ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Heinzen
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
96
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Mart 2019 23:39
Son Ziyaret:
32 dakika önce
Toplam Mesaj:
99 [0.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
44 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
Gökhan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Kocaeli
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Gökhan

SON 10 MESAJI

Mavi - Beyaz Prensesler Korkuyorlar
Balıklarda ürkeklik çok yaygın ve doğal bir durum. Zamanla alışırlar. Bazı balıklar ürkekliklerini hiç atamazken bazı balıklarsa akvaryuma geldikleri andan itibaren resmen elinizi takip eder ve hatta elinizden yem yer. Balıktan balığa da değişebiliyor yani.
Su Bulanıklığı, Filtre Dizilimi
Yeni kurulumlarda bulanıklık doğaldır. Ya da yeni filtre eklendiğinde de olabilir. Akvaryumdaki bakteri popülasyonu çökmüş ya da epey azalmış olabilir. Kültür eklemesi yapmaya çalışın. Filtreleri kurmadan evvel de malzemeleri mutlaka hafif ılık suda durulamak her zaman en iyisidir. Eğer durulamadıysanız bulanıklık yapabilir.
Akvaryum Su Dinlendirme
Su dinlendirmenize gerek yok. Çeşmeden aldığınız suya ürünün üzerinde yazan miktar kadar ekleyip maksimum 10 dakika bekledikten sonra suyu akvaryuma basabilirsiniz. 10 dakika içerisinde sudaki klor, kloramin ve ağır metaller çok yüksek oranda giderilmiş olur.
Ful Red Ve Ful Gold Lepistes Kariştirsam
Irkları bozmamak adına ayrı tutun.
Isıtıcı
Isıtıcıların cam kısmı haricindeki kafa kısmının su dışında kalması tavsiye edilir. Riskli olabilir.
Melek Balıkları Ve Önleyemediğim İç Parazit Sorunu
Balıkları aldığınız yerle ilgili bir sıkıntı olabilir. Aldığınız balıklar zaten hasta balıklar olabilir. Pet shop tercihini gözden geçirmekte fayda var. Geçmiş olsun bu arada.
Yavru Cichlidler Yüzen Yemleri Yemiyor
Bazı balıklar yüzeyden yem yeme eğilimi göstermeyebilir. Genelde orta katman ya da tabandaki yemleri yerler. Size alışıklarsa elinizi yuzeye yaklastirip balıkların dikkatini o tarafa iyice çektikten sonra yem vermeyi deneyin.
Artemia Çıkartma
Pet şişede artemia çıkarmanızı tavsiye etmem. Çok daha pratik olması için Mec Artemia Seti alın derim. Fiyatı internette 20-30 ₺ arası.
Akvaryum Dekorasyon Tavsiyesi
Gnays uygundur. Onun dışında kendiniz dere ya da sahil kenarlarından taş toplayabilirsiniz. Ancak dezenfekte etmeniz gerekiyor.
Betamın Kuyruğunda Problem Var..
Bana sanki kuyruğunda kopmalar var gibi geldi. Aynı problemden ben de muzdaripim. Bettamın güzelim yüzgeçleri aylardır delik deşik resmen. Balık son derece sağlıklı ancak devamlı iç filtre süngerine takılıp kendi yüzgeçlerini yaralıyor. Bu nedenle uzun zamandır eski haline dönemedi bir türlü. Sizin bettanızın da yüzgeçlerini dekorlara veya başka sert bir yere çarpıp/sürtüp yırttığını zannediyorum. Sanırım bunu engellemenin iki yolu var. Birincisi o dekorları çıkarmak, ikincisi tankı balığın o dekorlara ulaşamayacağı şekilde bitkilendirmek.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 289 Online Kullanıcı, 157 Üye

Online Kullanıcılar

turgenyev, diaslayt, Beastwood, BabySoul, Tekin35, lazokaikan, dmond2, NoOne42, ahezer, Mikail Erdoğan, Hpeker, kaya1234, neksek, Kınayu, boran.123, Safa_Akd, MehmetKalyoncu, teskere, guppy3636, smckr, gkhngndz, MurathanM, goxel1979, couclecr, Zafer Aktaş, Goksen, KeremUlaş, Emeth, barus, muzaffer_81, otorun, ecoram, hayaLkahvesi, budak_murat, ardaozcan, AlperTasci, ksznr, Emre39, gunata2003, oscar., maluda, koyunonur77, utku123, SAVA1, Fatih1903, ysn1678, ankara0606, Coxiella, Akvarist01, vuvuzela, HerkesinBirPopisi, psykhe, sargnn, merif, Yigits, kerim95, M.mıslı, burhan0534, Alcynone, soliter83, Kumcu35, Nomoreexcuse, arapaima, Adnan53, ProScotch, SaRCoPhiLiuS, muratkk, icelebi, Noyes, unal758, çulsuz, muzaffer03, Turgay 34, blokurlu, Akvarya, yaBiz, Akvaryum8585, tahtakin, Burak85, fzkdevil, byigrik, tunasoylemis, capo di capi, Mustafa Uzlu, Ulast, yasin.demirci, cheki, immortalance, mereny, Duzgurkan, Turanna, YusufAlperen, Curse, Halil14, fikretbavuk, BVOO, EmperorAngelfish, Kartal_003, Soyturk_16, OguzhanYAVUZ, woddwill, mguney79, AliA, sinanb85, KolombiyaTetra, su dünyası, ternapi, delil, EmreKircan, rexxter, zatonica, ÖĞRÜNÇ, S r K n, katmeroglu, corax, reano, bitkigubremarket, brownorum, mavianil33, elixira, arsoy, Axi1i16, minixir, Hasancangüleç, Kerem35, Brk26, doganksl, gozturk, littlefish, Aras26, Fatesan, Skopos, Mehmetpoad, Katsumoto_Halil, umutsb, Babek, Xenotti, UGURBEY, ONURUS84, tathadr, borademir, ccapslcokk, Hlmtl, MustafaCingil, muyat, ProoF2834, ferdisahin, texas_selim, Mstyizm, ado82, kadirataman, RoadSing3r, Aniello, Japonerdem, Fatihs, Mehmet4103, erdalakçay, EgemenCakmak,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,789,620 Mesaj
  • 407,522 Konu
  • 91 Forum
  • 144,640 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,930 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.