ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
shark
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
532
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Ağustos 2006 12:52
Son Ziyaret:
1 saat 39 dakika önce
Toplam Mesaj:
1913 [0.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
23 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Gökhan Demir
Doğum Tarihi:
04 Ağustos 1985
Yaş:
34
İl:
Burdur
Meslek:
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

90 litre:Corydoras zygatus-trilineatus Nannostomus eques-beckfordi 35 litre:Limon tetra Gökhan Demir

SON 10 MESAJI

Rio Guaviare - Altum
Muhammet Bey emeğinize gözünüze sağlık.Hangi Cory varyetesini eklediniz?Bir de arka fon konusunda biyotoplarda illa ki siyah kullanılacak gibi bir hava oluştu ama videolar dikkatle izlenirse kullandığınız arka fonda bulunan tonlamaya yakın değerler olduğu görülecektir.Bolgenin debisinin bilmiyorum ama tortulu bir zemin oluşturacak olursanız cory'ler sürekli o tabakayı havalandıracak ve kökler tortuyla kaplanmaya başlayacaktır ki bu da doğal halinde ki bir temaya çok daha yakınlaştıracaktır.
Kızım İlk Defa Anne Oluyor Macmasteri !
Üreme dönemi renk tonlarını harika almış.Yumurtlama öncesi su değişimine muhakkak dikkat edin.Eğer yavrular kazasız belasız yumurtadan çıkarsa hemen önce yapılan bu su değişimi kritik önem taşıyacak.Hayırlı olsun.
Laetacara Dorsigera (kırmızı Göğüslü Acara)
Renkleri üreme döneminde bir tık daha koyulmuş hakkaten çok hoş bir hal almışlar.Emberler dışında hemen hemen her tetra tam bir avcı,emberlerin ağzı bir tık daha büyük olsa onlar bile yavruların hakkından gelecek.Bu bağlamda tuzak harika olmuş 😃Corylerin sayısını azaltma niyetim var sanırım bunu dip yemiyle yapabilirim.Acara familyası gerçekten ülkemizde değerini bulamamış bir familya.Hatta bazı arkadaşlarım "bunun guramiden ne farkı var?" diye yaklaşmıştı.Bu linki incelemeliler.Bu arada biyotop oluşturmaya çalışanlar için (şu salgın ve devamında ki kriz biterse bende)satır arasında bir ipucu verilmiş:Dalların ucunu yakmak[:)] Gerçekten dalları doğal formunda gösterebilmek için harika bir yöntem.Bu bağlamda Muhammet Bey'e(capodicapi)teşekkürler.Yine Ahmet Başer (Amazondream) zamanında bir mesajında yaprakların uçlarını makasla keserek bölgenin yapraklarını taklit edebileceğimizi söylemişti.
Sözün özü:Bu hobiye gönül verdikçe,nice değişik türlerin hakkı verilir,nice değişik bilgi öğrenilir.
Aktif Toprak Ve Bitmeyen Su Bunalikligi
Aktif toprağı zamanında bende kullandım bende bulanıklığın ondan kaynaklanıyor olabileceğini düşünmüyorum.Burada aklıma kullandığınız kök geliyor.Hangi ağacın köküydü?Önlem olarak kökü çıkarın ve bir süre gözlemleyin.Rutin su değişimlerini aksatmayın.
Dizayn Değiştirme
[QUOTE=capo di capi]İyi veya kötü durması bir etken değil, sen sıkılmışsan olay bitmiştir. Arka planı değiştirip, filtre borusunu kısaltarak işe başlayabilirsin. Ayrıca serkeş tilki kuyrukları pek güzel durmuyor.. Mevcut sazları çoğaltıp güzel bir arka plan yaparak daha değişik bir ortam yaratabilirsin.

Renkli bitkiyi boşver, yeşilden şaşma derim. Ayrıca bu akvaryumun balığı 10-12 li ember sürüsüdür. Keyifli hobiler. [/QUOTE]
Muhammet Bey'e katılıyorum.Yeşile en çok yakışan türlerin başında benim için Emberler gelir.[EDIT]shark,2020-03-31 00:34:32[/EDIT]
Filtrede Aktif Toprak Kullanmak
Kaç gram kadar kullanıyorsun Arif ?Bu bağlamda filtre sepetlerinin sayısının fazla olması oldukça avantajlı olacaktır.
Laetacara Dorsigera (kırmızı Göğüslü Acara)
Harika.Olsun protein olur [:)))] Şaka bir yana akvaryumlarını tam doğal yaşam alanları olarak gördükleri belli.Biyotop yarışmasının sonuçlanıp akvaryumun genel halini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Sağlıklı Balıklar.[EDIT]shark,2020-02-06 00:24:07[/EDIT]
Amazon Yeşili
Emre Bey merhabalar.Her yönüyle iç açan bir çalışma olmuş.Canlılarınız bambaşka. Nannastomus beckfordi harika bir türdür.Oldukça hareketlidir ve akvaryuma can katar ama olur da Apistolardan yavru alırsanız şimdiden tehlikeyi bilimenizi isterim .Beckfordiler tam bir avcı.😊 Trilineatusların dip yemlerini bile alıp kaçırmaya çalıştıklarını gözlemledim.
Elinize sağlık.
Sağlıklı Balıklar.
Beta'mın Nacizane Yeni Dairesi 🤗 (güncellendi)
Betanız şanslı elinize sağlık.Zamanında bende bettam için bir akvaryum kurmuştum.Yaşadığı uzakdoğu coğrafyasında sıklıkla sık bitki örtülerinin konumlandığı sulak alanlarda bulunur.Hatta çeltik tarlalarında bile.Daha önce bettam için bir akvaryum kurmuştum.Alt kısma linkini ekliyorum.Sizde sazlarla biraz daha sık bir bitkilendirme yaparsanız betanız için ideal olacaktır.
Sağlıklı Balıklar.

https://www.akvaryum.com/Forum/cin_bahcesibettamyeni_fotograflar_eklendi_k704457_sn1.asp
Nls Thera A
Nls There A çoğunlukla otçul bir yemdir.İçinde özellikle sarımsak karışımı, yemi ayrıcalıklı kılıyor.[EDIT]shark,2020-02-01 12:16:00[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 324 Online Kullanıcı, 176 Üye

Online Kullanıcılar

Aslanalp1453, Tyln15, envercakar, sduru35, Mete Duru, celu, aliosmanasman, Ladres, KerimE, Gtuncay, MurathanM, cashercash, Kongel, BlackHorse, eko89, osmnunl, mbgok, Bahadır BAHAR, Formicasmind, Erdemerol23, Furkann66, kadir0606, Melihdrkts, Tolga30, chef28, Adnanyum, SAGLAM, Birtek, RobinsonDefoe, capo di capi, BarisD, fantastik3, Alihanunal01, kerem1135, mehmetemindinc, fatoyano, YusufK27, outpost, 𝔇𝔢&#, AmazonDream, bocco, Muhendiss, goksel0635, Iskarmoz, meka130, krib, rccol, biacar, caglarfo, monster, onur228, eray80, cobob, Ertugrul07, Serkanjb, Erazer, AlperenBey, kkagann, Kınayu, serhat480, vidoq, brigantes, Atilla44, Apoca1ypse, İlyas melekci, solaytekin, yvzslmturkmen, efsane07, mibis, mustafa smsk, Balikcidede, edizpasha, SercanOzturk, aliy, cheavy, Süleymaneti, sarıyerli 1970, KadirSpmz, AzmiKibar, vendetta99, anchor, BuRAK, Mikail Erdoğan, ozgurrrrr, BoraBerkol, Judge_Fish, monoblane, blac324, ffeytt, Speedy, Çemşük hobici, erhanulusoy, ErtanGulen, FurkanKöse59, Mehmet0011, EDDY, Mu5a, firedark12, sherloock, DimebaG, Jujlak, Bettabeta, HaydarGul, Dopamin, frgmgdn, Buzun83, abunil, rexxter, MiSoSiKiaN, Bahdr, ONRAYDN, idiopatik, yakuzajr, Aliosman42, Selahattin092, aktasg, BerkayB, ozkan0724, tolga, Sercanoklu, goksu, UNSAL0612, msxxx, Btc78, Asamet123, CANTEK, namsada, dj_mercan_06, sgurler79, Supervenenis, Joker07, lojistisyen, YavuzEdro, Hb_08, yucesoy83, selahattinfidan, alper223, BurakGokce, Fiyukupa, Efdal Ürkmez, calderon, EGInfernO, Serkan85, OmerF, CKaan, ihsan_58_, hanbeyiderler, ilturk, halikarya, MŞEN, Karaaslan, MertGezer, sempathyc, Geologist, nlrdgn, muratdenizuzun, comolokko01, K3r3m, Sgtsahin, ademakci, Emre İster, AtlasPoyraz, Aspet, sadangur, jaxamgs, ogulcancakir, Bysam, Neothauma, RoIF, FISHERMAN01, harunk, Sezerturunç, onurxonur, Frezy, kobort37, Atakan26, dream7,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.