ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
gokkurt
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
52
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Ekim 2018 11:46
Son Ziyaret:
3 Saat 3 Dakika önce
Toplam Mesaj:
76 [0.23 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
31 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
ibrahim atalay
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ibrahim atalay

SON 10 MESAJI

Beyaz Kurtçuklar?
Nadiren ben de görüyorum bu canlıları. Hiç zararını görmedim Allah var. Tek tük suda serbest şekilde görüyorum ve balıklar afiyetle tüketiyor bu canlıları. Doğal döngüdür, akışına bırakın :) Muhakkak canlı eklemenizi öneririm bu durum için, sadece otçul beslenen balıklar dışındaki tüm balıklar planaryaların içinden geçecektir :)
Shrimp Tank Setup
İngilizce akvaryumunuz hayırlı olsun.
Disi Mi Erkek Mi?
[QUOTE=Akif12]

Kardeşim senelik hobi hiç önemli değil ona bakarsak petshop larda balık besliyor tek yaptıkları şey isimlerini bilmek özellik sorsan kalırlar tabiki öşüm hücresi olabilir lakin bu kelime çok iğneleyici bir kelime karşıdaki kişinin sen olduğunu hobiye yeni başladığını ve birisinin sana balıklarının ölüm hücresi güzelimiş yazdığını düşün peki sence hangi tabir doğru : Balıklarının ölüm hücresi güzelimiş// o akvaryum onlara uygun değil canlıdoğuran türlerini beslemenizi öneririm . Sana göre hangisi doğru geliyor eğer baştaki ise hayat yolunda başarılar dilerim [/QUOTE]
Yıllardır o petshopların hatalı olduğunu, kimi zaman sert, kimi zaman daha sert bir şekilde dile getirdik.
Fuzuli duyarcılık yapmanın alemi yok. O baktığınız akvaryumda bulunan hatalar kadar sert tepki verdim.
Olması gereken bir canlı beslemeden önce ona uygun bir ortam kurmak ve tabii olarak bu şartların ne olduğunu araştırmaktır. Baştan yapılan yapılması gereken tam olarak budur. Baştan bu aşamaya kadar hatalı kurulan bir akvaryum için ne söylenmesi gerekiyorsa onu söyledim.
Kaldı ki bu akvaryum bu balıklar için bir ölüm " hücresi " dir.
Disi Mi Erkek Mi?
Sanırım o dengesiz ve yıkıcı yorum yapan diye bahsedilen kişi benim ve yorumlarım silinmiş.

1- Yorumun yapıcısı kırıcısı olmaz, göze göz denir, kaş işe burun arasında ki organ denmez. 5 cam ile çerçevelenmiş bir hapishanedir. Uygun şartlarda uygun balıklar bakılması gerekir. Bunu anlamak için guru olmaya gerek yok, akvaryumun ebatı ile balıkların ebatına bakılınca dahi kavranması gerekir. Basit düz mantık.

2- Yıllardır söylenir ve düşünülmesi gerekir. Boya ihtiva eden her şeyde muhakkak canlı için zehir olabilecek maddeler bulunur. Sadece balıklar için değil insanlar için de bu böyledir. Bunu bilmek için yılların akvaristi olmaya gerek yok. Düz mantık kafi.

3- Bu akvaryum da ki her şey yanlış olduğu için tek tek sizin tabirinizle yapıcı yorum denen şeyi yaparsanız şöyle yapalım;

kumun değişmesi gerek
taşların çıkması gerek
suni bitkilerin çıkması gerek
filtre seçimi yanlış
ısıtıcı yok
balık seçimi yanlış
hacim yanlış

- Bunun yerine diyorum ki bu olay tamamen yanlış ve bu cins balıklar için bu akvaryum bir ölüm hücresi. İnsanlar için yapılan cezaevlerinin bile insani asgari şartları varken hayvanlara bu eziyeti yapmaya ve buna karşı olan tepkiyi "" yapıcı "" şekilde yapmanın bir yolu yok. Bu yanlışların baştan tespiti için de çok bir araştırmaya dahi gerek yok.

Ben bu akvaryuma bakınca, çocukların oyuncak sepetinin içine su doldurulmuş ve içine balık atılmış gibi görüyorum. Bazen hatadan bir an evvel dönülmesi için sert tepkiler verilmesi gerekir ki böyle durumlarda muhakkak gerekir.


He ben sert tepkileri kaldıramıyorum diyorsanız da bundan sonrasını okuyun, o akvaryumdaki her şeyin çıkması ( balıklar dahil ) ve sonrasında uygun şartlarda uygun balıklara bakılması için ön araştırma yapılması gerek.
Tek Eşli
Kribensis der susarım.
1günlük Japon Yavruları..
Bazen akışına bırakmak tabii olarak en sağlıklısı oluyor. Hobici iyi niyetinden ziyade hayvanların içgüdüleri daha doğru kararlar verebiliyorlar :) Bu üretimi başarabilmiş ve uygun şartları sağlamış olmanız bile bir başarıdır. Tekrar tebrik ediyorum.,

Bazen akışına bırakmak tabii olarak en sağlıklısı oluyor. Hobici iyi niyetinden ziyade hayvanların içgüdüleri daha doğru kararlar verebiliyorlar :) Bu üretimi başarabilmiş ve uygun şartları sağlamış olmanız bile bir başarıdır. Tekrar tebrik ediyorum.
1günlük Japon Yavruları..
Şahsi görüşüm;
Malum ki zayıf ve hasta doğan yavrular ölür yada öldürülür. Bu daha sağlıklı bir jenerasyon yetişmesini sağlar.
Bu bir hobici için ne kadar iyi, ne kadar kötü bir durum tartışılır ama bahsettiğiniz miktarlarda ki japon balığı için değil akvaryum ufak bir gölet lazım :)
Yavruları da yaşatmak için bir miktar daha fazla bitkili bir akvaryum yada girintileri yavruların girebileceği büyüklükte olan bol kayalı bir akvaryum gerekli :)
Koi Gölü İçin Birki Kum Tavsiyesi
Kuma pek gerek olduğunu düşünmüyorum, temizlik esnasında sorun çıkarabilir. Bitkiler için bir şey diyemeyeceğim ama gerek var mı onu da bilmiyırum :) Sump sistemi tabi ki olur, yabancıların kurduğu koi havuzları zaten sumplu :)
Ceyhun's
:) Hay Allah razı olsun, sıcak ciğerime kadar doldu taşmak üzere. Bir maden suyu lüffen.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 336 Online Kullanıcı, 182 Üye

Online Kullanıcılar

Asamet123, lazarusv20, dream07, mcmert, psykhe, tamtur, Aspet, UmitYilmaz, Ladres, shimendifer, fths06, krib, denizulucutsoy, Supervenenis, brigantes, toprakzan, vendetta99, serkan_tc, brsyc, aybas, yellowable, Repoer, diaslayt, levoo1979, CgnEmree, deriinmavi, Bonzi, aliselimkara, deatacita, muratgurer, erencanhrz, Mornikstar, Zeek, Zoresmer, icelebi, yakaryus, jaws78, KadirSpmz, sinan55555s, BerkayÖzcan, a.gumrah, Aporetti, Erti0607, Aralper, m3mm7r, zekigonlum, kurukafa, SCORPION_79, efegunduz781, MiSoSiKiaN, Ozcandemirr, Denizlili, canmehter1, bihruzbey, armaqan, czafer58, apistoapisto, enespekyürek, istanbul34, alicichlid, shiroii, onenineone, dusumsel, EmreCev, Kınayu, Picky, eozen81, Fatih ÇE, cirsaf, ouzbey, kadir0606, T4NKE1NSTE1N, Burak Dişli, ESTAR, enginm2000, aquascaping, FurkanKöse59, Dicle, ilker2626, sempathyc, fatihincky, serdal durgan, demir7891, oblomov, KILLIFISH, ankara0606, rdroo, AFAMOTEB, shark, RuLing, smithiseek, MURAT111, orimohito, ssozdemirr, teskere, brucelee44, UGURBEY, sina00, CagriTURK, oguzkerem01, ÖĞRÜNÇ, cans, drguney, Alipekgoz, Ismetk, fthylmz, Legendry, Hamza Özel, ByTKN, DiscusFan, Kamil009, aquaristman, Neothauma, Noeldayi, hasomen73, bady34, sopacı34, Saraylı, gunata2003, blitzkrieg, erdalakçay, iamthezeus, DRARH, KRaL_MaLaWi, noobsaibot, Asomente41, smckr, BerkayS, Fatih tll, Kemalk41, nedimkocaman, Behzad, Gtuncay, aXarayli, faruq, sataev1903, soliter83, eray80, BlackHorse, Beta_balik, ffeytt, Salihk117, onurozgen, koz26, aLLhan, Ulvikerem, calderon, onurtopal, Great0010, KEREMERT, EnGeeN, Grydmrlng, griii, DenizVurucu, lmntrix, dmond1, Akvarmen, Selim802, metsi, neco61, arda8860, Grkn54, hamza irgi, Altispinoza, ternapi, Muratrasim, egedeveli1, ccapslcokk, Hsynn, mrah, efsane07, Sedj, ceyh, spongebob55, M.mıslı, tkagba, Gözde Öztürk, Mertmmtgl, Arifhb, osprey, engin045, Mustafa Ünal, hanil,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,760,554 Mesaj
  • 403,755 Konu
  • 91 Forum
  • 142,904 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,615 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.