ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Street Parrot
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]3,1,12491[/C] [C]2,2,12491[/C] [B]1414,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3951
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Temmuz 2006 17:32
Son Ziyaret:
08 Haziran 2022 19:15
Toplam Mesaj:
4496 [0.76 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ömer KAYA
Doğum Tarihi:
21 Ağustos 1979
Yaş:
43
İl:
Adana
Meslek:
Sürüngen Memur
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ömer, Benmişim kendime en büyük ceza. [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/bir_kac_amator_fotograf_k903772.asp]Bir Kaç Amatör Fotoğraf[/URL] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/kyoga_golunun_tukenmis_guzellikleri_k947439.asp[/URL]

SON 10 MESAJI

Tanganyika Biyotop/habitat Denemesi
[QUOTE=Kınayu]

Selamlar ,
Hüseyin kardeşim ellerine emeklerine sağlık Biyotop değilse de Doğal gayet güzel bir kurulum olmuş [:iyi:] [:nazar:]
Teşekkürler bilgilendirme için öncelikle Sayın yöneticimiz Caner kardeşim emeğine ellerine sağlık [:iyi:] Biyotop kavramını araştırdıktan sonra detaylarla ilgilenirsiniz fikrine sonuna kadar katılsam da .
Yalnız aynı düşünce temennileri benim İm zamdaki kuruluma da yazmıştı belirtmiş uyarmıştı sağ olsun da . Bende yine orada da belirtmiştim söylemiştim kurulumu yapan kişi özel bir Ekstrem amaç gaye maksat durum yok ise yaptığı yapmaya çalıştığı kurulum ile mutlu ise bu kadar kesin kati keskin bir yaklaşım bence gereksiz buna üstelemenin de bir anlamı yoktur .
Ha buna doğal akvaryum ha Biyotop denmiş pek fark etmez sadece vermiş olduğunuz ad isim değişir çokta önemli değil de Doğal akvaryum kurulumum diye yerleşik bir kavram yok alışıla gelmiş süre gelen sizde takdir edersiniz ki formumuz da .
Biyotop araştırılmalı inceden inceye fikri tamam amenna ama hobi akvaristlikte böyle kesin yargı gereksiz anlamsız adama sorarlar neremiz doğru ki diye en basit örnek.
Yönetici olduğum zaman formumuz kuralı olan bir çok basit kural kaide yapılmıyor uygulanmıyordu iki dakika ayırarak yapıla bilinecek şeyler varken bende sürekli uyarıyordum gözetiyordum elimde geldiğince yardım etmeye doğrusu yapılsın güzel olsun istiyordum ondan sonra sayın yöneticilerimiz bu kadar üsteleyip ince eleyip sık dokur sak üye kaybeder ve üyeyi kaçırırız uyarısı yanıtı geldi bana şaştım bu ne perhiz bu ne lahana turşusu misali kaldım [:(]
Diyeceğim o ki Caner bey bu görmüş olduğu olmamış yanlış Biyotop uygulamalarındaki uyarısını benzer gördüğü yanlış olması gerekenler olmayan en basit site kurullarında sayın yeni ve eski üyelerimizi de uyarıyor mu düzeltme yoluna gidiyor mu ? [:?] Bu durumda buradaki temelde yapılan yanlışlar eksikler bu şekilde ilerlerken hal böyle iken Biyotop yani devede kulak kalmıyor mu sizce de .
Yazdıklarım anlattıklarımı çok düzgün çok anlaşılır çok yakışır akıcı imla kuralları içerisinde değilse ve anlamadıysa okuyamadıysa anlam çıkaramadıysa lütfen oradan dem vurarak başlamayın da tekrar tekrar üşenmeden yazar anlatırım onuda belirteyim defalarca .
Keyifli sorunsuz güzel günlerde hobiler .

[B]Dip Not :[/B] Birde lütfen yanlışa yanlışla mı cevap vereceksiniz devam ettireceksiniz . Siz doğrusunu yapın yapmaya çalışın araştırın öğrenin gibi basma kalıp klişe cevaplar istemiyoruz bizde biliyoruz bunları sizden örnekler düzeltme yoluna gittiğiniz başka örnekler düzeltilmiş olan elle tutulur gözle görülür müsterih şeyler cevaplar bekliyoruz .
Ben kendi adıma gördüğüm denk geldiğim ve hata vardan atılmış en basit örnek rumuz adı içerisinde sayın üyemizin adı yok ise ihtiva etmiyorsa hepsini takip ederek düzelttirmiş tim takipçisi olarak ilgilenerek en basit aklıma gelen .
Hayır ben olması gereken zorunluluk kural olarak konulmuş şeyleri neden yapmıyorsunuz hatta yapamıyorsanız şöyle böyle diye defalar kez anlatırken böyle tepki aldım siz Yok bu Biyotop değil ama belki Doğal kayalık akvaryum olabilir deyip azarlamaya varan şekilde iki taş koymuş buna Biyotop demiş şeklindeki yorumlarınız kural kaide koyucu gibi davrandığınız halde tepkiler alıyor musunuz yönetim tarafından ?

Birde üzerime vazife olmasa da sormadan duramayacağım geçen bu eklemiş olduğunuz konuya bakarken geçenlerde elime ayağıma dolanıyor diye kayıt kuşaksız yaptığım akvaryumu ma geri yapma kararı aldım bir adet Siyah akvaryum silikonu lazım oldu Çengelden başlayıp ta Çakmak köprüsüne kadar siyah akvaryum silikonu aradım bir tane bulamadım buna sebep sizin bu Sanki Sista konuya sponsor olmuş gibi bolca silikon bulundurmanız harcamanız olabilir mi :)[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/110520221925111.jpg[/IMG]

Birde Lütfen rica ediyorum ben burada pc başında yokken gece yarısı taraf olsan kişilerden biri gelip yazıp çizip ondan sonra olur olmadık şeyler tarafıma atfedilip konu filan kapatılmasın .
Adam beni sıkıcı buluyormuş olabilir olur ben 55 yaşında olduğumdan kendisi benim evladım yaşımda olmasından olmasın kaynaklanmasın kuşak farkından ilgi alakalar süreç malum değişiyor nesilden nesi le kendisiyle Diskoya mı gideceğim :) Ayrıca alıntı larım,la neyi düzeltmişim senin de açmış olduğun abuk sa puk bir sürü konu var sen neleri düzelttin o konuları açarak diye sorarlar adama *.

* :(ErtanGulen) Kişileri daha önce şikayet ettiğiniz içerik ile aynı şekilde atıfta bulunduğunuz için içeriğiniz düzenlenmiştir. (Anlayamadığım için yanlış bir yerleri de düzeltti isem lütfen bilgi veriniz)[/QUOTE]
Erhan bey başka konularda ki şikayetlerinizi, tartışmalarınızı, kişisel husumetlerinizi forumun her tarafına taşıyıp forumu kirletmeyin. Tartışmalarını sataşmalarınızı iligili konu üzerinden devam ettirin. Sizin yüzünüzden bir sürü değerli forum üyesini kaybettik. Forumda sürekli husumet beslediğiniz üyelerin mesajlarını takip edip sataşmalarınızdan bıktım. Mesajlarınız genel itibari ile içerik olarak saçma sapan, aşırı anlatım bozuklukları, mesajları okunmaz hale getirecek kadar dil bilgisi yanlışları ile dolu. Çok mesaj yazma size “en fazla benim mesajım var” tatmininden başka bir şey kazandırmaz ama foruma çok şey kaybettiriyor. Bu mesaja cevap vermek dahil bundan sonra yukarıdaki gibi sataşma ve saçma ilk mesajınızda sizi forumdan geri dönemeyeceğiniz şekilde sileceğim (engellemeyeceğim, sileceğim)

[B]Forum üyelerimizden birisine böyle bir mesaj yazdığım için özür diliyorum. Maalesef Erhan bey mecbur bıraktı. [/B]

Gelmişken konu içinde bir şeyler yazayım.
Biyotop konusunda çok tecrübem yok. Gerçek biyotop yapmak karmaşık ve zor bir iş. Kumun türü rengi kayalık/kök bitki fauna da bulunan canlılar gibi dikkat edilmesi gereken çok fazla konu var. Caner bey ve Cem bey çok güzel açıklamışlar. Forumumuzda doğal ve biyotop açısından başarılı çok akvaryum var. Akvaryum büyüklüğü ve canlılarınıza uygun örneklere bakaraktan kendinize bir yol çizebilirsiniz.[EDIT]ErtanGulen,2022-05-13 01:36:09[/EDIT]
Bitkili Melek Tankı
Balıklar be bitki azalmış. Daha sade ve güzel olmuş.
Meleklerde çok güzel olmuş.[:nazar:]
Karma Discus
[QUOTE=sorceres]Balıklar ve renkleri muhteşem. Siyah arka fonda çok tatlı durmuşlar. MAŞALLAH [:nazar:]

Güzel bir tank kurma düşüncesinde olanlar ve henüz faaliyete geçmeyenler bu tankı görünce kollarını sıvadı, maliyet hesaplamaya başladı bile [:)][/QUOTE]

Mesajı aldım, tanıtımı da görürüz inş. [;)]
Kedi Maması
Merhaba,

Hobi hakkındaki bir konuyu tartışmak göze ne kadar güzel geliyorsa, konuyu kişiselleştirmek de o kadar kötü gelmektedir. Tartışmaları kişisel boyuta vardırmadan, hobiden saptırmadan sürdürmeli, karşınızdakinin işi kişiselleştirdiğini düşünüyorsanız da kişi ile tartışmayı sürdürmeden, hata var tuşu ile durumu yönetime bildirmelisiniz. Bu tür tartışmalar hem sizi hem karşınızdakini boşu boşuna gerer ve amacı boş zamanları mutlu olarak değerlendirmek olan bir hobinin amacından sapmasına neden olur. Lütfen daha dikkatli olalım.

Teşekkür ederiz.

Konu amacından çıkıp kişisel tartışmalara döndüğü için yeni mesaj yazımına kapanmıştır.[EDIT]Street Parrot,2022-01-12 13:27:55[/EDIT]
Https://aquariumscience.org/
Güzel gözüküyor, müsait bir zamanda inceleyeyim.
Teşekkürler.
Kyoga Gölü'nün Tükenmiş Güzellikleri
Bu akvaryuma önce melek balıkları girdi, onlar büyüdü ve balıklar ve akvaryum şu an Adana da genç bir kardeşimin evinde.
Arşivde baya fotoğraf ve video varmış, elden geçirdikçe bu güzel canlılarla ilgili olanları buradan paylaşacağım. Video buldum bu gün :) Ara ara yavrularda gözüküyor.

[VID]https://youtu.be/btjd4jrS0L0[/VID]
Akdeniz'de Deniz Tavşanı
İnsana direk zararı olmayabilir ama doğal yaşam alanından başka bölgeye gelen canlılar büyük zararlar veriyor. En iyi ihtimal aynı besini tüketen bölgedeki diğer canlıların yaşam şartlarını zorlaştıracak belki de bölgede nesilleri tükenecek.[:(]
Bu Balığın Cinsi Ne? Arkadaşlar
[QUOTE=Mistillik][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231319/140520212125471.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231319/140520212126201.jpg[/IMG]

Bu balığın adı ne arkadaşlar acil yardımm[/QUOTE]

[URL]https://www.akvaryum.com/pethia_conchonius_gul_barbus_tatlisur_7_3213.asp[/URL]
Red Mangrove (rhizophora Mangle)
Son değişikliklerle tanıtım çok ilginç hal aldı. 2.5 metre yükseklik resmen evde akvaryumda ağaç demek :)
Takipteyiz :)
Bitkili Melek Tankı
Çok güzel olmuş sayın müdürüm. Yenilerde baya gelişmiş.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.