ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Postboio
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
14
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Mayıs 2011 19:15
Son Ziyaret:
24 Ocak 2021 00:22
Toplam Mesaj:
69 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Tolga Postacı
Doğum Tarihi:
13 Mayıs 1995
Yaş:
25
İl:
Istanbul
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

F0 Olduğunu Nasıl Anlarız?
[QUOTE=hasanusta06]Hangi tur acaba alacaginiz balik ? [/QUOTE]

Spesifik olarak bir tür için sormuyorum şu an bir alım gerçekleştirmeyeceğim fakat ülkemizde yaşamayan çoğu türün F0 ilanlarını sık sık görüyorum. Aklıma takıldı bunların gerçekten F0 olduğunu nasıl anlarız diye bilgilenmek amacıyla.
F0 Olduğunu Nasıl Anlarız?
Merhaba,
Birisi balıklarının F0 olduğunu iddaa ettiğinde onların gerçekten F0 olduklarını anlamak için istememiz gereken belgeler, bilgiler veya başka bir unsur mevcut mu? Hangi şartlarda o balıkların gerçekten F0 olduğuna ikna olmalıyız?
Kabuksuz Artemia Kullanımı?
[QUOTE=ceyh]Yenmeyen zarar verir, her artık gibi suyu bozar, yavrulara her gün 1-2 öğün verebilirsiniz, miktarı çok az tutun, az gibi gözükür çok olur, yavru yemleme sıklığı yetişkinlerden fazladır. Kullanmadan önce akvaryumdan alacağınız suda ufak bir kapta 10-15 dk bekletin şişsinler. [/QUOTE]

yavruları 4-5 öğüne bölüyorum yemi dediğiniz şekilde kullanırım yavrular için, peki yetişkinlere sabah artemia aksam normal yem versem 1 haftanın her günü sıkıntı olur mu yoksa 1-2 gün paydos geçim mi artemiayı?
Kabuksuz Artemia Kullanımı?
Merhabalar,
4 yetişkin 6 yavru lepistes için kabuksuz artemia kullanımı ne dozda ve ne sıklıkta olmalı bir hafta içinde kaç kere artemia ile beslemem gerekli bitkisel yem ile artemia oranlaması hakkında bilgi almak için yazıyorum. Normal şartlarda günde 2 kere fazla olmayacak şekilde yemleme yapıyorum ama artemia oranlamasını bilmiyorum. Fazla kalıp çöken artemialar suya normal şartlardan fazla zarar verir mi?
Hangi Tür Yavru
[EDIT]TolgaPos,2020-05-26 16:14:31[/EDIT]
Lepistes Renk Değişimi
[QUOTE=Umutburak]Belki alakasız ama balık full gold mu?[/QUOTE]

Sri Lanka Gold diye aldım full gold değil renk çeşitliliği var full gold a göre
Lepistes Renk Değişimi
Merhabalar,
beslemiş olduğum lepisteslerde renk değişimi gözlemliyorum inci rengi fazlalaşıp kuyruktan bedene siyahlık oluşuyor. Sebebi ne olabilir mango kökü suya salınım yaptı baya bu süre içerisinde bunun etkisi olabilir mi veya bitkisel proteinli kullandığım yem etkilemiş olabilir mi ?

Çekim açısından dolayı biraz farklı görünebilir balık, ama bakıldığı zaman kuyruğunda ki siyahlık ve inci renginin artışı belli oluyor.

10 gün önce
[IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/111600/180520202326071.jpg[/IMG]
bu gün
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/111600/180520202327361.jpg[/IMG]
Lepistes Doğum
Boyutları tam ölçmedim ama 4-5 cm varlar[QUOTE=Kingslayer44]İçine rafya koyun ne yavrulukla ne dişi ayırmayla uğraşmazsınız yavrularımız kurtulur dişilerin boyutları nedir [/QUOTE]
Lepistes Doğum
Merhabalar,
doğum yapmasını daha beklemediğim 2 tane dişi lepistesim mevcuttu fakat dün gece doğum yapmış biri. Garip olan şu biri diyorum çünkü anlayamadığım şeyler oluyor. Hiç ışık olmayan bir ortamda bir doğum gerçekleşmiş gece eve girip ışık açtığımda bir tane yavrunun yüzeyden kuma düşüp saklandığını gördüm. Şehir merkezinde olmadığımdan yavruluk bulamadım bende evden eşyalarla güzel bi tane yaptım ama konu bu değil. Dişileri ayrı kaplarda dinlendirdim doğum devam edicek diye bir süre ama doğum olmadı geri akvaryuma koydum. Üzerinden 1 gün geçti Zaman zaman gözlemliyorum gün içinde siyahlık olan rahimleri artık açık pembe diyorum ki heralde ikisi de doğumu gerçekleştirmiş 1 tane kurtarabildim. Ama bir süre sonra bakınca rahimlerinde siyahlık belirgin halde duruyor. Yine bir süre sonra bakıyorum siyahlıkları tekrardan yok olmuş sadece açık pembelik var böyle döngüye giriyor belirli süreler arasında. Anlamadım nedir bu durum doğurmuyorlarda baya hareketliler bu arada, yardımcı olursanız sevinirim.
Saklama Kabından Akvaryum Olurmu
Su dinlendirilmeden koyulmuş gibi kabarcıklar çok ve o kutu çilekli süt kutusu mu bana mı öyle geldi ? o malzemeleri çıkartın akvaryum kurmak için 1 ay çok uzun hemen kuramıyorsanız daha büyük bir kaba koyup pipo filtre ve hava motoru alın bu şekilde fotoğraflardaki ortamda çok yaşayacaklarını düşünmüyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.