ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
K3r3m
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
865
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Mart 2017 17:07
Son Ziyaret:
4 Saat 11 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1015 [0.61 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
74 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kerem Okuroğlu
Doğum Tarihi:
01 Mart 2006
Yaş:
15
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kerem Okuroğlu Corydoras Brevirostris F0 Corydoras Delphax F0 Corydoras aeneus Corydoras sterbai L340 Pleco F0 L199 Pleco F0

SON 10 MESAJI

Rehberlik
Tankı acilen büyütmelisiniz bu hacimde Japon kesinlikle olmaz ayrıca filtrasyon yetersiz 6 Japon için dış filtre gerekli onun dışında seachem prime gibi su değişimlerinde yardımcı olan katkılar dışında ilaçlara gerek olduğunu düşünmüyorum kullanmasanız da olur birde Japon’lar zaten soğuk su balığıdır ısıtıcıya gerek yok.
Tek Tür Lepistes İçin En Uygun Akvaryum
[QUOTE=Meraklıakvaris05]Peki karidesle uyumlu mu Lepistes [/QUOTE]Lepistesler için karideslere zarar verme oranı hep vardır fakat bu durum saklanma alanları ile en aza indirilebilir tankın boyutuna göre değişse de karideslerden yavru alımı çok az olacaktır veya olmayacaktır.[EDIT]K3r3m ,2021-09-19 20:18:36[/EDIT]
Sorun
[QUOTE=CKiper]Evet herevit. Ayrıca salyangoz sorununa başka alternatif çözüm üretebilir misiniz acaba bunları yiyen herhangi bir balık var mıdır.[/QUOTE]Makrakanta var fakat o da sizin hacminize uygun değil en iyisi katil salyangoz alın.
Beyaz Bulut Dağı Tetra/white Cloud Mountain Minno
[QUOTE=BeyzPl] Gözden kaçmıştır, olur öyle şeyler. [:)))]
Bilgiler için teşekkürler. O sırada kafamda olan sorulara yanıt oldu. Gerçi çok besleyen olmadığı için içim rahat olmamıştı. Vaz geçmiştim ama uygun bir ortam ayarlayabilirsem tekrar düşünebilirim belki bu türü.

@K3r3m, öneri için teşekkürler. Hacme de dikkat ederek, tekrardan bu türe yönelirsem ilk olarak adiste soracağım o halde. Umarım kargo imkanı vardır, konumu biraz uzak kalıyor çünkü. :))

@ShowaSanshoku, uyarı için teşekkürler. Sazansıgillerden olduğuna forum kısmında rastlamıştım. Serin suda beslenen türler daha çok oradan çıkıyor sanki. 🤔[/QUOTE][QUOTE=BeyzPl] Gözden kaçmıştır, olur öyle şeyler. [:)))]
Bilgiler için teşekkürler. O sırada kafamda olan sorulara yanıt oldu. Gerçi çok besleyen olmadığı için içim rahat olmamıştı. Vaz geçmiştim ama uygun bir ortam ayarlayabilirsem tekrar düşünebilirim belki bu türü.

@K3r3m, öneri için teşekkürler. Hacme de dikkat ederek, tekrardan bu türe yönelirsem ilk olarak adiste soracağım o halde. Umarım kargo imkanı vardır, konumu biraz uzak kalıyor çünkü. :))

@ShowaSanshoku, uyarı için teşekkürler. Sazansıgillerden olduğuna forum kısmında rastlamıştım. Serin suda beslenen türler daha çok oradan çıkıyor sanki. 🤔[/QUOTE]Kargo imkanı var yalnız ücreti 90 tl.
Sorun
[QUOTE=CKiper]Teşekkür ederim, ayrıca akvaryumun içinde katil salyangozdan bağımsız elma salyangozu, midye ve ıstakoz almam bu akvaryum şartlarinda mümkün olabilir mi acaba.[/QUOTE]Katil salyangoz elma salyangozlarına zarar verir onun dışında ıstakoz dediğiniz kerevit mi?
Bitki Ve Öneri Hk.
Her şeyden önce, Bu kadar balık bu tanka çok fazla 8 japon'un sağlıklı bir gelişim göstermesi için minimum 400 litre gibi bir hacim gereklidir ayrıca melekte japon ile yaşamaya uygun bir balık değil bu tanka 2 japondan çok balık yükü fazla olur yani balıkların bir kısmını elemelisiniz. Sae ve cüce vatozlar için zaten yer kalmayacaktır bu kadar japon arasından ve bitki için de fern türleri olabilir[EDIT]K3r3m ,2021-09-19 11:00:35[/EDIT]
Farklı Tür Guramiler Çiftleşir Mi ?
Çiftleşmez ikisi farklı türdür.
Beyaz Bulut Dağı Tetra/white Cloud Mountain Minno
Adist’ten gönül rahatlığı ile temin edebilirsiniz tür şuan yoksa bile geldiğinde söyleyeceklerdir ve 5-10’lu grup halinde almanız halinde 1 adet hediye edebiliyorlar bazen dişiler erkeklere göre nispeten biraz daha küçük ve erkekler daha renklidir. Yalnız kaç litrede bakacaksınız minimum akvaryum hacmi 40-45 litre olarak öneriliyor.[EDIT]K3r3m ,2021-09-19 08:29:40[/EDIT]
Sil Baştan Karides Akvaryumu
Şelale filtre yavruları çekebilme özelliğine sahiptir bu durumda nasıl yavru almayı planlıyorsunuz?[EDIT]K3r3m ,2021-09-18 22:42:28[/EDIT]
150 Litre Bitkili Tür Tavsiyesi
Bence canlı doğuran yerine tetra türleri daha güzel olabilir sürü davranışlarını izlemek bitkili tankta ayrı keyifli olur düşüncesindeyim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.