ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Smsngpro
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
22 Ocak 2019 17:01
Son Ziyaret:
08 Mart 2020 12:31
Toplam Mesaj:
6 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
S.N
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Usak
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

S.N

SON 6 MESAJI

Biolife Gerçekleri
Geçenlerde deneyimimi paylaşmıştım bu konuyu görünce çok şaşırdım. Resmen karalama kampanyası yapmışsınız. Su buharlaşması sonucu su eklemeyi su değiştirme sananlar var çok ilginç :). Bu filitreyi bulunduğum il olan uşak ta dahi kullanma deneyimi olan petshop cu yok. Ben tamamen sump düşünürken youtube üzerinden rastladım ve sipariş ettim talimatlara uydum ilk başta ve bakteri döngüsünü oturttum. Dış filitre yüzünden uzun süre ara verdiğim hobiye ilk başta sarı prensesle başladım. Koloni kurdum yüzlerce yavru yaptım sonra tür değiştirdim tropehus maswa yavruları aldım onları büyüttüm ve sattım. Şimdi güncel olarak biri yavru boylandırma akvaryumu olmak üzere iki akvaryumda Discus besliyorum. Eş in bulunduğu akvaryuma RO suyu var iletkenlik düşük seviyelerde sera nitrat testinde nitrat minimum saviylerde. Sadece yavruları sırtından yavru akvaryumuna alana kadar çeşme suyu ile değiştiriyorum kademe kademe iletkenliği yükseltmek için. Yavruları aldıktan sonra tekrar Ro suyu basıp iletkenliği düşürüyorum. İletkenlik meselesi olmasa kesinlikle su değişimini düşünmem. Çünkü nitrat testleri çok düşük çıkıyor. Yavru tankımda da flora kullanıyorum ondada suyu çok az değitiriyorum.

Ben Biolife flora ile discus besleyeni gördüm ama üreteni görmedim.
Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin ben dış filitre yüzünden öğrencilik zamanlarımda bıraktım bu hobiyi biolife sayesinde tekrar sevdim.

Ezbere yorum yazmayın insanları etkilemeyin

görsel isterseniz atarım

Biolife Monera
[QUOTE=Xxxxx]

Floranın en güzel yani dip temizliğinin iyi olması ve filtrenin kolay ve hızlı şekilde temizlenmesi başka bir işe malesef yaramıyor. Bunu bizzat testlerle kontrol ederek gördüm. İlk 1 ay çok iyi gitti sonrasın da ise tamamen çöküş yaşanmaya başladı balıklar tankın içinde iken toplanması da bir o kadar zor oldu.

1 aydan sonra balıklar iç parazite kapıldı (sera bakto tabs) yemli ilaç tedavisi uygulanarak iyileştirildi
Sonra arkasından yüzgeç ve solungaç birleşen kısımda aşırı kızarıklar gözlemlendi amonyak testi yapıldı sonuç zirve idi su %50 su değişimi yapıldı.

Üstü üstelik ben akvaryumu da biolife dan alarak herşeyi onun malzemesi ile sıfırdan başladım. Talimatlara uyarak hareket edildi kullandığım iç veya diş filtre olmadığı için de onlara alışarak uygulanan hiç birşey olmadı.

Sizlerinde dikkat etmesini isterim.
[/QUOTE]

Dikkat ettiğim için bu filitrede devam ediyorum. Teşekkürler.

Her gün artemia veriyorum ayrıyetten dana yüreği veriyorum. Her hangi bir sıkıntı yaşamadım. En ufak koku yok. Seramoniden petşopa aldırdığım sera nitrat testi daha önceki mesajlarımda belirttiğim aralıklarla su değiştirmeme rağmen çok düşük seviyelerde çıkıyor.

Bu filitre ile sarı prenseste yüzlerce yavru aldım. 30 tane duboisi maswa büyütüp sattım. Şuanda güncel olarak discus çiftimle üretim yapıyorum. 3. Kez ürediler 50 küsür yavru akvaryumunda en son üreyenlerde anaçların sırtında sağlıklı ve kayıpsızlar.


[EDIT]Smsngpro,2020-02-13 14:59:19[/EDIT]
Biolife Monera
[QUOTE=lazarusv20] Arkadaşım hayrını görün, içine crystal clear koymadan ne yapmış ki Monera da yapısını bozmuş olalım? 1 haftada çöktü diyorum kendi süngeri ile. Hem de en geniş gözenekli olan. Sünger dolunca zaten yamuluyor gidiyor filtre, kendi tanıtım videosunda bile altına kaya koymuşlar. Bende de Flora var, normal bir tepe filtre işte.[/QUOTE]

4 vantuzlu tutamaçları sadece kafa motorunda kullanıyorum taşıyor. Ama dediiğiniz gibi monerada ağırlıktan gevşeyip çıkabiliyor. Florada ise daha ağır olduğundan çok çabuk düşüyor bende bir akvaryumda kapağa astım bu sorun ortadan kalktı. Küp akvaryumda ise atkı askı aparatlarını silikonla yapıştırdım mükemmel oldu. 2 metrelik yeni akvaryum düşünüyorum onada duble flora kuracağım inş.
Biolife Monera
[QUOTE=lazarusv20]Bitkili akvaryumda 1 hafta çalışamadın Monera, çöktün gittin, :) haline üzüldüm içine hafif malzeme olan Crystal Clear koydum, elin Almanı uçan kuşu yakalayan malzeme yaptığı için onda da 48 saat dayandın, önce hava üflemen gidiyor, (25 watt motorla [:D] ) ardından dolan süngerlerini taşıyamadığın için yan yatıyorsun, ne talimatı uygulayalım?. O Crystal Clear'lardan içerisinde 10 tane olan[K] "8 Watt'lık" [/K] Eheim Ecco Pro 200 tık demeden 2 ay çalıştı. Tasarımı düzeltin söz en çok reklamınızı ben yapacağım. [:)][/QUOTE]

Arkadaşım moneranın içine Crystal Clear diye bir malzeme katıyorsan ona monera demeyeceksin çünkü yapsını değiştirdin. İçersindeki boru yapısından dolayı malzemeyi adeta bir köşeye sıkıştırır. Boru içerisindeki her sünger arasına adamlar bir engel koymuşlar süngerler sıkışmasın diye.

Ben şuan sadece flora kullanıyorum monerayı çıkarttım. Çıkartmamdaki sebep ise flora yeterli olduğu için ithal akvaryumlardaki gibi adeta tepe filitre gibi sade bi görüntü yakalamak için.

Ben discus eş besliyorum. Birsürü yavru büyüttüm ve büyütüyorum. Yavruları satıyorum. Çok memnunum biolife floradan.
Benim firmayla bir bağlantım yok uşaktayım imkanı olana görmesi için davet ederim çayla beraber incelersiniz. 1,5 yıldır hiç bir sorun yaşamadım. Bu süre de yeterlidir herhalde.
Biolife Monera
Şimdi şöyle böyle demeye gerek yok. Sadece deneyimlerimi paylaşıyorum karar sizin. Üniverte zamanlarımda 2,5 sene civarında dış filitre ile balık besledim en sonunda dış filitreden bıktım ve bıraktım. Yaklaşık 10 sene sonra yine balık beslemeye karar verdim. Mantıklı ve profesyonelce bir sistem kurmak için sump düşünüyordum ama onada özel akvaryum veya portatif sump yapmak gerekiyordu fırsat bulamadım. Sonra araştırma yaparken youtube da bu adamların kanalına denk geldim izledim ve mantıklı geldi. Denemeye değer dedim sonuçta konforlu bir sistem olacak. Monera + flora modelini aldım. Tecrübeli olmama rağmen her yiğidin bir yoğurt yiyiişi vardır hasebiyle tamamen talimatlara uygun olarak kurdum ve 1 ay içinde biyolojik döngü tamamen oturdu. Şaşıttıcı bir şekilde kullandığım süre boyunca en ufak bir koku ve kirlilik yok. Sonra anaçların tankına sadece flora aldım ve buda çok yeterli geldi. Florayı daha çok sevdim temizlemesi çok çok basit. Bu filitreden memnun olmayanlar galiba tecrübeli oldukları için kendi yöntemlerini izliyorlar o zamanda problem yaşıyorlar. Ben talimatları bire bir izledim hatta kaç kere bora beyi aradım bir çok soru yönelttim o da her aramamda bıkmadan usanmadan cevapladı.. Ben discus besliyorum. Defalarca yavru aldım, alıyorum, yavru büyütüyorum. Discus besleyenler biliyorsunuz çok su değiştirir ama ben çok az su değiştiriyorum. Yavru tankından 10 günde 1 yüzde 10 . Anaçların bulunduğu küp akvaryumdan ise ayda yaklaşık % 25 ozmoz suyu ile değiştiriyorum. Discus beslemek hiç bu kadar zahmetsiz olmamaştı ben çok memnunum herkeze tavsiye ediyorum.
Discus Yumurtaları
Yeme eğilimini iletkenlik yüksek olduğu için gösteriyorlar. Benimde başıma aynı durum geldi kafes yaptım ama bi faydasını görmedim tamamen iletkenlikle alakalı olduğunu gördüm. İşin uzmanı değilim o yüzden yeme eğilimine takılmadan önce iletkenliği düşürüp gözlemleyin. 2 kere larva çıkartdım. şimdi 2 yumurtaların yavruları 20 günlük

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 248 Online Kullanıcı, 135 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.