ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
engin045
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1333
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
29 Mart 2019 21:38
Son Ziyaret:
6 Saat 41 Dakika önce
Toplam Mesaj:
957 [1.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
228 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Engin Yayla
Doğum Tarihi:
23 Kasım 1976
Yaş:
44
İl:
Aydin
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Engin Yayla

SON 10 MESAJI

Japon Balığı Kararması
Ben Sera Goldy, Sera Goldy Gran, Tropical Süper Goldfish Mini Sticks kullanıyorum genelde. Haftada bir iki öğün kurutulmuş karides, haftada bir etçil balık yemlerinden veriyorum. Elinizdeki yem kalitesiz değildir, muhtemelen proteini yüksek bir yemdir. Sürekli aynı yemi tüm öğünlerde kullandıysanız kararmayı hızlandırmıştır.Mevcut yemi azaltıp daha hafif yemlerle menüyü genişletirseniz bir iki hafta içinde balıklarınız düzelir diye düşünüyorum.
Teleskop Balığımda Bir Gariplik Var?
Balığı alıştırma işlemi yapmadan akvaryuma eklemek balığın direncini düşürür, Başta beyaz benek ve hava kesesi sorunları olmak üzere hastalıklara yol açabilir. Hasta veya zayıf düşmüş balıklar diğer balıklar tarafından dışlanır. Belli bir süre gözlemleyip belirtilere bakmak gerekir.
Teleskop Balığımda Bir Gariplik Var?
Akvaryumu kurma süreciniz ve balığı akvaryuma ekleme şekliniz hakkında hakkında bilgi verirseniz daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.
Japon Balığı Kararması
Bu tip kararmaların nedenlerinden biri de yüksek proteinli yemlerdir.
Dorpul (wattpad)
İkinci bölümü sonradan farkettim, sürükleyici bir eser olmuş. Karakterler ve isimler esere ayrı bir hava katmış. Babanın dostluğunun oğula miras kalması iki ırkın kaderini belirleyecek.
Dorpul (wattpad)
Nazik dönüşünüz için ben teşekkür ederim.Tam metni görmediğim için bazı açıklamalarda bulundum, lütfen eleştiri olarak değil okur isteği olarak kabul edin. Gerçi erken davranmışım, son mesajınızdan sonra bana göre her şey yerine oturdu.
Dorpul (wattpad)
Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Ben zevkle okudum, nasip olursa devamını da okumak isterim. Kahramanlar fantastik olduğu için betimlemelere biraz ağırlık verilebilir. Kahramanımızın babasını hatırladığı bölümlerde geri dönüşler yapılarak babasıyla yaptığı konuşmalar gizemi bozmayacak şekilde aktarılabilir.Ayrıca duygu çatışmaları yaşatabilirsiniz: Mağarada kahramanımız pişmanlıkla fedakarlık arasında bırakılabilir ve fedakarlık kazanır.
Sakal Yosunu Problemi
Taban kurulumunda bitki toprağı ve gübre kullanmışsınız. Bu tip kurulumlarda anubias, cripto ve subulata gibi bitkiler yoğun bir şekilde açığa çıkan besinleri benim tahminime göre tüketemezler. Daha çok ve daha hızlı besin tüketen bitkiler kullanmanız yosunların gelişmesini önleyebilir. Özellikle su üstü bitkileri çok faydalı olur. Konu hakkında çok bilgim yok ama forum üyesi Yasmin Hanım'ın aşağıda linkini verdiğim konusu size yardımcı olur.
https://www.akvaryum.com/Forum/ternapi_walstad_method_tank_k943691.asp
Tümör - Mantar - Yağ Bezesi ? Hangisi Ola Bilir.
'Gas bubble disease' olabilir. Oluşumdan önceki su değişimin izle ilgili bir sıkıntı yoksa bu ihtimali eleyebilirsiniz. Oluşum belli bir süre sonra patlar ve bir delik oluşursa 'Kafada delik hastalığı' nı düşünebilirsiniz. Sizin tahminlerinizden biri de olabilir.
Hastalik Ve Tedavisi Hakkinda
Hastalık değil, yağ bezesi. Orandaların kafası bu oluşumlarla büyür.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.