ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
denizim20
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
320
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Ocak 2012 21:04
Son Ziyaret:
4 Saat 56 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1845 [0.58 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Deniz TURAL
Doğum Tarihi:
14 Nisan 1992
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Tarih Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Varlığı belirsizin anlaşılır mı yokluğu? Hangi dil anlatmaya yetkin yeterince sonsuzu?

SON 10 MESAJI

Moli Alığım 51tane Yavru D Oğurdu Hepsi Ölüdoğdu
Ana akvaryumdan alıp, sarı akvaryuma koyduysanız balığı strese girmiştir. Doğumu yaklaşan balığı doğum başlamadan en az 4-5 gün önce almanız gerekir ki balık alışsın ortama. Diğer etken su sıcaklığı olabilir. Ana akvaryumunuzun sıcaklığı ile koyduğunuz akvaryum sıcaklığı eşit olmayabilir. Her şekilde strese açılıyor yani kapı. Sağlık olsun. Erken doğurmuş ve o sebeple de ölmüş yavrular.[EDIT]denizim20,2020-09-21 12:22:41[/EDIT]
Moli Min Cinsiyeti Nedir
Fotoğraf biraz puslu çıkmış ama balığınız dişi. Sağlıklı hobiler. [:)]
Lepistes Yavrularım
[QUOTE=Byza] sadece 2 tanesi büyük[:)][/QUOTE]
O zaman o büyük yavruları şimdilik alın koyun deneyin önce dokunuyorlar mı diye. Bir de gece koyarsanız daha iyi olabilir.
Lepistes Yavrularım
Yavruların fotoğrafını atabilirseniz daha net yardımcı olunabilir. Görünürde 2 ay yeterlidir ama yetiştirme alanınızdan kaynaklı yeterli şekilde büyümemiş olma ihtimalleri de var. Bu sebeple sürece değil boyuna takılmak durumundayız. [:)]
Lepistesim Hasta Mı?
Fotoğraftan görebildiğim kadarıyla doğum sonrası karın çöküşü yaşamış. Ya da iç parazit sorunu mevcut. Her iki ihtimali de değerlendirebilmek lazım.
Büyümek Bilmeyen Yavrular
Merhaba. Tek sorun yavrulukta büyütmeye çalışmanız. Yavruluklar hem alan olarak küçük hem de su sirkülasyonu sağlanmadığı için de oldukça durgun ve balıkların gelişimini negatif yönde etkileyen bir ortam. Bu sebeple yavrularınız yanık kalmış yani gelişimi tam anlamıyla beklenti altında kalmış. Artemia çıkarmak göründüğü kadar zor bir şey değil denemenizi tavsiye ederim. Hem yavruların gelişimine de olumlu katkısı olacaktır. Sevgiler, kolay gelsin.
Çöpçü Balıklar Yavru Yer Mi
Gece yerde pinekleyen yavruları yuttuklarına şahit olmuşluğum var. Ancak daha küçük çöpçüler genelde pek zarar veremiyor. Yani zarar vermez değil. Genelde sağlıksız yavrular da ilk hedeftir.
Lepisteslerin Peş Peşe Ölümleri.
Çok fazla yapaylık var akvaryumunuzda. Daha doğal olabilecek canlı bitkilerle dekor ederseniz durumun önüne geçeceğinizi düşünüyorum. Yapay maddeler suya salınım yapıp, balıkları zehirliyor olması muhtemel.
Coryleri Fanusa Koymak Zorundayım?
2 ay uzun bir süre. Akvaryumumda misafir edebilirim bende de iki tane çöpçü var zaten. Tabi siz daha iyi bilirsiniz. :) Sevgiler.
Dişi Lepisteslerim Çiftleşmek İstemiyor!help!
[QUOTE=MertA]

Ciddiye alabilecek insanlar varsa zaten balık beslemeleri sağlıklı değildir.

Dişi bir çiftleşme ile bir kaç kere hamile kalabilir, bu balıklarda sperm saklama özelliği vardır.Kendi akvaryumumda erkeği ölen endler 3. kez yavru veriyor. Yani yavru vermesi için her doğum sonrası çiftleşmesine gerek yok. Lepistes erkekleri sürekli dişi ile çiftleşmek ister doğada da bu şekildedir. Hamile yada çiftleşmeye ihtiyaç duymayan dişi sazlıklarda saklanır ve sakin bir hayat sürdürüp karnını doyurup doğuracağı günü bekler. 50 lt akvaryumda bu olanağı olmadığından sürekli kaçan bir dişi ,kovalayan bir erkek izlersiniz. Dişi sayısını arttırmanızı saklanacak bitkiler koymanızı tavsiye ederim. Biraz empati yapınız sürekli arkanızdan sizi dürtmeye çalışan biri tarafından kovalanıyorsunuz, çokta hoş bir duygu olmasa gerek. [:?][/QUOTE]
Bu yorumları genç ve hatta çocuk birçok insan okuyor bu sebeple söylemek istedim. Yeni yeni bilgilenmeye başlayan kişiler için bu söylemim. Yoksa elbette balık besleyen biri bunun farkında olur. :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.