ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ozkurtozgur
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,2,200471[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
632
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Ekim 2017 23:44
Son Ziyaret:
4 Saat 42 Dakika önce
Toplam Mesaj:
573 [0.80 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
146 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Özgür Özkurt
Doğum Tarihi:
11 Ağustos 1986
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Makine Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

60x40x35 High Tech.

SON 10 MESAJI

Hangi Dış Filtre
[QUOTE=lazarusv20]

Fluval 206 ile yaşadığınız sıkıntılar nedir? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.
Not: 150 litre için (net - kum, dekor vs sonrası) almayı düşündüğüm bir filtre.[/QUOTE]

Fluval 206 da bir sorun yaşamadım ama Fluval' ların beğenmediğim tarafları var ;

* Hortumlarını alır almaz değiştirmeniz gerekir. Aslında bükülmesin diye o formatta üretilmiş ama hiçbir inline difizör/ısıtıcı veya UV ile bağlantı yapamazsınız hortumları değiştirmeden. 106..406 Standart 16/22 hortum uyumlu.
* Emiş ve basıç aparatları çok gereksiz teferruatlı ve kaba, aynı zamanda kırılgan. Bir baston hortum ile emişi bir dirsek ile de basışı yapabilecek iken bu aparatlara ne gerek vardı diye sormadan edemiyorum.
*Filtre malzemesi hacmi debisine göre küçük, sepetlere paralel kocaman bir alan ön filtre için harcanmış. İşe yarıyor mu evet yarıyor ancak çok alan kaybolmuş.
*Gelelim en önemli soruna, hatta benim de classic seri tercih sebebime. Fluval filtrelerin sepetleri arasında minik boşluklar var. Filtre buralardan by-pass yapıyor. Özetle bütün aşamalardan geçmeden suyu çekebiliyor. Aslında bu durum sepetli filtrelerin çoğunda vardır ama Fluval' in sepetlerindeki boşluk fazla. Classic seride ise suyun filtre malzemelerine ulaşmadan filtreden çıkması mümkün değil.

Tüm bunlara rağmen Fluval alırsanız mutsuz olmazsınız, sadece şahsi fikirlerimi paylaştım.
Hangi Dış Filtre
Merhaba,
Eheim classic ve experience, Fluval 106' dan 406'ya kadar tamamını kullanmış biri olarak 1. önerim 2217 veya 2. experience 350 olur.
Pro serisi de çok güzel ancak yedek parçaları Avrupa' da bile çok bulunur değil. 2217 ve experience için sorun yaşamazsınız. 2217' nin temizliği daha iyi, experience' ın bakımı daha kolaydır.

Sorduklarınızdan ise eheim 600 tercih ederdim. Büyük filtre her zaman daha iyidir. [EDIT]ozkurtozgur,2019-09-18 10:20:22[/EDIT]
Ohko ‘dragon’ Stone Aquascape - Iwagumi
Öncelikle tasarımınızı beğendim, elinize sağlık.
Deniz akvaryumundan geçtiğinize göre RO su kullanıyorsunuzdur, sert sudan kaynaklı besin alımının olmaması sorununu direkt eledim.
Potasyum fazla kh artışı yapıyor olabilir. Floresanda var suyunuz fazla ısınıyor olabilir. Belki de NPK girişine başlamanız gereklidir.
Birden fazla neden saydım ama genellikle sorunlar bir bakışta biraz zor anlaşılır ve birden fazla nedeni de olabilir.
Deneme yanılma ile çözülecektir, oturduğunda da budamaktan bıkarsınız :)
Bu Hangi Bitki
Hemianthus micra gibi gözüküyor. Yaprakların üstten de fotoğrafını koyarsanız daha net olur.
Atakan Petshop
Atakanpetshop, piyasada işini en iyi yapan, gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğiniz bir firmadır.
Onlarca alışveriş yaptım, en ufak problem yaşamadım. Dostlarıma önerdim, memnun oldular. Son derece güvenilir ve dürüst firmadır. [:iyi:]

Size ürünü gönderin ücret iadesi yapalım demişler zaten. Çözüm sunulmuş size. Önce ürünü siz göndereceksiniz tabii ki.
Hatalı gönderilen ürün iade edilir, ücret iadesi yapılır, kargo masrafı ödemezsiniz zararınız olmaz. Zaten satınalırken onayladığınız uzaktan satış sözleşmelerinin tamamında bu vardır. İş ve tüketici mahkemelerinde sürekli bilir kişi ve tanık olarak sık katılan biri olarak söyleyeyim bu konudaki başvurunuzdan hiçbir sonuç alamazsınız.

Ettiğiniz ithamları da hak etmemişler. Hazır Atakan atakan demişken sepetimde bekleyen ürünler vardı, hemen sipariş edeyim iyi hatırlattınız [:)]
İskenderun'da Pomacanthus İmperator Yakalanmış
Köpek balıkları da bizi görecek mi [x(]
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=Altispinoza]Gümrük vergisini anlarım da gümrüğe sunma vergisi ne abi? Gümrüğe gidiyor "abi soyle bir ürün gelmiş vergi gecirm...ohom vergilendirmemiz gerekiyor" deyip 5 kusur lira yazıyorlar. Gümrüğe sunduk onayladik vergisi damga pulunu da bastık kontrol ettik vergisi de konulabilir. Maliye bakanligimiz sağ olsun vergi konusunda çok yaratıcılar.[/QUOTE]

Gümrüğe sunma ne mi demek ?

Derme çatma bir binada masasında hesap makinesinden başka teknoloji olmayan memurların telapati yöntemi ile vergi hesabı yapmasına gümrüğe sunma denir. %500 kar edilmesine de gümrüğe sunma ücreti denir. Dünyada en güzel karlı iş. Falçata ile kutuyu yırtıyorsun, bir vergi sallayıp yazıyorsun 5 TL kazanıyorsun.

7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
Az vergi kesmişler sizden :)

Şaka bir tarafa bu konu hakkında söylenecek o kadar söz var ki.
Önceden 100usd civarı gümrük muafiyeti vardı, sonra 35usd'ye düştü, sonra toptan kaldırıldı.
Güncel durumda devlet baba der ki 1TL lik de ürün alsan vergini ödeyeceksin.
Tamam hayhay vergimizi ödeyelim tabii ki dediğinizde konu kapanmıyor. Asıl komedi vergi hesabında başlıyor.
Aldığım ürünün fiyatı 15 TL, aynı iki ürün birinin vergi 8 TL diğerinin 35 TL. Ödenmesi gereken ise %20 yani 3 TL. İtiraz et vaktin varsa burnundan getirtsinler.
Bu arada her üründe + 5TL de gümrüğe sunma ücreti kesildiğini de ekleyeyim.
Başakşehir' e UKİM'e yolunuz düşerse verginin nasıl profesyonelce hesaplandığını yerinde görebilirsiniz!

Birisi çıkıp diyecek ki Türkiye'den al kardeşim. Türkiye' de olsa neden 2 ay bekleyelim ?
Varsay ki aldık, görevimiz %20 vergimizi ödeyelim, derdimiz saçma sapan rakamlar çıkartılmasın.

Neresinde tutsan elinde kalıyor, mantıklı hiç izahatı yok.
Birilerinin milyonluk vergi borçları siliniyor, senin benim hobi için aldığım 3-5 TL lik üründen gelecek vergiye iştah kabartılıyor. Ben de buna tavım.

Aliexpress bu gidişle tahminim zaten Türkiye pazarından çıkacak, ürünler hep geri gidiyormuş.
Kurdan dolayı tedarikçiler de doğru düzgün Türkiye'ye ürün getirmiyor, getirse çok pahalı.
Huzur bulduğumuz bir hobimiz kaldı onu da alın. Neyimize lazım.
Haraç başlığını çok garipsemedim bunun bir adı da "vandalizm".
Türkiye' de hobi çok güzel gelsenize.[EDIT]ozkurtozgur,2019-09-17 13:09:17[/EDIT]
Aktif Toprak Ve Taban Bitkileri
Merhaba,
Aquaclay veya dere kumu ile tüm taban bitkilerini sağlıklı şekilde yetiştirdim. Sadece hagen olarak tabir edilen kumu sevmediğimden hiç tercih etmedim.
Aktif toprağın avantajları tabii ki saymakla bitmez ancak taban bitkileri çok hassas ve bakım isteyen türler değil. Stabil akvaryum şartlarında gayet sağlıklı büyürler.
Kanyon Yeni Tasarım
[:)][QUOTE=shiroii]3 yaşındaki oğlum kayaları parçaladığından dolayı dekorasyonda değişiklik yapmak zorunda kaldım :))
Yakın zamanda yeni fotolar yükleyeceğim.Malzemeler daha tamamlanmadı kurulum için.[/QUOTE]


Eline sağlık yeğenimizin, gelip benim evdekileri de parçalayabilir.[:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 347 Online Kullanıcı, 189 Üye

Online Kullanıcılar

agha, Smsngpro, SmallCandyThing, seycindaa, Erkan1112, aslansenol, Nursun, smckr, Makbulutt, erten, sam3d, ezc06, Selim802, fretchord, ternapi, eskiyapar, dusumsel, MURATKARAGOZ, ferhat33, Koksal Gurkan, Csumer, Sedj, ankara0606, OKIRATLI, Aspet, CenK, kptma, M.mıslı, AEfe, MiSoSiKiaN, freediscus, sempathyc, istanbul34, zoradam09, Molyfun, Kafkaslar, ggorkem, Geyikomet, Bartusarıgül, alpersahin, BaharB, sharkemre, erayt, StenkaRazin, bcirav, zekigonlum, dmhrt, Kınayu, AtalayTlkici, KILLIFISH, bymurat06, Oguztastan, Gtuncay, yakupardahanli, Bonzi, icelebi, Kutay20, Carl, AlpacinQ, Fragant, shark, diaslayt, ilker2626, Aliyılmazz, Mete Duru, Supervenenis, Zen Betta, IamArifCAN, emreemin, Ozcandemirr, 06bora34, Ahmet222, Yasin Oktem, psykhe, hakancez, Nonickname, orimohito, FurkanİNÇ, ceyh, bunerf, serdar131977, OzanEge, borasrml, Mhsm, mlh_mrv, Ahmet60, anyhow, enginm2000, Serhat(lucifer), Akif12, Delta Hoby, Akgün Cem, YASİN K., MustafaAkaydn, AmazonDream, TurX, aXarayli, baozturk, Gursoyhasan, rdroo, ers1905, ademakci, Hasanincesoy, Shotokan, kursatizm, Aralper, Hakuguardian, fthylmz, K3r3m, bkEmre, Emyy, gurkangul87, mosskolik, rsaquascaping, oguzhan_uckun, Aytekeli, Furkann66, polat74, CGDSNLR, zmrc, Aşk-ı semek, Amerikan Chicled, tahirmnv, Sezginve, mahmut1905, Noyes, Gokberkates, ozan_1903, budak_murat, blokurlu, cyhn84, Kamil009, denizim20, lazarusv20, egedeveli1, Neothauma, tokago, MOONLİGHT, f-a-t-i-h, Salihk117, devito, ilturk, ÖĞRÜNÇ, DRARH, SaNsAsYoN, drersayan, safakelmass, serkan_tc, ademh, Frknnergiz, cakas, Yns_bsk, LepistesDüşkünü, Mu5a, otuzkilo, Heinzen, yasarcannn, dus_zamani, FRaVF, hakutlu, Onexxi, Bora1978, serkancilek, inspector, Aqua Discovery, mkale, Fatih tll, dream07, Repoer, eroltaşdelen, muratkk, jprime, gattar5050, deepahm, gunata2003, denizulucutsoy, Fahrikurt, sarı2604, adana1429, Mehmetpoad, czafer58, prisonbreak, sinor, Theımam, hll7496, biray, Tugberk, Mustafa Ünal, Burcuuu, calcite,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,761,556 Mesaj
  • 403,874 Konu
  • 91 Forum
  • 142,964 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,717 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.