ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ser55
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
13
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Ekim 2022 10:44
Son Ziyaret:
8 Saat 50 Dakika önce
Toplam Mesaj:
51 [0.23 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
27 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serra Uludağ
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Serra Uludağ

SON 10 MESAJI

Beta Deniz Böcrği Yermi
Deniz böceğinden bahsettiğiniz tam olarak nedir? Hangi tür nasıl bir canlı?
Karides
Evet karideslere aşılama yaparken tabanda birsürü siyah şey gördüm. Bunlar nasırsam atıkları. Çok fazla kaka yapıyorlar galiba? Fazla atık olduğunda azot döngüm bozulabilir. Tetra almayı çok istiyorum ama şu lepistesleri nasıl elden çıkarırım bilemedim.
Karides
Herkese merhabalar,

İlk defa karides besleyeceğim 10 adet kırmızılı beyazlı karides aldım. Boyutları çok küçük 2 cm kadarlardır belki. Bitkili bir akvaryumum var 30 litre. İçerisinde kılıçkuyruk ( 1 adet erkek var onu bir şekilde elden çıkartacağım ancak fırsat bulamadım lepisteslerle de iyi geçiniyor bir süredir bu akvaryumda) 3 adet lepistes, 1 tane çöpçü ve 1 tane de beta var. Biliyorum akvaryum hacmi için bu kadar balık fazla gelmiş olabilir hele ki beta varken. Ancak betam hiç agresif değil diğer balıklarla çok iyi anlaşıyor ve şu ana kadar hiçbirine zarar vermedi kendisi de mutlu görünüyor.

Ancak bu karidesleri alığım için beta tehlike oluşturabilir. Belki lepistesler de yiyebilir ya da yemezler mi? Çöpçü hep yüzeyde dolaşıyor karideslerde genelde yüzeyde oluyor çöpçü karidesleri yer mi? Belki akvaryumda balık azaltmalıyım. Ya da karidesler için güvenli bir ortam taşlardan ve bitkilerden nasıl yapabilirim?

Bilgisi olup yardım edebilecek olan varsa çok sevinrim, iyi hobiler
Strafordan akvaryum
Olur bence, benim bildiğim iyi bir kanal yaptı, balık üretimi için kullanıyor. Çok büyük hacimlerde olmaması basınç açısıdan iyi olur. Balıkların yaşadığı şartlar cam akvaryum kadar iyi olur mu bilmiyorum ancak çok da eleştirel yaklaşmamak lazım, denenip öğrenilebilir.
Bu Bitkinin Türü Nedir
Merhabalar

Bitki seçimlerinde herhangi bir sorun yok ancak su mercimekleri çoğaldıkça başa bela oluyorlar gerçekten. Ben bir kere alıp akvaryumda çoğaltmıştım akvaryuma sokulan her şeye yapışıyorlar elimi soktuğumda temizlik için vesaire hep elime yapışıyorlardı. bence amazon frogbit gibi su üstü bitkileri daha güzel. 2 numaralı okla gösterdiğiniz su üstü bitkisinden ben de var o da yapışıyor ama su mercimeği kadar küçük taneli olmadığı için ayıklaması daha kolay.
Lepistes Kovalamaca
Merhaba
Benim bir lepistes yavrum vardı ilk doğduğunda diğer lepisteslerden ayırıp, yenemeyecek kadar büyüdüğünde yine diğerlerinin yanına koymuştum. Sonra onu ayırıp yaklaşık 2 veya 2 buçuk ay öyle baktım. O zaman içerisinde iyice renklendi büyüdü. Şimdi yanına bir dişi lepistes koydum. Bizimkine bir haller oldu. Gerildi, yüzgeçlerini açtı ama bunu uzun bir zaman içinde değil bir iki kez yerinde durup kasıldi. hep diğerini kovalıyor. Resmen delirdi ne yapmalıyım?
Yapıştırıcı
Moss u ağaç köküne yapıştırmak için bir süper yapıştırıcı arıyorum. Ancak suya girdiğinde zararlı/zehirli salınım yapmayacak bir ürün. Kullandığınız memnun olduğunuz böyle bir ürün var mıdır?
Akvaryumbitkicim.com
Geçen gün akvaryumbitkicimcom dan alışveriş yaptım. Moss ve 2 adet bitki almıştım. Bir süre sonra geldi. Ancak paket o kadar küçüktü ki acaba bu hediye falan mı diye düşündüm. Hiç karton koruma yoktu. Sadece bitkilerin içinde olduğu şeffaf poşet bir de kargo poşeti. Bitkiler küçücük ve belirtilen miktardan az geldi. Akvaryumbitkicim.com sitesindeki yorumlara ve fiyatın daha makul olmasına bakarak aldandım. 130 tl verdim Ancak bana getirilen ürün anca 30 veya 40 tl ederdi. Belki bu site başka ürünler açısından iyidir Ancak canlı bitki konusunda iyi bir tecrübe yaşadığım söylenemez. Riske atmayın Atakan petshop gibi bilinen iyi yerlerden alın. [EDIT]Ser55,2023-02-20 16:34:34[/EDIT]
Akvaryumda Niçin Reeflowers Siyah Kum Kullanmamalı
Merhaba, yeni akvaryum kurulumu yapacağım bahsettiğiniz siyah kumu değiştirdikten sonra kullandığınız kum markası/çeşiti nedir acaba?
Akvaryuma Yapak Neden Konur
Herkese verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.