ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Wiesenthal
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
159
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
27 Ekim 2009 15:59
Son Ziyaret:
4 Saat 12 Dakika önce
Toplam Mesaj:
504 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eray
Doğum Tarihi:
27 Ekim 1995
Yaş:
28
İl:
Adana
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Balıklar Yüzeyden Nefes Alıyorlar
Yukarıdan yem attığınız için yem arayışından dolayı bu davranışı sergiliyorlar.
Balığım Akvaryumdan Atladı
Japon balıkları genelde akvaryum dışına pek atlayan türler değildir. Akvaryumda su kaliteniz nasıl, başka tür balıklar varmı? akvaryum hacmi nedir? Balığı akvaryum dışına atlamaya iten sebepleri bulup çözmekte önemli.
Pengasus Hastalığı Tedavisi Nedir Bilen Varmı
Maalesef akvaryumunuz tamamen hatalı kurulmuş. Akvaryumdaki bu hataları düzeltmeden de bu hastalıklar bitmez.
Japon Balıklarını Fanustan Kurtarmak İstiyorum
-Akvaryum Ölçüleri ve filtre iki adet Japon balığı için uygundur. ancak o hacime Japonlarınızdan başka tür eklemenizi önermem.
-Japon balığı akvaryumlarında aydınlatmaya çok gerek yok ama görsellik ve çocukların seyir zevki için konulabilir ancak 24 saat açık bırakmayın balıkların karanlıkta dinlenmeye de ihtiyacı oluyor.
- Silis kum Japon balıkları için uygun olacaktır.
-Japon balığı akvaryumlarında süslemeye de pek gerek yok zira Japonlar için yüzme alanı daha öncelikli, akvaryum hacmide nispeten kısıtlı olduğu için gereksiz detaylarla balıkların yüzme alanını daraltmaya gerek yok, hele plastik bitkinin suya salınım yapma ihtimali olduğundan kesinlikle koymayın .[EDIT]Wiesenthal,2024-04-01 16:51:44[/EDIT]
Japonlarım Ne Kadar Dayanır
Üniversite zamanları ani gelişen bir sağlık sorunu yüzünden şehir dışına çıkmıştım balıklarımı emanet edecek kimsede yoktu o zamanlar 5 adet Japonum beş günlük süre zarfında açlığa dayanmıştı geldiğimde çok yavaş ve halsiz hareketleri vardı, sizinkilerinde dayanacağını düşünüyorum ama döndüğünüzde yemlemeyi birden değil de hafif hafif yapın.
Bitkili Akvaryum Balıklar Su Üstünde
Akvaryumunuz hakkında detaylı bilgi vermemişsiniz akvaryum hacminiz ve canlı yükünüz nedir, filtrasyon sistemi olarak ne kullanıyorsunuz, bitkilere co2 kullanıyormusunuz? Lepistesler genelde akvaryumun yüzey ve orta kısımlarını seven türlerdir bir sorunda olmayabilir.
Balıklarımın Akvaryumu
Çoğu hobici en başta böyle fanuslarla yanlış yönlendirilerek hobiye başlayıp ilerleyen zamanlarda daha büyük akvaryumlarda bu hobisini sürdürmüşlerdir. Günümüzde de fiyatlardan dolayı hemen hop diye akvaryum alabilmekte zor hele de aile ile yaşayan bir öğrencinin alması daha da zor sizi bu konuda anlıyorum çünkü aynı yollardan bende/bizde geçtik [:)] ancak bu durumda burdaki arkadaşlardan alabileceğiniz maksimum tavsiyelerde balıkları ya bir petshopa yada akvaryumu olan tanıdık birisine vermeniz zira kimse fanus gibi bir yerde balık hele de Japon balığı beslenmesini maalesef savunamaz, sizi çok iyi anlıyorum ama burdaki arkadaşlarda fanusta beslemeniz yönünde destek de maalesef bulunamaz. bu durumu şu aşamada kendiniz karar verip çözmeniz gerek, Umarım ileride daha iyi koşullarda bir akvarist olursunuz.
Bitkili Akvaryumuma Temizlik Elemanı Arıyorum :)
Betanın yanına balık değil de salyangoz ve karides ekleyebilirsiniz.
Anubiasın Rizomunun Zedelenmesi
[QUOTE=Kınayu]Selamlar ,
kardeşim büyük geçmiş olsun da [:'(] Bu sertlik neden ne sebep oldu [:lol:]
rizomun kırıldığı yer önemli ve azda olsa rizom bölgesi yeri kaldıysa ben bir şey olacağını sanmıyorum. Çünkü bu bitki rizom bölgesinin belirli kısımlarından kesilerek çoğaltılıyor çoğaltılmak için kesilen diğer bitkinin üzerinde az bir şey rizom kısmı kalacak şekilde .[/QUOTE]
Rizom bölgesi anubiasa bağlı hala duruyor sadece sert bir şekilde bağlı değil yani biraz elimle oynasam elime gelebilir o şekilde umarım bir şey olmaz :) teşekkürler cevabınız için .
Anubiasın Rizomunun Zedelenmesi
Merhaba değerli forum üyeleri dün akvaryum temizliği yaparken anubiasın üzerinde oluşan yosunları da temizlemiştim ama tekrar anubiası taşa bağlarken biraz sert davrandım sanırım bitki yana doğru döndü ve rizomu çat diye zedelendi yani şuan rizom kısmı anubiasa sert bir şekilde bağlı değil kırıldı gibi bir şey oldu acaba bu durum bitkiye ne gibi zararlar verir yoksa bitkiye bir zararı olmama durumu bitkiyi kurtarma durumu varmıdır ? Teşekkürler şimdiden.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.