Red tail big ear ribbon yavrum


İbrahim Zaralıoğlu

Açıklama

Ölçüler: Canlı Türleri: Bitki Türleri: Tankın Yaşı: Filtrasyon ve Işıklandırma: Tasarım ve Dekorasyon:

Katılım Tarihi: 02 Mart 2019

Bu katılım 736 oy almıştır.
 

Yorumlar

tosyalı - 31 Mart 2019 12:24

10 puan verdiğin bir katılım hakkettiği yerde tebrikler

fatih domurcuk

hakanturken108 - 31 Mart 2019 12:41

Tebrik ederim. Çok güzel bir canlı. Lakin maalesef fotoğraflama olarak istisnasız tüm katılımlar yetersiz puanlanıyor. Örneğin bu fotoğrafların hiçbirisinde güzel erkek lepistesimizin kuyruk yüzgecini tamamiyle göremiyoruz. 3 fotoğraftan en azından bir tanesinde bu detay olmalıydı. Benimde ilk 3de puanladığım bir katılımdı ancak eksiklikler mevcut ne yazık ki.

Hakan TÜRKEN

ekcinar - 31 Mart 2019 15:36

Çok beğendiğim bir çalışmaydı. Tebrik ederim.

Ekrem Çınar

fzkdevil - 01 Nisan 2019 02:25

Hakan Türken e tamamen katılıyorum Balığın Herhangi bir güzel özelliğinin (kuyruk-yüzgeç-göz-kafa-renk-duruş gibi) fotoğraflanmadan sadece kaliteli makro lens ile gezerken çekilerek 1. liği alması oldukça enteresan olmuş Tosyalı arkadaşımızın görüpte benim görmediğim ne var 10 puanlık anlayamadım.

fethullah arslan

serkancilek - 01 Nisan 2019 09:47

Sevgili İbrahim dostum tebrikler.
3,2 ve en sonunda hak ettiğin 1.lik geldi. Bu güzel ve yerinde durmayan canlıları pozlamak çok zordur. Bunu gayet iyi biliyorum nedense...Başarılarının devamını dilerim.

SERKAN ÇİLEK

Enginsaglam - 01 Nisan 2019 14:49

Gayet güzel bir çalışma, tebrikler

Engin Sağlam

Yaşar16 - 01 Nisan 2019 17:33

Aynı balığı her ay görüyoruz. tek fark fotoğraflama dereceye giremeyen cok daha güzel balıklar vardı.

Yaşar oruç

ilhannnn01 - 30 Nisan 2019 10:28

balık güzeldir elbet ona lafım yok ama bu fotoğraflarda sıradan bir lepistesten çok farkı yok, güzelliğini gösteren birşey de yok, neye göre puan verilmiş bilmiyorum

İlhan ALTUNORDU

furkanakbas - 21 Mayıs 2019 16:59

Arkasının siyah olması çok önemli. Buradan kazanmış büyük ihtimalle

Furkan Akbaş

kayagiray - 22 Mayıs 2019 10:22

Asagida onca güzel aday varken bu lepistesi birincilik koltuğuna oturtabildigi için bence de tebriği fazlasıyla hak ediyor

Hakan Özdemir

Asamet123 - 26 Temmuz 2019 21:42

Canlıdan daha çok fotoğrafçılık yarışması bence.

abdussamet ışık

heybetmahir - 11 Eylül 2019 13:08

Bu konuda kesinlikle size katılıyorum Asamet123 fotoğraf yarıması.

Heybet Mahir

Kınayu - 30 Ekim 2019 10:10

Tebrikler daha nice başarılara kardeşim .

Erhan UYANIK

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.