ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hakanturken108
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
450
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ocak 2009 23:26
Son Ziyaret:
46 dakika önce
Toplam Mesaj:
645 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
17 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan TÜRKEN
Doğum Tarihi:
26 Mayıs 1991
Yaş:
29
İl:
Rize
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/66071/151020190816031.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Amano Karidesi Üretimim
[QUOTE=rifai]

Siz de haklısınız bu da benim hatam. Kabul ediyorum.
Ama arkadaş başka türlü cevap yazmaya tenezzül etmiyordu. Ancak bu şekilde dikkatini çekebildim.Bu canlının üretiminin imkansız olduğunu düşünmüyorum. Hatta anavatanında üretilebildiğini bile düşünüyorum.
Satın almadım diyorsa almamıştır, 16 adet yavru büyütebildim diyorsa büyütmüştür. Böylelikle ben sorularımın cevabını almış oldum.
Bu şekilde katma değerli bir canlının hobi olarak kalmaması gerektiğini düşünüyorum. [/QUOTE]

Zor ve zahmetli olmasına rağmen üretilebiliyor ama çok istisnai şekilde bu hobinin bu koluna gönül vermiş insanların emekleriyle oluyor üretim. Aksi halde sıkıntı.

Ana vatanı demişken, gerçekten ana vatanında yüksek lisans tezlerine dahi bir çok defa konu olmuş bir canlıdır.

Umarım Okan hocam, burada veya başka bir mecrada en azından Türkçe bir kaynak olması adına tüm ilerleyişi(prosesi) bizlerin bilgisine sunar.
Amano Karidesi Üretimim
Tekrar tebrikler.

Adamı göz göre göre 2-3 tane üye buraya küstürecek.

Velev ki satın almak istiyor velev ki tekel olmaya çabalıyor ve hem de üretimi deneyerek başarıyor. Size ne! Tekel olmasını engelleyen ne ki. Herkes dilediğini yapabilir.

Facebook üzerinden üretimi oldukça zor diyenlerden biriydim Okan arkadaşımıza ve o bilgisi varmış ki oldukça zor bir süreci başarıyla tamamladı. Kendi bireysel araştırmalarımı da severek kendisiyle paylaşmıştım.

Aynı şekilde canlı bulabilirsem bende üretimini denemek istiyorum bu arada.

Lütfen köstek olmayın da tecrübelerini paylaşsın. Ayrıca (kendisi bu noktada hataya düşüyor) ne Türkiye'de ne de dünyada ilk üreten bu arkadaşımız değil. Youtube da biraz bilinçli arama yaparsanız birçok üretim video serisi var. Ancak özellikle Türkiye'de üretimini başarmış birkaç kişiden biridir kendisi.

Ayrıca tekelleşmeyi buradan, hobiye aşkla bağlanmış bir arkadaşı rahatsız ederek eleştirmeyin. Bir zahmet CİMER'e, Tarım ve Orman bakanlığı il müdürlüklerine başvuru yapın da canlı karides ithalatı kolaylaştırılsın.
Proje Değişikliği Oldu İşi Büyüttük
Allah zeval vermesin. Çok imrendim. Harika. Emek ve azim harcandığı her halinden belli. Hele ki barındırdığı düzen ve intizam çok etkileyici ve sade olmuş.
Akvaryum Kurulumu Hakkinda Destek Ricadir
Akvaryumlarımızda bir takım yararlı bakteriler oksijen ile hayatta kalırlar bir kısmı da oksijensiz ortamda yaşarlar ve oksijen olursa ölürler. Yeni kurulan akvaryumlarda tüm ekipmanlar çalışmalıdır. Isıtcı filtre vb. gibi. İdeali yaklaşık bir ay olmakla birlikte kurulumunuza göre bir kaç hafta bu şekilde boş çalıştırınız.
Eurostar Cuba Çimlendirme Adım Adım
[:)]

İnşallah sen haklı çıkarsın diyeceğim ama defalarca denendi hocam.

Cuba olmayan bitki tohumuna cuba yazan şirket, sucul bitki yerine hayli hayli karasal bitki tohumu koyabilir bence.
Yeniden Selamlar
Sinan yeniden hoş geldin. Nerelerdeydin yahu.

Tank yine ateş ediyor. Eline sağlık.
Eurostar Cuba Çimlendirme Adım Adım
Dejavu olacak lakin tohumlar ne yazık ki monte carlo değiller. Forumda bir çok konu var bunun hakkında. Hatta sucul bitki dahi değiller sanırım.

Belki bunu bilerek hareket ettiniz. Ayrıca soran olmuş monte carlo yüksek destekli tanklarda bakılabilen bir bitkidir. Taban bitkisidir. Co2 ve gübre ve kaliteli aydınlatma ister.
Hagen
Kumunuz kesinlikle hagen değil. Ama bitki yetiştirmek için illa hagen vb. kuma ihtiyacınız da yok.

Zararlı boya katkı vb. olmasın kumunuzda yeterli. Denildiği gibi hagen bir firma ismiydi ve piyasada satılan hagen kumlar orjinal Marka/Firmanın üretimi değiller artık ve akvaryuma konulduktan sonra paslanan hagenler dahi olmakta.

Mesela ben n11 den aldığım 25 kiloluk hagen kum ile 3 yıl boyunda high tech tankımda monte carlo başta olmak üzere onlarca bitki yetiştirip dağıttım.
Flowerhorn Gelişimi
Üstad maşallah.

Cam temizliğini nasıl yapıyorsunuz. Dipte yem kalırsa falan mantarlaşmaya izin vermiyorsunuzdur sanırım.

Ancak bir süre sonra akıntısız kısımlarda vb. oluşan diatomları nasıl temizliyorsunuz. Sık sık cam silerek mi?

Birde yabancı bir yotube hesabında gördüğüm kadarıyla dipte pislik kalmaması için bir dip akıntısı yönteminiz mi var yoksa sık sık dip çekimi mi yapıyorsunz?

Bahsettiğim yabancı youtube hesabı ile farketmiştim de sanırım akvaryum hobisinde birde FH besleme kültürü var sanırım kendinden müstakil, öyle mi?
İlk Ve Tek
Hayırlı olsun. Güzel olmuş. Bence bitkilerin ve karideslerin adaptasyonuna fırsat tanıyın ve bir süre değişiklik yapmayın. Bitkileriniz basit ihtiyaçlı olan bitkiler. Kolayca çoğalacaklardır. Çoğaldıkça gerekl peyzaj açlışmasını gerçekleştirirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.