ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Cancan59
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
395
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Ekim 2020 14:55
Son Ziyaret:
36 dakika önce
Toplam Mesaj:
310 [1.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
180 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
.
Doğum Tarihi:
30 Ağustos 1983
Yaş:
38
İl:
Tekirdag
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

150*60*55 Tropheus İkola Tank.

SON 10 MESAJI

Sump Sistemi Var, Ama Filtre Kullanmak İstiyorum.
[QUOTE=trueblue]

abi şimdi ben ışık için bir ayarlamalı priz su motoru için bir ayarlamalı priz alacam, umarım cata da ayarlamakta zorlanmam, bir sürü düğmesi var gibi.[:D][/QUOTE]

Ben tek priz kullanıyorum sadece ışık için imkanların müsaitse ikinciyide al tabi ayarlaması basit zorlanmazsın.
Sump Sistemi Var, Ama Filtre Kullanmak İstiyorum.
Yani geceleri ışığı kapatmak olması gerekendir bende kapatıyorum ,balıklar dibe çöker ve dinlenirler vatozlar aktif olurlar.
Sump Sistemi Var, Ama Filtre Kullanmak İstiyorum.
[QUOTE=trueblue]

Hocam kullandığınız zaman ayarlı tavsiye edebileceğiniz priz var mı?[/QUOTE]

Ben Cata zaman ayarlı dijital saatli priz ct9182 kullanıyorum manuel olanlarıda var ama elektrik gidip geldiğinde tekrar ayarlamak gerekiyor dijital olanda bir sorun olmuyor güzel ürün.
Sump Sistemi Var, Ama Filtre Kullanmak İstiyorum.
[QUOTE=trueblue]

Hocam profilinizden su motorunu nereye yerleştirdiğinizi gördüm, umarım bu papağanın kalın dışkılarını da kaldırır ve sumpa çektirir, tabi su motorunun hortumunu tank dışına çıkaracağım için kapağı da tam kapatamayacağım, hortumu rastgele salsam olur mu, cam kapağı kapatıp hortumu sıkıştırırım, böylece hortum sabit kalmış olur umarım[:3]

Bu arada sabah akşam yarımşar saat yeterli olur demiştiniz, sürekli açıp tutsam balıklar ölür mü, zaten sump akıntısı sabah akşam açık, eğer su motorunu yarımşar saat açmam gerekirse zamanlayıcı mı alayım yoksa manuel mi kapatıp açayım, bir de zamanlayıcı tavsiye eder misiniz? Teşekkür ederim.[/QUOTE]

Dalga motorunun debisi fazla gelip balıkları fazla yorduğunu gözlemlerseniz motorun başını aynı yönde yüzeye çevirip debiyi düşürebilirsiniz , pisliklerin hepsini çektirmez ama döndükçe parçalar daha kolay temizlenir.

Benim tavsiyem sabah akşam zaman ayarlı bir prizle otomatik kendi çalışmasıdır yada daha sık zaman aralıklarında çalıştırabilirsiniz şiddetli bir akıntı oluşturacağı dan sürekli çalışmasını tavsiye etmem çok yorar.

Sump Sistemi Var, Ama Filtre Kullanmak İstiyorum.
[QUOTE=trueblue]

Hocam sağ tarafta kırmızı daire yaptığım yere koymam gerekmez mi, çünkü dışkıyı sump kulesindeki deliklere itmesi gerekecek diye düşündüm:

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231765/010820211717121.jpg[/IMG][/QUOTE]

Maşallah akvaryumunuz çok güzel,resme baktığımızda sol tarafa koymanız daha mantıklı çünkü motor çalıştığında suyu sirküle etmeye başladığında akıntı dönüşünde pislikleri ızgaraya itecektir sizin dediğiniz yere koyarsanız motorun oynayan başını aşağı doğru konumlandırmanız gerekir buda kumu kaldırır ve oyuklar oluşturur,ben size tarif ettiğim şekilde kullanıyorum istediğim verimi alıyorum eğer resim olarak görmek istiyorsanız benim üye profilimden açtığım konulardan akvaryumumu bakabilirsiniz.
Sump Sistemi Var, Ama Filtre Kullanmak İstiyorum.
[QUOTE=trueblue]

Bu iyi mi hocam, yoksa başka tavsiye edebilceğiniz var mı, motoru tabana yakın bir yere sump kulesinin tam karşısına koyacağım:

https://www.akakce.com/siparis/?p=492308086&ref=akakce&v=1.2.3[/QUOTE]

[URL]https://www.yemkolik.com/Sobo-WP-300M-Dalga-Motoru-7500-Lt-h-1000-03-11-SOBO[/URL]

Bu motor daha çok işinizi görür bunlarda zamanla debi düşmesi oluyor fiyatıda uygun motoru sump kulesinin yanına suyun orta üst kısma yakın konumlandırın tabanda olmaz.[EDIT]Cancan59,2021-08-01 17:02:16[/EDIT]
Sump Sistemi Var, Ama Filtre Kullanmak İstiyorum.
Dalga motoru işinizi fazlasıyla görür,sabah akşam 30dk çalışması yeterlidir pislik filan kalmaz. Akvaryumunuza 5000-6000l/h motorlar ideal olur.
Emiş Borusu
Eski iç filtre süngeri yada koyu renkli kalın gözenekli süngeri içini oyup üzerine geçirmek daha kolay olur.
Tatil Kamerası.
[QUOTE=Balikcionur]Fikri ben beğendim abi vallahi eline sağlık, daha önce hiç aklıma böyle bir şey gelmemişti. Işıklandırmayı nasıl yaptın zaman ayarlı prizle mi çözdün?[/QUOTE]

Beğenmene sevindim kardeşim dediğin gibi ışıklandırmayı zaman ayarlı prizle ve otomatik yemleme makinası ile çözdüm kafam çok rahattı vallahi tatildeyken açıp açıp baktım balıklarıma çok kullanışlı şiddetle tavsiye ederim:)
Akvaryum Suyu Doldurma
Selam,resimdeki şeffaf hortum kalın benzin hortumuna benziyor,attığınız resimdeki hava hortumu ince işinizi görmez , sizin su değişimlerinizde yapacağınız suyu döktüğünüz yereyani akvaryumun içine porselen tabak gibi bişey koymak olur böylece kum dağılmaz dip çekimindede tabak içinden çekersiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.