ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Cem Öcal
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
422
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
27 Temmuz 2006 13:04
Son Ziyaret:
14 Haziran 2019 17:57
Toplam Mesaj:
1754 [0.37 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
20 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cem Öcal
Doğum Tarihi:
25 Ocak 1973
Yaş:
46
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/13126.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Yavru Alamama
Erkek büyük bir ihtimalle yumurtaları döllemiyor.
Salyangoz Aşılama
Salyangozları küçük bir tasa alıp ekleme yapacağınız Akvaryumdan az az su alıp aşılama yapabilirsiniz.
Ayna Fonu Nasıl Kapatırım?
İçeriden mavi fon koyabilirsiniz.
Red Lace Skin Ve Red Tail Bilgi ?
Bir zararı olmaz ama safkan olarak kalmazlar.
Doğuma Ne Kadar Var?
En az 15 gün..
Yavru Salyangoz
Zarar vermiyorlar.
Akvaryuma Tür Seçimi
[QUOTE=Baras81]Teşekkürler peki hangi kabukçul beslenebilir?[/QUOTE]
Akvaryum'unuz Çiklet türleri için çok küçük...
Akvaryuma Tür Seçimi
Bilimsel gözlemlemeler için doğadan alınıp akvaryumda tutulan ilk çiklit turudur. 6 cm'lik boyuna rağmen diğer büyük Tanganika Gölü çiklitleri ile uyum içersinde yaşayabilirler. Dış görünüşlerinden erkek dişi ayrımını yapmak zordur ama yetişkin dişilerin erkeklere göre daha küçük boylu olmaları bu ayrımı kolaylaştırır. Tanganika Gölü'nün neothauma tur salyangozların bulunduğu çamurlu ve kumlu bölgeleri bu balığın doğal yaşama alanıdır. Bu yüzden akvaryumlarda da bolca boş salyangoz kabuğu bulunması gereklidir. Akvaryum taşlar ve bitkilerle bezenmeli ama balıkların gezinebilecekleri genişliklerde kumluk alanlar bulunacak şekilde dekore edilmelidir. Bu çiklitler için salyangoz kabuklarının nemi kabukların sığınma ve üreme yerleri olmasıdır. Kabukları ağzı açık kalacak şekilde kuma gömer ve tehlike anında içine saklanırlar. Akvaryumcularda Neothauma cinsi salyangoz kabuğu bulmak zor ise benzer bir yapıya sahip yenilebilen salyangoz kabuğu da aynı işlevi görecektir. Üreme döneminde dişi balık kuma gömdüğü salyangoz kabuğunun 20-30 kadar yumurta bırakır. Yumurtlamadan sonra dişi düzenli olarak kabuğun ağız kısmında yaptığı kuyruk hareketleriyle içeriye taze suyun girmesini sağlar. Teritoryal erkek yumurtalar ve yavrularla doğrudan ilgilenmese de geniş bir sınır çizgisi içinde yuvanın diğer balıklara karşı korunmasını sağlar. 27C sıcaklıkta 5-6 gün sonra yumurtadan çıkan yavrular artemia larvası ve kaliteli toz yavru yemleriyle beslenebilirler. Dişi yavrularına bakmayı ve onları korumayı 2 hafta daha devam ettirecektir. Erkekler 6 dişiler 4 cm. kadar buyur. Bu balıklar etçildir. Türe özgü karma akvaryumlarda beslenebilirler en az 100 litrelik bir akvaryum gerekir. Bakımı tecrübe ister. pH 7.5-8.5 arasında olmalıdır. 4-28C arasındaki sıcaklık uygundur.

Akvaryum'unuz bu tür için ufak..
Ne Zaman Doğurur
Her 28 günde bir doğuruyorlar.Doğuma bir şey kalmamış.
Geophagus Üretim Nasıl Yapılır
Latince Adı: Geophagus altifrons
Coğrafik Kökeni: Manaus, Brezilya, Amazonas eyaleti. Paru, Xingu, Tapajos, Trombetas, Madeira, Negro ve Purus dahil olmak üzere orta-alt Amazon havzasında ırmak kolu drenajlarında kaydedilmiştir (G. sp. aff. altifrons Tocantins 'olarak satışı yapılan rio Tocantins şimdilerde G. neambi olarak tanımlanmıştır).
Beslenme Biçimi: Hem etçil Hem otçul (Omnivor)
Davranış Biçimi: Orta derecede agresif
Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif
Yüzme Seviyesi: Taban - Orta, çoğunlukla taban.
Cinsiyet Ayrımı: Erkeklerin sırt ve anal yüzgeç uzantıları dişilerinkine göre belirgin şekilde faha uzundur. Dişilerin sırt ve anal yüzgeçleri kısa uzantılı veya uzantısızdır. 9-10 cm olana kadar cinsiyet ayrımı yapmak mümkün değildir. Dişiler daha küçük boyuttadır.
Üreme: Eşli ağızda kuluçka görülür. Tek eşlidirler.
Sıcaklık: 26°C - 30°C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 30 cm.
En Az Akvaryum Hacmi: 300 litre (1 erkek 3 dişi için)
Su Sertliği: 1 - 12 °dH
pH: 5.0 - 7.0
Zorluk Seviyesi: 3
Genel Yorum: Güney Amerika toprakyiyenlerinin en güzel üyelerinden biridir. Bu türler besinini tabandaki substratı ağzında eleyerek bulduğu için "toprakyiyen" adını almışlardır. Altifrons bu davranışı akvaryumda da sürdürür. İnce bir zemin malzemesi onun için şarttır. Midye kırığı tarzı substrat ve çakıllar uygun değildir. Zemini elerken artıkları da ortaya çıkardıkları için sudaki nitrojen bileşiği değerlerinde oynamaya neden olurlar. Bu oynamanın balıklarda strese yol açmaması için güzçlü bir mekanik ve biyolojik filtrasyon şarttır. Gecikmeli ağızda kuluçka görülür. Yumurtalar çatladığında anne onları ağzına alır. Yetişkinlerinde gövde yanlarında klasik benek bulunmayan tek Geophagustur. Amazon boyunca yaygınlık gösterdiği için birçok yerel varyetesi vardır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.