ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
cansinan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Ocak 2021 12:57
Son Ziyaret:
31 Temmuz 2021 16:23
Toplam Mesaj:
17 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
17 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
sinan demirel
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

sinan demirel

SON 10 MESAJI

Dolandırıcılık
[QUOTE=MertA]Adını verdiğiniz kişi Ankara'da dolandırıcılıkla namı yürümüş birisi. Çarptığı kişi sayısı iki elin parmağını geçmiştir. Bir kaça kere kendisiyle yakın temaslarda bulunulduğunu da duymuştum ama huylu huyundan vazgeçmiyor demek ki. Geçmiş olsun.[/QUOTE]

Neden vazgeçsin ki ceza yok bir şey yok çarptığı yanına kar kalmış demek ki devam ediyor dava edende yok galiba.
Dolandırıcılık
[QUOTE=erkanmazici]

Hocam adam göndereceğim diyormuş. Savcılık bunu söyleyen adamı dolandırıcı kabul etmez ki. Göndereceğim diyor ama göndermedi henüz. Bunun dolandırıcılık olarak kabul edilmemesi aslında normal. Siz öfke ile bakıyorsunuz ve işiniz hemen hallolsun istiyorsunuz ama hukuk öyle işlemiyor maalesef. Adamın kötü niyetli olduğu çok açık ama savcılık adamın niyeti kötü diye düşünerek işlem yapmıyor. Fiil gerçekleşmiş olmalı.

Bence noter işini de düşünün. Adamın adresini bulabilirseniz noter üzerinden resmi ihtarname gönderin. Noter ihtarname göndermem demez, adamı biraz korkutursunuz.[/QUOTE]

Tamamda size de saçma gelmiyor mu göndereceğim ama zaman belli değil bunun neresinde iyi niyet var. Adamın adresini bilmiyorum bulma şansımda çok zor gibi o yüzden karara itirazı bekleyeceğim artık.
Dolandırıcılık
[QUOTE=erkanmazici]

Koray Bey, söz konusu kişi bu yorumlarından dolayı sizi şikayet etse, ceza alabilirsiniz. Şiddete çağrı sayılabilir bu söyledikleriniz, dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Sinan Bey çok geçmiş olsun. Parayı alıp henüz malı vermemiş olması, bu aşamada dolandırıcılık olarak kabul edilmemiş olabilir. Dava açıldığında adam balıkları gönderirse, dava düşer ve masrafları siz ödemek durumunda kalabilirsiniz. Adam malın sevkiyatında gecikme oldu diye kendini savunabilir. Sizinle yaptığı yazışmada mal teslimat tarihi ile ilgili bir taahhüdü var mı? Gecikme durumunda tazminat bahsi var mı? Teslimat gecikmişse, bu dolandırıcılık olarak kabul edilebilir mi? Adamı savunmak için söylemiyorum, olası mahkemede karşılaşabileceğiniz savunmalardan bahsediyorum. Hukuk meselelere geniş pencereden bakmak zorunda. Sadece sizin hakkınızı değil, karşınızdakinin de hakkını koruyor. Onun sığınabileceği bir savunma varsa, onu dikkate alır.

Kendimi sizin yerinize koyduğumda hakikaten çok sinirleniyorum. Noterden bir ihbarname mi çekseniz? Şu tarihte şu malları teslim etmek için anlaştık, henüz malları teslim etmediniz gibisinden. Buna cevap vermek zorunda, vermezse dava için daha sağlam bir zemin oluşabilir.

Bir de meselenin maliye boyutu var. Bu arkadaş sürekli olarak böyle bir ticaretin içinde ise vergi kaçırıyor demektir. Gerçi internette el işçiliği sayılabilecek üretim ile elde edilen ürünlerin vergisiz istisnai satışı ile ilgili bir yasa çıkmıştı galiba. Ama bu adamın üretimhanesi falan varsa ve internetten böyle vergisiz ticaret yapıyorsa, maliye onu çok güzel keseler. Paranızı alamasanız bile arkadaşı biraz hırpalamış olursunuz. Bunu da araştırın bence.

Geçmiş olsun tekrardan.

[/QUOTE]Teşekkür ederim öncelikle, bütün konuşmalar duruyor hala göndereceğim yarın bugün diye hatta para için istemem tamam göndereceğim konuşmaları bile duruyor herşey çok açıktı aslında ama ne yazık ki dava bile açılmadı. maliye kısmına gelince onu araştırmak lazım.
Dolandırıcılık
[QUOTE=Altispinoza]

Şaşırdım mi? Hayır; üzüldüm mu? Evet.
Maalesef ceza alinmamis suctan daha cesaret verici birsey yoktur. Siz yine zopa seçeneğini değerlendirin. [/QUOTE]


Günülden geçen oda işte o zaman adalet bize taraf işler
Dolandırıcılık
Güzel olmayan haberlerim var. Dün dosyayı sorgulamak için adliyeye gittim dosya kapanmış sözde tebliğ edilmiş karar yok ortada, neyse uğraş dur kararı buldum okudum şok oldum adamın diyor paranızı vermemesi dolandırıcılık sayılmaz , yaptığı şey dava açmak için yeterli değil diyor. Karara itiraz ettim tabi ama umudum kalmadı, adamın dolandırıcı olduğunu anlamak için daha ne yapması gerekir bilemiyorum. O zaman bizde milletin parasını gasp edelim nasıl olsa ceza yok hukukta yeri dolandırıcılık olmuyor.
Dolandırıcılık
[QUOTE=eackgzz]

nedir son durum?
[/QUOTE]

hala beklemedeyiz hafta içi adliyeye gidip sorgulama yaptıracağım.
Akvaryum Kumu Hak
Herkese merhaba, öncelikle 3-4 yıldır trop bakıyorum. her akvaryum temizliğinde cam çizilecek diye ödüm kopuyor ve çiziliyor da ne kadar dikkat etsem de. Sorum şu hiç kum koymadan akvaryum yapan var mı, yada kumlu akvaryumu temizlerken camı çizmemenin formülü var mı?
Resun Kafa Motoru
[QUOTE=Enes De]

Kalite olmasından onermedim. İkiside aynı sürede kullanılabilirsiniz. 1400 luk sizin işinizi yarım yamalak görürken 1800 luk tamamen görecektir. Hatta 2000 lik almanızı bile öneririm. 200 litrede deforme payı vermenizi de öneririm.[/QUOTE]
teşekürler ozaman 2000 daha mantıklı gelir, tek korkum balıkları çok yorması olur.
Dolandırıcılık
[QUOTE=Altispinoza]

Tahmin ettiğim durum olmuş galiba. Şimdi size ibani verilen arkadaş da muhtemelen olaydan habersiz. Bilmeyen arkadaşlar için durumu izah edeyim;Sistem söyle işliyor: dolandırıcı başka birisi ile bir ürün için pazarlık yapıyor bu arada kendisi sahte bir ilan açıyor. Siz de balıkları almak için irtibata geçiyorsunuz dolandırıcı size kendi ürünü almak istediği arkadaşın ibanini atıyor. Bu arada siz ücreti gönderince olaydan habersiz 3. Kişiye parayı gönderdim deyip ürünü alıyor. Ne yazık ki alti çok doldurulabilecek birsey yok ortada. O sebeple bu tarz alışverişlerde not kısmına alınacak ürüne dair bilgi ve gerekirse telefon numarası girmekte fayda var. 3. Kişi durumu fark eder ve iyi niyetli davranırsa ancak o şekilde paranızı geri alırsınız. Yok değilse de banka kayıtları mevcut deyip hakkınızı savunabilirsiniz. [/QUOTE][QUOTE=Altispinoza]

Para gönderdiğim kişi eşi sanırım soyadları aynı bana da eşi demişti, zaten paranın bir kısmını onun üzerinden iade etti. açıklama kısmında cinsiyetine kadar yazdım o kısımda rahatım konuşmalar falanda mevcut onlarda savcılıkta bence kaçacak yeri yok ama hala neden yatırmıyor anlamıyorum.
Resun Kafa Motoru
[QUOTE=Enes De]

Sobo wp2880 1800 litre/h kullanmanızı öneririm. Sizin için en uygun kafa motoru diyebilirim.[/QUOTE]

kalite bazında resun sobodan biraz daha yukarda değil mi?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.