ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
blackkened
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
10
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Mart 2019 22:06
Son Ziyaret:
23 Saat 33 Dakika önce
Toplam Mesaj:
24 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
alp aydemir
Doğum Tarihi:
31 Ekim 1987
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

alp aydemir

SON 10 MESAJI

Merhaba Ben Bir Karma Akvaryum Yapmak İstiyorum
bettaların agresiflikleri değişiyor bir bakmışsın uyumlu olmuş bir bakmışsın tüm balıklar ölü.
Sürekli Filtreye Kaçan Karidesler
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213927/090320211932241.jpg[/IMG]

çekiş borusuna pipo filtre süngeri takarsan kaçmazlar. Fotoğrafta görüldüğü gibi tepe filtre motorun çekişine pipo filtre süngeri taktım memnunum
Jbl Manado Hakkında
Hagende yaşadığım vatoz ve omurgasızların ölümü ve bitki gelişimindeki olumsuzluklar nedeniyle kum değişikliğine gittim ve JBL manado kullandım. Manadonun nötr olmasına rağmen canlıların üzerindeki olumlu değişim, bitki gelişimindeki ve özellikle köklü bitkilerin mükemmel kök tutunmasını sağlamasını yani aradaki farkları bizzat uygularken gördüm. Diğer nötr kumlara göre pahalı olsa da kesinlikle manado kullanmanı öneririm.
Cardina Türleri Kum Seçimi
Olmaz caridinalar aktif toprak ister. Fluval stratum, ada amazonia, benibachi soil gibi topraklar kullanman lazım.
Jbl manado nötr topraktır neocaridina bakılır
Nerite Yumurta Sorunu
Aynı durum bendede var hocam, jilet dışında birşeyle çıkartmak zor mermer gibi yumurtalar :)
Beta Mı Karides Mi
Yıllarca betta beslemiş ve üretmiş bir hobici olarak bir süredir karidese geçtim, diyebilirim ki Karidesten kesinlikle daha fazla zevk alırsın bu hacimde hem ısıtıcı da istemez, betta 22 derecenin altında yaşar ama yavaş olur, kuyruk kısar vs. Ayrıca bu tankta maksimum 1 betta besleyebilirsin karides ise çok daha fazla koyarsın. Tavsiyem ilk etapta bloody, sarı neon gibi türlerle başlamandır. Elma salyangozunu tavsiye etmem bitkileri rahat bırakmıyor. Bulabilirsen o hacim için 1 - 2 nerite salyangozu güzel olacaktır. Yalnız görsel üzerinden bir tavsiyem; hacme göre kumu çok kalın yarı yarıya azaltarak hem daha fazla su hacmi hem de daha iyi bir görsel alan elde edebilirsin.
Bu Bitkinin Adi Ne
Octopus bu bende de mevcut güzel ve hızlı gelişim gösteren bitkidir. Co2 verince yeşil rengi çok canlı olur
Beta Akvaryumu Ve Su Debisi İçin Destek.
Akıntı fazla, betta sevmeyecek çabuk yorulup kendine seçtiği akıntının en az olduğu uzak köşede yerde duracaktır sürekli. Betta için havaya gerek yok, 1 tane için eğer kum vs. de olmayacaksa filtreye de gerek yok haftalık %30 su çekimi yeterli olur.
Lepistes Ölümleri, İç Parazit Ve Bulaşıcılık
Merhabalar,

Takas yoluyla birinden hb white lepistes almıştım (ortalama 1.5-2 cm) . 3 gün önce lepistesleri ısıya alıştırma ve aşılama ile tanka ekledim fakat bazılarında karın göçüklüğü dikkatimi çekmişti sanırsam iç parazit var. Balıklar iki gün sonra ölmeye başladı.
Sormak istediğim şu; aldığım balıklar haricindeki balıklarda (gurami + end + çöpçüler) hiçbir sıkıntı yok gayet sağlıklı ve tepkililer. İç parazit bulaşıcı diye biliyorum acaba diğer balıklarımda tehlike altındamıdır, birşey yapmam gerekir mi?
[IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213927/040520200455341.jpg[/IMG][EDIT]blackkened,2020-05-13 15:06:38[/EDIT]
Yeni Bitkili Akvaryum Günlüğü
Öncelikle hayırlı olsun tankınız çok güzel ve bitkiler yerlerini sevmiş. Yalnız bettanızı iyi gözlemleyin, 1.5 senedir sadece betta baktım, tanka alıştığı zaman büyük ihtimalle avcılığa karideslerinizle başlayacaktır. Kuyruk açık aktif halde duruyor bu genelde güç gösterisi veya eşine karşı yaptığı bir davranış. Sonradan üzülmeyin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.