ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Levent BEŞTEPE
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Haziran 2008 19:46
Son Ziyaret:
24 Mayıs 2015 16:30
Toplam Mesaj:
1079 [0.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Levent Beştepe
Doğum Tarihi:
26 Ocak 1979
Yaş:
41
İl:
Ankara
Meslek:
Teknik Danışman
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Levent BEŞTEPE [url=https://www.akvaryum.com/Forum/forum_kurallari_k12733.asp][img]http://img577.imageshack.us/img577/6046/12312312f.jpg[/img][/url]

SON 10 MESAJI

lepisteslerimde karın çekikliği problemi
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Yeme ilgisizlik karında çökme

Akvaryum Kapasitesi (litre):700

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: tek tür albino full platinyum

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): 26 derece ph 7,5

Filitrasyon: dış flitre 

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:hayır

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : su değişikliği hafta da bir % 20

Özellikle sıkıntı dişilerde gözlemlenmekte karında çökme ardından yeme ilgisizlik ve ardından ölümler gerçekleşmekte.  Aynı tankta yavrularda mevcut fakat yavrularda bu tür bir sorun gözlemlenmemekte. Yapmam gerekenler ,kullanmam gereken ilaçlar ve kullanım şekli konusunda yardımcı olacak arkadaşıma şimdiden teşekkürler.
Lepisteste karın çökmesi
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Yeme ilgisizlik karında çökme

Akvaryum Kapasitesi (litre):700

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: tek tür albino full platinyum

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): 26 derece ph 7,5

Filitrasyon: dış flitre 

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:hayır

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : su değişikliği hafta da bir % 20

Özellikle sıkıntı dişilerde gözlemlenmekte karında çökme ardından yeme ilgisizlik ve ardından ölümler gerçekleşmekte.  Aynı tankta yavrularda mevcut fakat yavrularda bu tür bir sorun gözlemlenmemekte. Yapmam gerekenler ,kullanmam gereken ilaçlar ve kullanım şekli konusunda yardımcı olacak arkadaşıma şimdiden teşekkürler.

Metriaclima Estherae (Red OB Zebra) Tankım
Her ne kadar doğalarındaki hacmi veremesekte elimden geldigince hacimli tank kullanmayı tercih ediyorum. Hem canlıların sağlığına hemde benim zevkime bunun faydası büyük :). Yavru konusunda da maşallah çok arsızlar. Şimdiden ortalık yavru doldu . Bu yavrular bana akvaryum sayısını arttıracak gibi gorunuyor. Güzel temennileriniz icin teşekkür ederim arkadaşlar.
Metriaclima Estherae (Red OB Zebra) Tankım
Tanıtımı açmamdan bu yana epey değişmeler oldu yeni yavrular baskın erkeklerin mücadelesi gibi. Video yu çektim pek yakında ekleyeceğim.
Metriaclima Estherae (Red OB Zebra) Tankım
Dekor konusundaki fikirlerinize katılıyorum arkadaşlar. Fakat şahsi fikrim özellikle mbunalarda dekor haliyle saklanma yeri demek , hal böyle olunca canlıda oluşan saklanma hissi balıkları ürkek bir yapıya sokmakta ve bu güzel canlıların güzel renklerini göremememize ve balıkların tankta özgüvensiz ürkek dolaşmalarına neden oluyor. Dekor zayıf ve saklanma yeri az olunca yem verirken bile oyle bir halleri var ki üstümü başımı ıslatıyorlar. Tankın başına geldiğimde elimi tanka soktuğumda elimin etrafında korkusuzca dolaşabilmektedirler. Dekorun zayıf olma nedeni kısaca bu arkadaşlar.
Metriaclima Estherae (Red OB Zebra) Tankım
Fotoğraf:


Boyut (cm): 150*60*60
Kapasite (litre): 540 LT
Canlılar: 25 adet damızlık Metriaclima Estherae (Red OB Zebra) ve 5 adet damızlık msobo magunda

Malzemeler: Fluval fx5 dış filitre , tetra 300W ısıtıcı, dazs aragonit kum , dekoratif kayalar

Akvaryum Bakımı: Haftalık % 30-40  su değişimi  3-4  ayda bir dış filitre temizliği

Kullanılan Yemler: dainichi , tetra , osi ve jbl muhtelif etçil ve otcul yemleri.

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Yok.

Levent Beştepe ve malawi deyince biraz garipsiyor arkadaşlarım ama Leptosoma,kelebekler, tül yüzgeçler, kabukcullar ve tropheusun ardından bu ender türlerle tesadüfi tanışmama ve ardından beslemeye başlamam çok hızlı gelişti ve iyiki de oldu diyorum. Tabi bunlardan önce yine bir kaç nadir mbuna türleri de tankıma ev sahipliği yaptı. İlk bakıldığında calico yu andırsada beslendiğinde tam bir mbuna olduğunu ispat ediyor bu haytalar. Metriaclimanın klasik sertliği açıkcası yok , msobo magungalarımla huzurlu ve kavgasız şekilde anlaşabiliyorlar. Boyları erkeklerde 12-13 cm e dişilerde ise yaklaşık 10 cm e kadar büyüyebilmekte bu tür. Beslenme alışkanlığı hem etçil hem otçul. Fakat msobolardan dolayı etçil beslenme konusunda biraz eksik olsakta buna rağmen renklerini rahatlıkla sergileyebilmektedir. Erkekleri erişkin boya ulaştığında genel renklerinde buz mavisine dönüş dişilerde ise doygun bir turuncu renk mevcut. Yavruları keselerinden kurtulurken belli ediyor kendini direk lekeli bir halde. Sağlık ve dayanıklılık anlamında şu ana kadar ölüm yaşamadığım ender malawi türlerinden. Üreme hususunda cömert bir canlı metriaclima malum. Klasik mbuna eşelemedik taş altı bırakmıyor. Fotoğraf ve video eklemeleri devam edecektir. Sizleri son çektiğim video ile başbaşa bırakmak istiyorum. İyi hobiler.


[VID]http://www.youtube.com/watch?v=v2sG05P_24g&feature=youtu.be[/VID]

Levent BEŞTEPE2013-09-03 09:39:38
Tropheus Tavsiye
Berk bey Moorii grupları black gruplara göre daha narin ve hastalığa daya çok ykalanan daha kolay strese giren balıklardır. İkola bemba ve black kriza doğru iyi bir seçim. Bu gruptan bende size black krizayı öneririm. Ancak birde duboisi maswa alternatifi vardır ki açıkcası tropheusa yeni başlayan bir arkadaşımıza ilk önereceğim tropheus türü duboisi maswadır. Bakım zorluğu anlamında açıkcası ben şahsen en kolay tropheus olduğunu düşünüyorum. Tabi ki son karar yine sizin. Şimdiden balıklarınız hayırlı olsun. Sağlıkla besleyin.
FRONTOZA YEM YEMIYOR
Osman bey hata sanırım baştan yapılmış. Malawi ve tanganyika karışık yapmamanız gerekiyordu. Ayrıca frontozalar için yüksek kapasiteli tanklar  gerekmektedir. Akvaryum kapasiteniz nedir? Diğer balıklarınızın adetleri boyları nedir , filitreleme , su değişimleri kullanılan yemler gibi bilgileri verirseniz sorununuzun çözülmesi adına bir çok arkadaşımız yardımcı olacaktır.
İkola yumurtalarını kuluçka makinasına alma?
Hasan Ali bey tepkinizi anlıyorum fakat bu tarz konularda yaklaşımınızın daha yapıcı ,soru soran arkadaşımızın hata yapmaması adına önerilerde bulunulması daha faydalı olur düşüncesindeyim.

Aykut bey yumurtalarınızın hepsi mantarlaşmış, muhtemelen erken kusturmanın getirdiği bir problem. Tropheuslarda ilk yumurtlama dönemlerinde bu tarz alıp atmalar yaşanmaktadır. Size önerim balıklarınızı bu aşamada kendi hallerine bırakmanız , zira zamanla tutmayı öğrenecekler. Siz yine de kusturma yöntemine devam edecekseniz eğer size önerim minumum 11-12. gün den sonra kusturup egg thumber a koymanız olacaktır.
İlangi Yellowlarım.( Safkan Yellow İlangi )Video 18.Sayfada
Konu açılmıştır. Bir daha tekrar etmemesi hususunu rica ederim.Levent BEŞTEPE2013-01-09 22:28:12

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 403 Online Kullanıcı, 219 Üye

Online Kullanıcılar

musanpa, Irlo, Coskun59, Yasarozen, Alper07, Together, İbrahimcesur, ferhattt, mercedesclk, Göktuğglr, delorm, nzm06, sbrkhy, leovo, Dawson, yokte, Lepistes bilgile, burak618, merterelcay, gyunda, MiSoSiKiaN, darksider, Canerkartal, erakay, praksis, gokberkgonenc, Canone, Fatih ÇE, Mohito, TheHobi, W3RMİDON, Serkanjb, drmbatur, S.kuzey, GETz READY, Tamer48, SCORPION_79, SalihNarci, fa61, darkaura, vetet, Terapii, serkancanbolat, Nötr10, KINGMBUNA, arconim, mrt.ozman, Dimidiochromis, mutlubaba, ugorcum, ANGELIS, Goksen, pestkop, Serkan Odabaşı, Lepiste, Joseph122, telat34, ahmtemre, Kınayu, Ynsatmc06, Beta_balik, docere, camoka007, aires, Bonzi, kurtbey1905, Saliherdogan59, fatihtosunn, ONRAYDN, BlackGoat, KadirSpmz, fahrettinike, dusumsel, marvel79, atiryaki, Ejder Günaydın, BoraER, DtResat, PUCK06, mozoner, Mderhan, zatonica, heybetmahir, dancer, Cozkan, Alcynone, Burak Dişli, huseyincan, orimohito, lemur, tahayasar, muratgurer, Mertcan22, Buğra Divrikli, Cemc58, OziBala, mhmtks, Furkann66, babastory, ersel, wolde, Ali eren sas, Koksal Gurkan, hasanbarkin, engin045, istanbul34, Mikail Erdoğan, burakbozcelik, Naturality00, mbcr06, kenanhalil, yhackup, Turanegedogruer, brsyc, Aşk-ı semek, hurricane29, Mustafa_2064, eagertr, Leontheprof., Ugur79, yigitsert000, gugudali, tian, DeviLLe, aktugsedat, KAYHAN, MaviGolge, menesc, yasemin06, lojistisyen, Amator1923, Okn34, aXarayli, ismailtel, aziz_basak, ADONİS, KmlFrt, bocco, BerkayB, Waterstorm, Ömerr71, TugayKrmn, Muhendis-bitkici, BlueJardini, Serdariekrem, zekigonlum, izzettanju, KuruAkvaryum, Formicasmind, erensimsek, YUSUF0602, Redmi, Çetin1806, TayfunGercek, johnwick37, Tevfik Türkmen, stopsound, MEO, Skopos, enginD., refikonuroral, hak45, SubBaRcA, emregungor, Passat18, Alieren5516, Hobilenyum, Uzay, Aky173, 8ulut, fahri-, Legendry, oblomow, hakancez, Birtek, Murat76ank, H.e.k, OnurEGR, Neothauma, Yunus_Krgl, ademh, Sıtkı Sert, UĞUR KARA, basketbol6, arsoy, Erdinç aykn, RaistIin, Mazhar AKKAYA, idiopatik, HasaN5534, erdogan41, ardatamay, samkoman, MKA1923, Nursun, sinanb85, scusamalizia, i_gulistan, ozanmayacı, erdalakçay, harunefe, Oscar1907, Ustnosman06, Coşkun 07, BlackHorse, osm@n, atlantis917, yusufmerter, AtlasPoyraz, Joec, ffatihh16, babbafett, Emre kaya 27, emraheroglu, baracuda508, rolll, Aquamanscaper, H.Ocal, PetitPrince, Mrtypc26,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.