Best Model Tropheus Moori Kasakalawe


MURAT TUNA

Açıklama

Ölçüler:150*60*60 Canlı Türleri: Tropheus Moori Kasakalawe Bitki Türleri: Yok Tankın Yaşı: 2 Filtrasyon ve Işıklandırma: Fluval FX6 Tasarım ve Dekorasyon: Dereden topladığım taş kaya vs. Öncelikle tüm arkadaşlara başarılar dilerim. Bir önceki yarışma da ilk kez yavru veren genç Kasakalawe dişim ile katılmıştım. Fakat kirpiye yavrusu pamuk görünürmüş ya yarışma beklediğim gibi sonuçlanmadı. Siz değerli üyelerin değerlendirmesine saygı duyarak tıpkı model edasıyla beni çek diye poz veren, başka bir genç Kasakalawe'm ile bu yarışmaya da katılmak istedim. Kameram olsa bu yakınlaşmaya daha güzel ve net görüntüler alabilirdim. Yine de sonuç ne olursa olsun onlar benim gözümde her zaman birinci maksat yarışmak ve edineceğimiz puanlama ile kendimizi geliştirmek. Saygılar.

Katılım Tarihi: 04 Mart 2019

Bu katılım 478 oy almıştır.
 

Yorumlar

caga71 - 01 Nisan 2019 14:33

Derece beklediğim bir katılımdı.Dereceye girememesi üzücü.

Çağatay Yalçıntaş

Terador - 02 Nisan 2019 12:04

Teşekkür ederim. Önemli olan yarışmaktı siz değerli üyelerin görüşlerini almak, eksiklerimi görmek ve daha iyi sonuçlar almak için daha güzel pozlar yakalamaya çalışacağım.

MURAT TUNA

CemalD - 02 Nisan 2019 18:22

Bende derece beklediğim balıklardan biriydi zira kendi puanlamamda ilk 3 içinde yer alan bir katılımdı. Naçizane fikrim ışık şiddetini çok az daha arttırmayı deneyin.

Cemal Demirağ

Terador - 03 Nisan 2019 00:11

Teşekkür ediyorum Cemal bey. Bir sonraki katılımda önerinizi uygulamaya çalışacağım.

MURAT TUNA

frag - 03 Nisan 2019 03:05

Murat Bey,3. fotoğrafınıza hayran kaldım.Hepsi sanki poz vermişler :) Maşallah.
Sağlık olsun ilerleyen zamanlarda dereceye gireceğine eminim.
Sağlıklı hobiler dilerim :)

Fatih KATAR

Terador - 03 Nisan 2019 08:59

Teşekkür ederim fatih bey evet bana baya yardımcı oldular sağ olsunlar demek ki fotoğraf ve pozlama adına öğrenmemiz gereken çok şey var.

MURAT TUNA

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.