ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kdrackgz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1412
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Mayıs 2020 16:29
Son Ziyaret:
2 Saat 56 Dakika önce
Toplam Mesaj:
916 [2.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
511 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kadir Açıkgöz
Doğum Tarihi:
22 Ekim 1985
Yaş:
35
İl:
Istanbul
Meslek:
İhracat Pazarlama
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kadir Açıkgöz

SON 10 MESAJI

İşte Geliyor Özel Hareket 😂
[QUOTE=Genç__Akvartist]

Süngerleri akvaryumdan çektiğim suyun içinde beklettiğim için sorun olacağını sanmıyorum [/QUOTE]
Kaç litre suda beklettiniz, beklettiğiniz kap içinde hava taşı var mıydı?
Biliyorsunuzdur, elektrik kesintilerinde iç filtrelerdeki bakteriler yarım saat bir saat aralığında oksijensizlikten ölüyor.
Siz sadece bir tedbir olarak dikkat edin.
İşte Geliyor Özel Hareket 😂
[QUOTE=Genç__Akvartist]


Filtremin içi kir dolmuş borular motorun içi vana felaktti 2.5 saattir filtre temizliyorum motoru bi açtım berbat haldeydi diş fırçası ve çamasır suyuyla iyice yıkadım hala etrafı topluyorum çok dağıldı baya yoruldum debi şuan baya yüksek ilk aldığım gibi su çıkmıyormuş resmen temizlemeden önce[/QUOTE]

O kadar uzun süre filtreden su geçmeden ,detaylı temizliğin içindeki bakteriler açısından çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Önümüzdeki günlerde yakından takip etmenizi tavsiye ederim.
Şikayet!
İnternette bir şeyler yazarken insanlar bulunamayacaklarını sanıyorlar, cesur cesur konuşuyorlar, her şey avukatımın bir dilekçesine bakıyor. Daha önce buna benzer bir durumla uğraştım. Karşı karşıya gelince yapılan artistlikler unutuluyor, yalvarmalar başlıyor.
Şikayet!
Özel mesajlarda normal forum içi mesajlar gibi şikayet özelliği olmadığından (varsa da ben bulamadım) buradan yazmak zorunda kaldım.
Silinmiş bir konusuna yazdığım mesajdan sonra aldığım mesaj ve cevabıma karşılığı.
16 yaşında olduğunu söyleyen arkadaşın doğru söylediğini varsayarsak. Neredeyse çocuğum yaşında olduğunu göz önünde bulundurarak, takdiri siz forum üyelerinine bırakıyorum.
Yönetiminde gereğini yapmasını rica ediyorum.

Klavye delikanlılığı dedikleri bu olsa gerek.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/223668/300720212217591.jpg[/IMG][EDIT]kdrackgz,2021-07-30 22:29:01[/EDIT]
Yerli Toprak (hezer Soil Turk) İle Tank Kurulumu
[QUOTE=havai1212]size ücretsiz toprak yollayayım
[/QUOTE]

Teşekkür ederim, ücretsiz ürüne gerek yok, diğer kullanıcıların tecrübelerine göre karar vermeyi tercih ederim.
Yerli Toprak (hezer Soil Turk) İle Tank Kurulumu
[QUOTE=havai1212]Kadir açıkgöz bey Slm Amonyak giderici katkı maddesini sormuşsunuz taktir edersinizki bu gibi açıklamalar 8 yıllık emeğin başka rakip firmaların eline geçmesini istemediğimden dolayı açıklayamıyorum sizde olsanız açıklamazsınız.Amonyak değerlerini sera marka ürünlerin amonyak testi ile ölçüm yapıyorum.Planarya için katkı maddeleri içinde cevabım aynıdır. kullandığım maddeler doğal organik maddelerdir .Planarya önleyici olarak ayrı bir ürün yok bütün HEZER SOIL TURK AKTİF TOPRAKLARINDA mevcuttur.

Halil mutlu bey slm Planarya omurgasız,karides de omurgasız planaryayı yok eden madde karidese nasıl zarar vermiyor diye sormuşsunuz basit bir cevap vereyim Veteriner arkadşaların bilgi ve tecrübesiyle yapmış olduğumuz deneylerle sonuca ulaştık ancak kullanılan maddeler doğal ve organiktir 8 yıl denendikten sonra piyasaya sürülmüştür.Kesinlikle karides , balık ve bitkilere zararı yoktur.Diğer amonyak ile ilgili sorunuza Azot döngüsü aktif toprağın içerisinde bulunan bir organik katkı sayesinde canlılara zarar vermeyecek bir şekilde oluşmunu tamamlıyor.Toprağı kullanan arkadaşlarda paylaşımlarda bulunuyor zaten. İyi günler dilerim.
[/QUOTE]

Ahmet bey, mesela yemler ve su düzenleyiciler gibi ürünler tarım bakanlığı izinlerine tabi olduğu için içerikleri ambalaj üzerinde belirtiliyor ama zemin malzemeleri bu izinlere tabimi bilmiyorum, tarım bakanlığında bu konular üzerine çalışan bir arkadaşım var danışır size bilgi veririm.
Açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım, ürününüzle ilgili iddiaları bağımsız laboratuvar raporları ile desteklediğinizi düşünüyordum. Biz hobicilerin kullandığı, sadece yaklaşık değerler veren testleri kullanmanız beni şaşırttı.
Ayrıca amonyum ile ilgili soruma cevap alamadım, çünkü bahsettiğiniz Ph değerlerinde akvaryumdaki amonyağın hepsi amonyuma dönüşecektir. Bunu nasıl çözüyorsunuz.

Ama daha önceki mesajlarda dediğim gibi, yolunuz açık olsun, zaten ürününüzde iddia ettiğiniz özellikler var ise kimsenin iyi dileklerine ihtiyacınız olmaz, piyasayı alt üst edersiniz.[EDIT]kdrackgz,2021-07-29 12:38:33[/EDIT]
94lt Akvaryum Tanıtım Ve Sorular
Sivrisinek rasboraya (boraras brigittae) bakabilirsiniz, yetişkinlerin çok göz alıcı kırmızı renkleri olur

[URL]https://www.akvaryum.com/boraras_brigittae_tatlisur_7_4552.asp[/URL]
Açılan Gereksiz Konular...
Gereksiz konu kriteri nedir? Bana göre gereksiz olan size göre gerekli olabilir ya da tersi durum olabilir. Net bir çizgi belirlemek imkansız.
Erkut beyin dediği gibi görmezden gelmek en mantıklısı. [EDIT]kdrackgz,2021-07-29 01:13:55[/EDIT]
Yerli Toprak (hezer Soil Turk) İle Tank Kurulumu
[QUOTE=havai1212]Slm arkadaşlar ben Ahmet Hezer HEZER SOIL TURK AKTİF BİTKİ VE KARİDES TOPRAĞININ Üreticisiyim Merak ettiğiniz konular hakkında bilgilendirme amaçlı açıklama yapma gereği duydum .Aktif toprağın arge si tam 8 yıl sürdü bu süreçte bitkili tanklarda ve karides tanklarında nasıl bir toprak olmalı bitkinin ve karideslerin su ortamındaki istekleri nelerdir bunları türkiyenin duayenlerinden Gürsel Seçkin Bursada bitki üreticisi , Karides içinse Recai Akkurt ve Emre Özkurt arkadaşlarımızın ve karides üreticisi olarak ben eksiklerimiz nedir onları tartışıp iyi bir ürün geliştirelim istedik. Toprağımızın diğer toprakta olmayan özellikleri kurulumdan 2 veya 3 gün sonra canlıları akvaryuma ekleyebilişrsiniz amonyak toprakta bulunan bir katkı tarafından zararsız hale getiriliyor ölçümlerde amonyak değeri sıfırdır. ikinci özelliği Kesinlikle PLANARYA OLUŞMUYOR nedeni ise gene aktif toprak içerisine katılan zararsız bir organik ürün planarya kovucu gibi düşünün. üçüncü özelliği ise bazı aktif topraklarda ömür bitmeye yakın toprak dağılma çözülme yapıyor ama HEZER SOIL TÜRK AKTİF Toprakta tam bunun tersi bir durum oluşuyor kesinlikle toprakta dağılma tozlanma olmaz zaman geçtikçe toprak dahada sertleşir ve birbirine mıknatıslanma yapar. Dördüncü özelliği toprak ömrü en az 2.5 veya 3 sene verimli olarak çalışır. Facede toprağı deneyen arkadaşlar zaten paylaşım yapıyorlar takip edebilirsiniz.Toprağımın her zaman arkasındayım yazdıklarım doğrudur Bitkili akvaryum ve karides akvaryumu video ve resimler yazışmalar mevcuttur isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten bana ulaşabilirler.Sağlıcakla kalın faceye pek giremiyorum işlerimden dolayı bu yüzden geç cevap verebilirim . Bu link ten bana ulaşabilirsiniz. https://www.facebook.com/ahezer1
[/QUOTE]

Ahmet bey, hobiyi daha iyi yapabilmek adına su kimyasını anlamaya çalışan birisi olarak size ürününüzle ilgili bir kaç soru sormak isterim.
1-Amoyağı toprakta bulunan bir katkı ile zararsız hale getirildiğini belirtmişsiniz. Bu katkı nedir paylaşabilirmisiniz.
2-Amonyak değerleri sıfır çıkıyor demişsiniz, amonyum değerleri nedir ölçtünüz mü? Onu nasıl etkisiz hale getiriyorsunuz?
3-Yine planarya için kullandığınız katkı maddeleri nedir, bunları rahatça soruyorum çünkü zaten bildiğim kadarı ile ambalaj üzerinde belirtmeniz gerek.
4- Planarya önleyiciyi tek ürün olarak piyasaya sürecekmisiniz? [EDIT]kdrackgz,2021-07-29 01:00:26[/EDIT]
Yerli Toprak (hezer Soil Turk) İle Tank Kurulumu
[QUOTE=ezzalisi]

Kesinlikle, sonuçta daha uygun maliyetlere benzer işlevdeki bir toprağı denemek ve sonuçlarını almak güzel. Özellikle de hayat bu kadar pahalanmisken. Dediğim gibi zamanla tanklardaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim. [/QUOTE]

Benzer işlev değil, iddialar doğru ise büyük markalardan bile daha üstün bir ürün. iç pazarla da kalmamalılar, yurt dışına açılmalılar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.