ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hll7496
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
58
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
21 Aralık 2008 16:06
Son Ziyaret:
16 Ekim 2019 20:02
Toplam Mesaj:
695 [0.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
halil ibrahim ergün
Doğum Tarihi:
04 Eylül 1993
Yaş:
26
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

110*60*60 tropikal kurulum Halil İbrahim ERGÜN

SON 10 MESAJI

Balığım Su Altına İnemiyor
Ben bu sorunu teşkil edecek oranda bir kabızlık görmedim ama her koşulda denenecek tedavi yöntemi belli. Konservedeki bezelyeler haşlanmış diye biliyorum. Direk verebilirsiniz. Elinizle ezin ve suya ufalayarak bırakın
Balığım Su Altına İnemiyor
Balıklar haftada 1 aç kalabilir. Zarardan ziyade yarar sağlar. Ara ara bende yapıyorum bunu. 1 gün hiç yem vermeyin. 2. Günün sonunda haşlanmış bezelye verin tüm balıklara iki üç gün boyunca. Sonrasına bakalım tekrar.
Balığım Su Altına İnemiyor
Sorun kabızlık değil. Hava kesesinde bir problem var. Bunun kesinleşmiş bir tedavisi bulunmamaktadır. Kesede hava kalmış ve boşaltamıyor. Balığınızı bir kaç gün aç bırakın ardından haşlanmış bezelye ile besleyin bir ihtimal faydalı olabilir çünkü hava keseleri bağırsaklarının bir parçasıdır. Bağırsakları rahatlatmak az bir ihtimalde olsa çözüm olabilir eğer çözüm olmazsa yapacak pek birşey kalmayacak.
Balığım Su Altına İnemiyor
Kabızlık da bu sonucu doğurabilir. Hava kesesi patlaması ters yüzme şeklinde görülür genellikle. İltihap olma olasığı da var. En doğru tahmin gözlemleme ile yapılabilir şu an
Isıtıcıya Su Gırıyor Camı Catlamıs
Balıkların türleri dayanmaları için önemli bir unsur fakat çoğu balık özellikle beyaz benek tedavisinde devam ederken ani ısı değişimine karşı hassas olur. Bir an da hepsinin ölmesi gibi bir durum sadece ısı düşmesi ile olmaz fakat hastalığın ilerleme hızını etkiler. Şu an elinizde başka bir fırsat yoksa oluruna bırakın. En kısa zamanda ısıtıcı temin edip, tedavi için kaldığınız yerden devam edin. Suyun ısısını da arttırmaya başladığınızda kademe kademe yavaşça arttırın ki ikinci bir şoku da bu şekilde yaşamasınlar. Stres yapmayın oluruna bırakın. Bu süreçte de hızlı davranıp eksikleri doğru şekilde tamamlamaya çalışın.
Isıtıcıya Su Gırıyor Camı Catlamıs
Balıklar çarpılmaz ama sen çarpılırsın. En kısa zamanda ısıtıcı almalısın hatta bu tarz malzemelerden yedek bulundurmak her zaman avantaj oluyor. Kışın su değişimlerin yedek ısıtıcı kullanırsın aynı zamanda bu gibi durumlarda fayda sağlar.
Balığım Su Altına İnemiyor
Fotoğraf hatta video atabilirseniz daha hızlı yanıt alırsınız. Birçok nedeni olabilir görmek daha faydalı olacaktır.
Kum Sahte Hagen Mi?
Bir hayli zaman geçti forma girmeyeli. Birazda geç bir cevap olacak ama kum hagen değil. Siyah bitki kumu ile başka bir kum karışımı. Hagen diyerek satmaları her ne kadar hoş olmasada üzülmemenizi öneririm. Siz duruşunu sevdiyseniz sorun yok. Bitki ekmek gibi konular düşünüyorsanız illa hagen olmalı diye de bir kural koyulamaz. İçiniz rahat olsun.
Kum Sahte Hagen Mi?
Hagen kum sade siyah olmaz. Rengi bu şekilde olur. Kumu elinize alın bakın. Kristal formda 1 adet kumun yarısı siyah yarısı gümüş ise hagendir. Yoksa tane tane siyah gümüş karışıksa hagen değildir. Hagen olma olasılığı var fakat artık orijinal hagen satılmadığını da belirtmek isterim.
Aşırı Balık Ölümü
Tam akvaryum fotoğraflarınızı atar mısınız? Herşeyden önce balıkları hasta alıyor olabilirsiniz. Su eklemelerinde balığı poşeti ile akvaryum suyuna bırakın yarım saat kalsın. Sonrasında poşeti alın ve su ile birlikte balıkları bir kaba boşaltın. Lepistes narin bir balık olduğu için damlama yöntemi ile akvaryumunuzdaki suyu bu kaba aktarın. Poşetteki su kadar suyu akvaryumunuzdan kaba eklediğiniz zaman balıkları kendi akvatyumunuza alın. Damlama yapamam diyorsanız 10 dakikada bir, bir su bardağı su ekleyerek yapın. Kaptaki ve Poşetteki suyu asla kendi akvatyumunuza geri dökmeyin. Ölü balık olan akvaryumdan balık almayı tercih etmeyin. Dipte hızlı solunum yapan, yüzgeçleri hırpalanmış gibi duran, karnı içeri çökmüş olan, karınlarını kayalara dekorlara çarpan, üzerinde pamuğumsu beyazlıklar olan, üzerinde beyaz noktalar bulunan balıkları almayın.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 272 Online Kullanıcı, 148 Üye

Online Kullanıcılar

ahmetcirali, stonemage, alias46, erdalakçay, emrenouma, cengizozcan, OgzOzk, Alcynone, MevSinc, DOLPİN, praksis, uthraven, abm26, Kınayu, MiSoSiKiaN, merdyen, AkvaristMustafa, SCORPION_79, ilker2626, KingScorpion, arif98, icelebi, serhatdemir35, ALPDEM, homersimson, mehmettokcan, beyazitcakir, Ugur79, tkahramaner, Yasarozen, hakancez, Kadir1453, Acil Stop, orkali, whitefish, Cem Öcal, Ofsedef, erdemovic, SaRCoPhiLiuS, Alehar, AKAAND, yinci, enginm2000, a.gumrah, hanil, ankara0606, kontrast, psykhe, Bayulker, Shateiel, MrtPekgoz, bkaracayir, Furkancannn, Yavuz ÖZTÜRK, balıkhastası, DeviLLe, Mrtypc26, CagriSindirac, koraysoylu, mutlubaba, Noeldayi, yns325, krib, frgunduz, BurhanAskin, aybas, fikret43, ademakci, cozsahin, M.G., Mikail Erdoğan, trkmr02, muyat, Tropicall34, MuhittinBeyaz, orimohito, Asahinli, caga71, PoTM, Mggl46, Madmax55, ulucaptain, gkhn12345, punis_her, gozturk, ersel, omerdonmez, Fatih ÇE, AmazonSever, SaNsAsYoN, Meteor71, suzillisi, Kaya0606, Yıkıkbeta, alesta76, corax, canrsln, zekigonlum, Ayokyil, halil05, vetet, fatihincky, Serengeti, KeremUlaş, hasansaid, Berlin, Panzehir, Apistotales, sadullahsoylemez, yavuzger, tosyalı, Ulast, reano, abdullahgercek63, muratdeg, 06volkan34, Supervenenis, mrtmct58, toprakzan, AzikAze, Ozden73, yaguara, DiscusFan, Nerogatto, sadangur, hayrettinu, Burak PEKDEMİR, onurozgen, fatihkuzen, gokhanwar, Celali Han, lazarusv20, ahmetakkus0650, serkan1903, AmazonDream, nakkas__45, svg1000, Furkann66, texas_selim, freediscus, braweheart, Lokii, aXarayli, FurkanKöse59, YusufAlperen, selahattinfidan, Splendor, alperozoglu, Memet03,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,770,690 Mesaj
  • 405,220 Konu
  • 91 Forum
  • 143,543 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,853 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.