ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SaRCoPhiLiuS
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2885
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Ekim 2005 00:04
Son Ziyaret:
29 Mart 2023 15:13
Toplam Mesaj:
4528 [0.71 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
107 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Süleyman Sülün
Doğum Tarihi:
18 Nisan 1983
Yaş:
39
İl:
Tekirdag
Meslek:
C.İ.T.E.M.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Süleyman, Yönetici Eskisi, Tebdil-i Kıyafet Moderatör..

SON 10 MESAJI

2023 Yılının Herkese
Yeni yıl, herkese gönlünce gelsin.. Lakin sağlık şart. Sağlık olunca herşey olur.[:iyi:] Ekonomimiz düzelsin, hobimizi ağzımızın tadıyla icra edelim. [:geek:]
Baboky Ekibinin Low Tech Karides Akvaryumu Güncesi
Elinize sağlık ve başlangıcın ne kadar güzel olduğu, hikayenin ne kadar akıcı olduğundan belli. Ve yine böyle bir şey yazabilen yurdum insanının eğitimi, okumayı ve öğrenmeyi, öğrendiğini uygulaması takdir değil, madalya verilesi. Sayınız oldukça az ama bu dönemde mikroskopla bulunabilecek düzeydesiniz. Çok daha güzel günler, güzel akvaryumlar sağlıkla, mutlulukla sizlerin olsun, olacakta zaten görünen bu.

Oky'e selamlar. [:)]
Forumu Hareketlendirmek İçin Neler Yapabiliriz.
Ahh ahh nerede o eski günler, güzel günler..[:((]

Velhasıl herşey değişiyor, ben yukarıda ki yazılanlarda geçen bazı bilinmezlik sorularına "eski bir moderatör/yönetici" olarak cevap verebilirim. Yöneticiler bu forumda herşeyi bilen değil, forum kurallarını uygulayanlardır. Ve bahsettiğiniz tip üye veya yöneticiler var mıydı vardı, varlar mı olabilir? hemen hemen hiçbirini tanımıyorum, bir ikisi hariç.
Gerçi ben görev yaparken serttim, kurallar hususunda tabiki. Ancak samimiyet vardı, inanç ve adalet vardı. Üyelerinde inancı vardı.. Çok iyi ekiptik, iyiler ile devam ettik ve kalmadık..
Bu arada yönetici arkadaşlar buradan para almazlar, almıyorlardı yıllarca yaptım olsa ben alırdım.
Bir sahibi var buranın ve Türkiye'nin en eski ve ilklerinden balık ithalatı yapan adamı, ailesi. Müthiş biri. Hadi şimdi isim vermeyim, bilen biliyor. O finans sağlıyor ve Ali (bjkalley) ömrünü veriyordu biz de yandan baharat oluyorduk. Canlı türlerini ansiklopedi, kitaplardan okuyup tek tek bilgilerini derledik,ettik.. Geceler boyu çalıştığımı bilirim, emek emek..
Bildiğim kadarı ile hala öyle. Sahibi değişmedi, hatta çok iyi fiyat teklif ettiklerinide biliyorum satması için akvaryum.com'u.

Neyse konumuza dönecek olursak, dirilişin gerçekleşmesi için baya bir özveri ve geri dönüş yapması gerekenler lazım..

Konuyu açan ve konuya yorum yapanların her bir satırı değerli..[;)] [:iyi:]
Elma Salyangozu Yumurtası Nasıl Plur
Etli kısımları siyah sanırım, bu da akvaryumlarda bolca bulunan ve geleneksel elma salyangozu olmadığını gösterir. Pomacea ailesindenler ve bunlar yumurtaları değil,dışkıları. Kabuklarındaki yosunu, diş fırçası ile yavaş yavaş çıkarabilirsiniz.[;)]
Elma Salyangozu Yumurtası Nasıl Plur
Eğer bahsettiğiniz gibi salyangozlarınız "Elma" ise bunlar dışkısı. Lakin ben sizdeki salyangozun "elma" olduğundan şüphelendim. Salyangozunuzun fotoğrafını yükleme şansınız var mı? Elma yumurtaları böyle olur; [URL]https://www.reddit.com/r/AquaticSnails/comments/si431l/um_guys_what_am_i_going_to_do_with_8_clutchs_of/[/URL]
Melek Balıklarım Birbirini Yiyor
Yenmeden ziyade su koşullarınıza odaklanın. Kuyruk/yüzgeç erimesi, strese bağlıda ortaya çıkabilir olsa da, koşullar birinci faktördür.
F0 Tropheus Moori Red Rainbow Kasangalarım
Maaşallah.[:nazar:] Ayrılmayın efendim, neden ayrılacaksınız? Daha ne istiyorsunuz? Süper tür örnekleri, sağlıklı, bakın ne güzelde ağızları doldurmuşlar.. Dekor müsaitse yavrularda doğal yolla (benim her zaman uyguladığım metod) yaşayabileceği, süper. [:iyi:]
Bu Salyangozun Türü Ne Adi Mi?
Adi genellemesinden, physa. İstilacıdırlar, faydalıdırlar. İkame ve idame için uygun miktarda helena ile güzel güzel bakılırlar.
Acemi Baba Oğlu İçin Akvaryum Kurmayı Planlıyor
[QUOTE=Mr_Ocean]Burada bir adet akvaryumcu vardı. Telefon açtım, elimde 50 cm akvaryum var dedi. Oğlanla kalktık gittik. Elimde yok abi diyor. Yabancı bir akvaryum satmaya çalıştı oldukça pahalı. Çok sinirlendim.

Muğla'daki arkadaşı arayacağım yarın. 50-60 elinde ne var bakalım. Kargo sebebiyle internete güvenemiyorum ama Bodrum esnafı çok ayıp ediyor. Of.

Sizleri dinleyip düzgün kum ve bitki de alacağım. [/QUOTE]

Bodrum biraz ters, evet. Telefon açın ve akvaryum.comdan olduğunuzu söyleyin, yardımcı olacaktır. Zaten bu arkadaş hobici sonradan ticari. Diğerlerine göre avantasjlısınız. Ve internet alışverişlerinizde atakanpetshop gayet güvenilirdir. Bu arkadaşta ha keza öyle. [;)][:iyi:]
Acemi Baba Oğlu İçin Akvaryum Kurmayı Planlıyor
Otobüsle gönderimleri mevcut. İsminizde "Muğla" yazdığı için kesinlikle öneririm dedim. Tam ikametinizi bilemiyorum.[:iyi:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.