ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ArifhbsAquatics
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
12562
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
25 Nisan 2018 00:01
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
3615 [1.63 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
200 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Arif Hikmet Başeğmez
Doğum Tarihi:
02 Ocak 1985
Yaş:
39
İl:
Sivas
Meslek:
Ressam (meb resim öğretmeni)
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Arif Hikmet BAŞEĞMEZ Biyotop akvaryum tasarımcısı-Akvarist İnstagram: arifhbs_aquatics Youtube: Arifhb’s Aquatics

SON 10 MESAJI

Hangi Akvaryum Ve Balık
[QUOTE=GhostKoi]

@ArifhbsAquatics Arif bey, bu bir soru ise cevap vereyim. Söz ettiğiniz diğer konuda yerinde ve zamanında gerekli yaptırım uygulansaydı bu kişi bu konuya destursuz dalıp aynı üslup bozukluğunu ve kabalığı sergileme fırsatını yakalayamazdı. Sonunda bir kişi dayanamayıp ağzına geleni buna söyledi. Yeri değil, iyi ki sildiniz.

O tartışma konusu kişiyle ben, ekip falan değiliz. Kendisi davranışlarını eskiden beri tanıdığınız bir kişidir ve sırf bana cevap yazıp provoke etmek için de foruma tekrar başka bir nickle kayıt olmuş. Beni provakasyona getiren kişinin ergen olması, reşit olmaması bence konumuz değil. Ben de yaş bilgilerimi sildim bir süredir. Bu mantıkla beni de ergen kabul edebilirsiniz. Ergen ya da çocuk olmak kanun nezdinde hafifletici sebep sayılsa da internet ortamında böyle bir ayrıcalık olamaz.

Sizin uğraşılarınızı ve hobiye yaklaşımınızı eskiden beri takdir ederim. Yöneticiliğinizi de hakkıyla yaptığınız düşüncesindeyim. Sizde beni az çok bilirsiniz. Ben de çoğunlukla genç hobidaşlara yardım ve destek mantığıyla yaklaşsam da bazen net, dobra, sert ifadeleri olan, kendimce hatalı üsluplara tolerans gösteremeyen bir forum üyesiyim.

Bu başlık nereden nereye gelince konuyu açan arkadaş da gereksiz unsurlar silinmesine rağmen ne olduğunu anlayamadı herhalde.

Keyifli hobiler[/QUOTE]

Erkut Bey, gece cereyan eden bir olay ve yönetici ekibi 24 saat burada zaman geçiremiyor. Bu sebeple şikayetleri ve tartışmaları görmemiz bazen zaman alabiliyor. Benim gördüğüm ve ‘ekip’ diye bahsettiğim kişiler iki ayrı konuda da benzer kişiler olunca ‘ekip’ kelimesini kullanmam gayet makul.

İnternet ortamı da olsa herkesin üslubu ve anlatım tarzından yaşının ne olduğu az çok belli oluyor. Hukuk ve kanun nezdinde yaşa dair muamelat nedir ne değildir bilmem; forum ortamında üyeler tarafından (kişisel olarak tarafımdan da) genç kardeşlerimize ‘genç’ muamelesi yapılması olumlu karşılanıyor genelde. Tecrübesiz, meraklı, bazen sinir bozucu da olabiliyorlar. Buna ben de tahammül edemiyorum hala ama kendimi bu konuda, yöneticiliğin de getirmiş olduğu bir sorumlulukla terbiye etmeye çalışmaktayım. Ergen, genç arkadaşlarımızla, yetişkin bireylerin tartışması gerçekten hoş görünmüyor. Olayın içerisinden sıyrılıp bakmayı deneyin lütfen.

Hakkımdaki görüşleriniz için teşekkür eder, sizi de sizin bahsettiğiniz şekilde ve daha yapıcı bir halde görmekten bireysel olarak ben de memnun olurum.

Bahsettiğiniz gibi, konu sahibi üyeler için konuyla alakasız tartışmaların konuyu nasıl baltaladığı asıl mesele.

Teşekkürler; iyi hobiler.
Vatoz Pişmanlık
Apistoların olduğu tanka, 60 litrelik bir hacme zaten pleco pişmanlıktır; hatadır.
Yıllar Sonra Yeniden
Çok hoş bir tank olmuş.
F0 Betta Mandor (tr’de İlk) - Biyotopa Doğru
Evet gençler!

Son çiftleşme deneyimi üzerinden 10 gün geçmedi ki ayın 18’ inde (cumartesi) erkeği ve dişiyi yan yana gördüm yine. Erkeğin ağzı dolmuştu. Bu defa çiftleşme ritüellerine yetişemedim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205902/200520241133081.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205902/200520241133101.jpg[/IMG]

Aşağıdaki pozlarda erkeğin kuyruğunun iyiden iyiye sivrileştiği ve dişinin de üreme döneminde sırtının, baş ucundan kuyruğuna dek açık bir renkte olduğu görülüyor.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205902/200520241136151.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205902/200520241136171.jpg[/IMG]

Dün (19 Mayıs) erkek yumurtaları ağzında tutmaya devam ediyordu. Hatta akvaryumda bir yerde saklanma gereği duymadan, alelade bir şekilde gezerek kuluçka işini yapıyor. Önceki denemesinde de bu böyleydi. Mangrov kökünün üstünde dinleniyor genelde (aşağıdaki pozda).

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205902/200520241141131.jpg[/IMG]

Tekrar etmekte fayda var; hiç saklanmadan, ürkmeden tankı sahipleniyorlar. Önceki wild betta tecrübelerimden ve genel okuduklarımdan sonra bu durum beni oldukça memnun ediyor. Tanka bakınca balık görmeden balık beslemek pek keyif vermezdi haliyle. Bizim yörenin deyimiyle ‘teze gelin gibi el içine çıkmamak’ sözünü bunlarda görmedim.

Bakalım kuluçka süresi devam edecek mi! Umarım devam eder de yavrular bu tankta kalır, ebeveynlerini biyotopa alırım. Bu iki hafta içinde biyotoplarını da kuracağım. Dediğim gibi buradan aşamaları paylaşacağım.

Görüşmek üzere 😊.
Hangi Akvaryum Ve Balık
Değerli arkadaşlar;

Konuyla alakasız, kişisel tartışmaya dönen mesajlar silinmiş, gereken uyarılar verilmiştir.

Aynı ekip dün de kişisel tartışmaya çevirmişti konuyu ve daha dün benzer bir hatırlatma mesajı bırakmıştık! Sataşma var ise hiç tartışmaya girmeden ‘hata’ var butonu ile yönetime bildirilmesi kafidir; hem yönetime bildirip hem cevap yetiştirmenin mantığı nedir? Lütfen!

Keyifli hobiler.[EDIT]ArifhbsAquatics,2024-05-20 08:50:03[/EDIT]
Pengsus İçin Kaç Litre Gerek?
Değerli forum üyeleri;

Forumun amacı tartışmaktır evet ama kişisel bir tartışma değil! Mevzu daha fazla dallanıp budaklanmadan konuyu kilitliyorum; sıhhatli hobiler diliyorum.
Başı Boş Bir Forum Mu?
Merhabalar; şikayetinize baktım. Bir tane akvaryum ile benzer şekilde ikişer-üçer konu açmışsınız ve forum kuralları dahilinde müdahale edilmiş. Halbuki akvaryumunuza ait konu altına güncel gelişmeleri yazsanız ne bu hata mesajını alırdınız ne de konu kirliliği oluşurdu.

Başıboş bir forum olmadığı için kural ihlalleri görüldükçe müdahale edilmektedir.

Keyifli hobiler.[EDIT]ArifhbsAquatics,2024-05-19 12:47:37[/EDIT]

Şöyle bir profilinize göz atar atmaz gördüğüm iki ayrı konu ama tek akvaryum mesela!

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205902/190520241251231.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205902/190520241251251.jpg[/IMG]
Lavanta Dalları Olur Mu?
Her ağaçta reçine ve özsu bulunmakta. Kıvamları birbirinden farklı oluyor. Şöyle bir yakından koklandığında çıra gibi ve acımsı bir koku andırıyorsa, gayet yoğundur. Bunlar da kullanılır fakat çok iyi kurumuş olmaları lazım. Kaynatmak, suda bekletip salınımını azaltmak da çaredir fakat bizim istediğimiz öncelikle suyu renklendirmesi sonra görselliği..
F0 Betta Mandor (tr’de İlk) - Biyotopa Doğru
[QUOTE=capodicapii]Arif Hocam geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. [/QUOTE]

Teşekkür ederim; amin, inşallah 🙏🏻 .
F0 Betta Mandor (tr’de İlk) - Biyotopa Doğru
[QUOTE=Ruzgar001]Hocam canlı eklediğinde haber verme şansın var mı[/QUOTE]

Ne kastettiğinizi anlamadım?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.