ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Selçuks
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
104
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Mart 2018 11:35
Son Ziyaret:
14 Saat 18 Dakika önce
Toplam Mesaj:
154 [0.17 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
26 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Selcuk
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Selcuk

SON 10 MESAJI

Bu Boydaki Melek Balıklarımı Petshop Ne Kadara Alr
[QUOTE=LepistesDüşkünü]
O konuda yapcak bişey yok. Verirken adamın karını değil kendi zararımızı minimuma indirmeye çalışmak lazım. Ben daha sattığı fiyatı nakit verip iade alan pet shopçu görmedim maalesef. İlanlara koysan da ayrı sıkıntı ne kadar bekleyeceğin belli değil.[/QUOTE]

size katılıyorum hocam.
pet shopcular da sonuçta kira ödüyor vergi veriyor vs vs. onlara da hak vermemek elde değil ama gelen adamın tipine bakarak da bi elma salyangozuna 20 tl isterse adama sövmemek de elde değil.
sonuçta akvaryuma atacağız fransız usulü pişirip yiyecek değiliz.
Bu Boydaki Melek Balıklarımı Petshop Ne Kadara Alr
[QUOTE=LepistesDüşkünü]Daha bugün aynı boydaki toplam 80 tl ye aldığım 3 meleği 67 liralık yem karşılığında geri verdim. Nakit ne kadar verir ya da verir mi bilmiyorum ama şu sıralar ithalat yapamadıkları için normalden daha istekli olabilir almaya.[/QUOTE]
13 ordan indirmiş yemden de satış fiyatından çifte katmerli kar etmiş adam.[:(] bunu demek istiyordum yukarıda. akvaryumculara satmayın ölü fiyatına bile satamazsınız. burada bedavaya dağıtılan olmadı tanesi 1 tl ye satılan damızlık boy elma salyangozuna tipime bakım 20 tl isteyen akvaryumcu dahi gördüm.
Akvaryumda Solucan. Fazla Mı Doğal Oldu?
Benim bildiğim tubifexler gövdelerinin bir kısmını kuma sokar geri kalan kısmını suda besin almak için sallarlar. bu ise kumun üzerinde hareket ediyor.
Akvaryumda Solucan. Fazla Mı Doğal Oldu?
Solucana benziyor ama benim bildiğim solucanlar su altında yaşamazlar. bu mesajı yazarken bira araştırdım solucanlar günlerce su altında yaşayabilirlermiş. yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi kalifornia solucanı olabilir. bundan 20 sene evvel piranha akvaryumumda ben de piranhalarımı kendi beslediğim solucanlar ile besliyordum. akvaryuma bu solucanın bulaşma ihtimali sıfır ya da sizde habersiz biri balık beslemeye solucan atıyor haberiniz yok. garip bi durum.
Bu Boydaki Melek Balıklarımı Petshop Ne Kadara Alr
Akvaryumcuya petshopa falan gidersen o melekleri toptan fiyatına alır hele de takasa girersen bi de satış fiyatından kazıklanırsın. burada takasa koy. ben bi akvaryumcudan lepistes takası yapmıştım. 5 ten alırım dediği balığı 3 tl ye saydı. 250 tutan balıklara 200 dedi. sonra da sahibinden 5 tl ye verdiği balığı(sae) bana 20 tl ye satmaya kalktı. bu en dürüstüm diyen akvaryumculardan. sis bilirsiniz yine de hocam. akvaryumcudan alıp satacağıma klozete atarım daha iyi.
Ramshorn
Sizi üzmek istemem ama bu ramshorn değil.
https://foto.akvaryum.com/Forum/yarasa_kulak_salyangozum_yumurtladi_k932755.asp
https://foto.akvaryum.com/Forum/yarasa_kulak_ve_ramshorn_salyangozu_k938742.asp
https://www.google.com/search?q=yarasa+kulan+salyangoz&rlz=1C1GCEU_trTR819TR819&oq=yarasa+kulan+salyangoz&aqs=chrome..69i57j46j0l3.6465j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Lepistesimi Nasıl Doğurtabilirim ?
[QUOTE=yusufmbw]
Benim akvaryumumda sadece moli var melek yok bende. Molim doğum yapsa sadece 4 tane mi kurtaracam yoksa daha çok mu[:?] (rafya var)[/QUOTE]

ilk mesajda melek yazmışsınız. arkadaş da o yüzden melek demiş. moli melek kılıçkuyruk farketmez. moli de melek de lepistes yavurlarını yakalrsa affetmez. kaldı ki lepistes de kendi yavrularını yakalarsa yer. yapmanız gereken rafya falan hikaye. ilk doğum anında en savunmasız olduğu anda yavrular yenir. rafya bence net çözüm değil. ya yavruluk akvaryumunuz olacak yavruları oraya alacaksınız. ya da net sonuç istiyorsanız lepistesiniz yavrulamadan hemen önce yavruluğa alın. doğan yavruları da 15-20gün kendilerini toparlayana kadar yavrulukta tutun. sonra bol bol yem verip balıkları iyice doyurduğunuz bi gün alıştıra alıştıra akvaryuma salın. ben artık yavruluk kullanmıyorum. 110cm akvaryum var her tarafı türlü yasonla donattım. iki ayda bir balıkları dağıtıp sattığım halde 300-400 den fazla lepistes var. kendi kendilerine çoğalmaları en iyi yol. doğal seleksiyon.yine de size kalmış.
Doğal Low Tech Canlı Doğuran Akvaryumu
Bence çok güzel görünüyor. Tek merakım ışığı yeterli buluyor musunuz?bana az gibi göründü. bitkiler ilerde çürüyebilirler.
Komple Boyadım
Bence çok güzel iş çıkartmışsınız. elinize sağlık
Suyu Bulandırdık
[QUOTE=ceyh]

İç filtre dışkıların çoğunu çekemez (dış filtre de bunu yapamaz), öncelikle dışkılar dipte birikir ve iç filtrenin çekiş kısmı dipte değildir çoğunlukla, ayrıca iç filtrelerin çekiş bölümlerinde genelde sünger olur ve bu bölüme ulaşabilse de dışkılar orada asılı kalır.

Dışkıların içerikleri ise sucul ortamda suya hızla karışacaktır, ortaçağ Avrupa'sı bu anlamda doğru bir örnek olmaz, biriken dışkıların akvaryumdan çekilmesi hijyen değil görsel temizliktir.[/QUOTE]

dışkılar suya karışıyorsa neden dip temizliği öneriyorsun hocam? iç filtre, heleki videodaki kadar küçük bir akvaryumda dışkıların çoğunu çeker. çekilmeyen dışkılar için dip temizliği önerilir. etrafta yüzen dışkıları görsellik için çekiyorsanız o size kalmış. ben balıklara daha sonra oluşabilecek hastalıkların önüne geçmek adına daha doğrusu ''temiz tutmak'' adına dip çekimi yapıyorum. forumda lütfen bu konuyu araştırıp öyle yorum yapın lütfen. orta çağ avrupasındaki sokaklara atılan tuvalet pislikleri il insanlar hijyen olmayan ortamlarda nasıl hastalanıyorsa aynı şekilde temizlenmeyen akvaryumdaki balıklara da hastalıklar ve parazitler bulaşır. bkz. http://www.akvaryumforum.com/forum/balik-ve-akvaryum-sagligi-forumu-250/22512-her-yonuyle-planarya-planaria-nedir-fotografli-videolu.htm
planarya denilen ve temizlenmeyen akvaryumların belalısı parazitlerdendir. akvaryumunuzu 1-2 ay temizlemezseniz akvaryumunuzu bu tip parazitler saracaktır. dip çekimi görsellik için de yapılır doğrudur. ama asıl amaç akvaryum balıklarına temiz bir ortam sunmaktır. bu konuyu tartışmayalım bile. lütfen.

not: https://www.akvaryum.com/forum/dip_cekimi_nedir_k657534.asp
http://www.akvaryumportali.com/threads/dip-%C3%A7ekimi-hakk%C4%B1nda.2415/

vs
vs
vs
vs
[EDIT]Selçuks,2020-03-07 21:53:39[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.