47[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=Ulqiorra]Maalesef haklısınız Yöneticilerin birkaç dikkatsizliği benimde çok hoşnut olduğum bir konu değil,misal örnek verecek olursak şu ana kadar `Özel Üye` ünvanını birçok insanda görmüşken bende olmaması biraz garibime gitmiyor değil,az çok bu Foruma katkılarımın olduğunu düşünüyorum ki banada katkısı olan birçok büyüğüm var hepsinin ellerinden öperim.
Geçenlerde bir Ünvan konusunu gerekli mevkiler ile konuştum fakat geri dönüş alamadım zaten uyarılarda da belirtilmiş ünvan istemek veya talep etmek yasaktır,ayriyeten bir diğer sorum ise aynı IP adresinden 2 hesabımızın olması bildiğim kadarı ile yasak peki aile üyelerimden misal `Kardeşim` burada bir hesap açmak istese bunu nasıl mümkünleştirebiliriz [:?]

Şu ana kadar hiçbir yarışmada bir katkım bulunmamıştır aynı zamanda kendimde katılımda bulunmadım.[/QUOTE]

Selamlar Mehmet can kardeşim sürekliliğiniz varsa paylaşım sayınız ve kalitesi yakında sizi bir yöneticinin hemen fark ederek özel üyelik için önermesiyle yöneticilerin çoğu sizin hakkınızda olumlu görüş veirirse zaten olursunuz merak etmeyin ama üyelik bilgilerinizde eksikler ve uyarılarınız varsa tabi o uyarıların bekleyip zaman aşımına uğramasını ve gelecek dönemde bu şekilde uyarılarınızın olmamasına özen itina gösterirseniz olmamanız için bir sebep yok [:iyi:]
[EDIT]Kınayu,2019-06-15 14:47:43[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=MertA]Bir ara yazdıklarınıza özet geçerseniz sevinirim. Herkesin bu kadar bol zamanı yok malesef. Madde madde benim sözlerimi yorumlamışsınız. Sizinle bu konuda birebir bir tartismaya girmek istemiyorum.[/QUOTE]
Evet Mert kardeşim bende senden rica ediyorum Lütfen girmeyelim sevgi saygı çerçevesinde kimseyle yarış halinde değilim bir alıp veremediğim yok beklentim amacım yok karınca kararınca aklımın yettiği kadar birikimlerimi paylaşıyorum Tropheusu seviyorum evet sen beğenirsin beğenmessin bunlara gerek yok ortamı germeye hobi ve akvaristlikle,de bu durumların alakası yok herkes kendi işine baksın bu durumlarla anılmak ne sana fayda sağlar nede bana [:'(]
Ayrıca hata insanlar için olası hatalı bir fikir düşünce öneri paylaşım yapmışsam küçük büyük demeden giderim aslanlar gibi özrümü,de dilerim bunuda ordaki paylaşımda yazarım bundan asla gocunmam öğrenme bir süreçtir buda tüm ömrü hayatımız boyunca devam eder yenilikler ve yeni şeylerle [:iyi:]
Konunun ilk açıldığı halindeki gibi hangi konu paylaşım tanıtımda görsem bu siz o bu değil babam olsa hata tuşuna basar ve aynılarını yine yaparım üzerime alınma değildir bu formumuzu sahiplenme daha iyi olsun seviye artsın diyedir. Ufuk hocamın çırağıyız biz [:iyi:]
yanlışın olmaması gerekenin uygunsuzun istenmeyenin adı dini ırkı ülkesi yoktur X kişisindede Q kişisindede Y kişisindede aynıdır değişmez .[EDIT]Kınayu,2019-06-15 12:41:32[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=MertA]Güzel güzel uğraşmış yazmissiniz ama Kinayu bey, nickinizi yada adinizi ben herhangi bir yerde yazmadım.Ustunuze alinmaniz ilginc olmuş. Mesajimi düzeltmem gerektiğini moderatorler tarafindan bu konu da rica geldigini zaten yine bu baslik altinda belirttim. Lafı ustune alinip şikayet eden sizmissiniz sanırım. Kendinizi bu sekilde görmeniz üzdü. Lutfen kisisellestirmeyelim.
[/QUOTE]
Üzerime hiç alınmadım mert kardeşim . Allah şükür ben kendimi biliyorum .Konuda biri benim rumuzumu yazmış ve yazdıklarımın en altında belirttiğim gibi dediğiniz şartlara uyan bir Ben bir Mesut kardeşim birde Tunç kardeşim var sadece .
Kafamı ne yoracağım ben burda hiçbir beklentim olmadan sevdiğim hobimizde akvarist Büyüklere saygıyla küçüklere sevecen anlayışlı yaklaşımla elimden geldiğince nasıl yardımcı olurum imla hatası yapmadan onun peşindeyim [:iyi:] Başka bir düşünce amaçla burda olmadığımda ortada .[EDIT]Kınayu,2019-06-15 10:49:43[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.