ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
veisveis
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
287
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
13 Ocak 2015 14:18
Son Ziyaret:
3 dakika önce
Toplam Mesaj:
516 [0.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
100 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Güven
Doğum Tarihi:
22 Mayıs 1992
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Proje ve Satış Yöneticisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre Güven

SON 10 MESAJI

Lepistes Vücutta Kızarıklık
Balığınızın basit bir deri enfeksiyonu ya da mantar olabilir muhtemelen ama tüberküloz yarasına da çok benziyor. Zor ama akvaryum içinde yine de temkinli olmalı. Biraz gözlem yapın, diğer balıklarda da benzer yara var mı diye. Dikkatli olun el ile dokunmayın. Diğer balıkları gözlemleyin. Akvaryuma el temasında bulunayın ve suyuna biraz temkinli yaklaşın. [EDIT]veisveis,2020-06-04 01:46:07[/EDIT]
Hobiciliğe Başlıyorum.
Konuyu okumadım açıkçası :) Sadece melekleriniz çok güzel olduğunu söylemek isterim. Kazasız belasız büyütürsünüz inşallah. Ve tabi meleklere de maşallah diyelim [:nazar:]
120 50 60 İçin Isıtıcı Kaç Watt
[QUOTE=Ridvanaydin]Tek 300 yetmezmi yani [/QUOTE]

Yetmez litre başı 1w olarak düşünmek gerekir.
Atakan Petshop...
Bugün yeni bir bitkili akvaryum kurmak için siparişimizi verdik bakalım. Normalde betamarketim'den yapıyordum alışverişlerimi ancak bitki bulamadım onlarda. Aklıma hemen Atakan geldi. Göreceğiz bakalım gelecek ürünler ne şekilde ve nasıl gelecek.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/170114/020620201521121.jpg[/IMG]
Zemin Bitkisi
Monte carlo, yüksek ve düzenli co2 isteyen bir bitkidir. O sebeple onu dışarıda bırakırsak iyi bir aydınlatma ile parvula çoğaltılabilir. Belki. Ama zaten zor gelişen bir bitki yani can çekişerek yayılır. Aydınlatma iyi olmalı ve süresi iyi ayarlanmalı sonra da makro besin takviyeleri verilirse, denenebilir.
30 Litrelik Dünya
Öncelikle maşallah [:nazar:][:nazar:]

Gözlerim beni yanıltmıyorsa potasyum eksikliğine dikkat etmenizi öneririm.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/170114/010620201618051.jpg[/IMG]
Hobiden Soğumak Üzereyim! Hastalık Geçmiyor
Hastalık çok ileri görünmüyor. O sebeple kimyasala gerek yok gibi.

[B]2 günde bir tankınızdaki suyun %25'ini değiştirin ve sadece çıkarttığınız su miktarı kadar tuz çözeltisi ekleyin. Tuz tedavisi uygularken başka tedavi uygulamayın ki hayvanlar yorulmasın.

* 10L/1 Tatlı kaşığı iyotsuz tuz.

Tedaviye 10 gün boyunca devam edin, ve ısıyı sabit tutun. 10. güne geldiğinizde tekrar su değişimi yapın. Ancak bu sefer yeni suya tuz eklemeyin.[/B]

Muhtemelen doğru yaparsanız, tedavi sonuç verecektir.

İleri olduğunu düşünüyorsanız da,

[B]Akvaryumunuzdaki tüm ekipmanları çıkarın. Sadece kum, ısıtıcı ve balıklarınız kalmalıdır. Suyun sıcaklığını kademeli olarak 32 dereceye çıkaracağız. Günde 2 derece artış yeterli olacaktır. Ichthyophthirius Multifiliis denen bu parazite ortamın ne kadar uygun olduğunu göstermemiz lazım. Hızlı sıcaklık değişimlerinde bu parazit kendini korumaya alacaktır. Üremek bir yana balığa daha sıkı sarılacaktır. Velhasıl sıcaklık 2-3 gün içinde 32 derecelere geldiğinde suya metilen mavisi adı altında satılan herhangi bir ilaç damlatınız.

İlacın perspektifinde yazan açıklamayı okuyun ve uygun damla sayısını suya damlatın. Tedavi süresi 2 gün sürecektir. Bu süre boyunca suyu havalandırmanız gerekecektir. Malum su 32 derecelerde.

Bu süre geçtiğinde balıklarınızı tedavi ettiğiniz akvaryumdan başka bir kaba alın. Metilen mavisi damlattığınız suyunu tamamen dökmeden kullanabilirsiniz. Suyunda artık bu Ich denen zararlı bulunmaz, çünkü ich suda serbest dolaşırken hiçbir savunma gerçekleştiremez ve metilen mavisinin etkisiyle ölür. Ayrı kaba aldığınız suya kademeli olarak (günde 3 te 1 mesela) taze su ekleyin ki balıklarınız ani değişimden etkilenmesin, dış filtre veya iç filtrenize karbon ekleyerek ilacı sudan tamamen uzaklaştırmaya çalışın.

Bir taraftan tedavi uyguladığınız akvaryumun kumunu, ekipmanlarını birkaç damla çamaşır suyu karıştırılmış su ve tuz ile iyice ovarak temizleyin. İyice durulayıp yeniden doldurun.

Tedavi tam gerçekleşmezse 1 gün ara verip aynı işlemleri yeniden tekrarlamalısınız.[/B][EDIT]veisveis,2020-06-01 15:46:45[/EDIT]
Beyaz Benek
Akvaryumunuzdaki tüm ekipmanları çıkarın. Sadece kum, ısıtıcı ve balıklarınız kalmalıdır. Suyun sıcaklığını kademeli olarak 32 dereceye çıkaracağız. Günde 2 derece artış yeterli olacaktır. Ichthyophthirius Multifiliis denen bu parazite ortamın ne kadar uygun olduğunu göstermemiz lazım. Hızlı sıcaklık değişimlerinde bu parazit kendini korumaya alacaktır. Üremek bir yana balığa daha sıkı sarılacaktır. Velhasıl sıcaklık 2-3 gün içinde 32 derecelere geldiğinde suya metilen mavisi adı altında satılan herhangi bir ilaç damlatınız.

İlacın perspektifinde yazan açıklamayı okuyun ve uygun damla sayısını suya damlatın. Tedavi süresi 2 gün sürecektir. Bu süre boyunca suyu havalandırmanız gerekecektir. Malum su 32 derecelerde.

Bu süre geçtiğinde balıklarınızı tedavi ettiğiniz akvaryumdan başka bir kaba alın. Metilen mavisi damlattığınız suyunu tamamen dökmeden kullanabilirsiniz. Suyunda artık bu parazit bulunmaz, çünkü bu parazit suda serbest dolaşırken hiçbir savunma gerçekleştiremez ve metilen mavisinin etkisiyle ölür. Ayrı kaba aldığınız suya kademeli olarak (günde 3 te 1 mesela) taze su ekleyin ki balıklarınız ani değişimden etkilenmesin, dış filtre veya iç filtrenize karbon ekleyerek ilacı sudan tamamen uzaklaştırmaya çalışın.

Bir taraftan tedavi uyguladığınız akvaryumun kumunu, ekipmanlarını birkaç damla çamaşır suyu karıştırılmış su ve tuz ile iyice ovarak temizleyin. İyice durulayıp yeniden doldurun.

Tedavi tam gerçekleşmezse 1 gün ara verip aynı işlemleri yeniden tekrarlamalısınız.

[EDIT]veisveis,2020-06-01 15:48:18[/EDIT]
Kara Yosunu Akvaryuma Adapte Olur Mu ?
Bazı sucuk bitkiyi karaya adapte edebileceğimiz gibi bazı kara bitkisini de suya belki adapte edebiliriz ama uygun koşul ve şartlarda. Yaptığınız şey tamamen deneysel bir bilim. Deneyerek ya bulursunuz ya da bulamazsınız.
Japon Balığı İçin Isıtıcıya Filtreye Gerek Varmı ?
Su sıcaklığı kaç derece olmalıdır ?

En uygun sıcaklık 23-25°C arasıdır.

Akvaryum filtresi sessiz diye aldık fakat ses çıkarıyor.

Çoğu filtre ses çıkarır. Ses çıkarmasın isteniyorsa, belli fiyatların üstüne çıkışmalıdır.

Isıtıcı ve filtre sürekli çalışması mı gereklidir ?

Evet, kesinlikle.

Günde belli bir zaman diliminde çalışması uygun mudur ?

Hayır.

Filtre ses çıkarıyor iken ısıtıcı ses çıkarmıyor.

Isıtıcı neden ses çıkarsın ki :)

Filtre kapalı iken sadece ısıtıcı da çalışabilir mi ?

Hayır. Herşey çalışacak.

Isıtıcı kaç derece olmalıdır ?

En uygun sıcaklık 23-25°C arasıdır.

Isıtıcı filtre gibi direk suya koyunca çalışır mı ?

Isıtıcı su içinde çalıştırılmalıdır. Dışarı da çalıştırılmaz. Ayrıca çalışır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 316 Online Kullanıcı, 172 Üye

Online Kullanıcılar

capodicapii, Ladres, Babanayka, Avcoskar, Fatih1903, veisveis, onur228, denizim20, MustafaCingil, artes, Kınayu, Saros, Traveller, ErtanGulen, cankan_06_3, babastory, Batu64, aktugsedat, AmazonDream, burak618, onderba, mrt.ozman, Nelth, alvaro, optimus1, İnsect, BadWolf, furkangungor, erhan069, antiSpy, BlackGoat, AleJandro, ethemy0689, texas99, Arikanos, Atillakahraman, MEID, 28fatih28, lebowskia, yokte, UglyPaw, srdrakgns41, Koksal Gurkan, engin045, sahmelik, Cimakka, mereny, Noyes, Nursun, Spacetr, CemalDmrts, Sedj, UmuttBEY, Okansari, MiSoSiKiaN, Aygunkarabas, erdalakçay, Mehmet27001, _muyendisbey, turkiyem52, zatonica, sariefe, Aspet, bymurat06, comolokko01, ofsetci, berke0017, anilozdem, sarıyerli 1970, Bisnev99, sinanb85, OguzTutum, Acemi_34, fretchord, umutsb, tosbag, wmelontr, haktankaymak18, ugur34, yigitmstt, totaku, Piyanist., dizdar_28, IamArifCAN, Turkercakir, timucin78, Mikail Erdoğan, Berkesygl, Tutuncu11, IrfanAlm, arapaima, a.kemal, izzettanju, Aozalatur, MURAT111, RaistIin, Enes_Yavuz, fahri-, Burakhan1, freelife, soliter83, ilkeremm, ryzend, refikonuroral, CagriTURK, Birbeyefendiniz, Hsyn, sbilgic82, Muhammedtrkmen, blueWORLD, Serkanjb, tayfur06120, Ercan55, ercansever17, Airman34, ternapi, slymn37, kobearda, jfcenedy, emireymen, Mussa, Nemoooo, Bsbs, sezerdmn, MehmeT, thedoqi, omerdonmez, inspector, MaviBaLina, ozdoganmehmet, emirkagan, balıkhastası, mustafasen, ityo39, omerkoylu, ismailkahraman, Foae, sinor, Yavuz ÖZTÜRK, Ayokyil, mrtozturk, BurhanAskin, KEREMERT, Engineerpro123, TayfunGercek, Omertropik, mahmut1905, alecozan, ferdisahin, Onur_032, mavitetra, lojistisyen, volkangunes, valarmorghulis12, terranova, dalyanbey, corax, CavitCan, Semih. Konser, mrtgrgn16, babur alimov, zaferrrr, BULENTKARABULUT, emree06, -TanganyiKağan-, Furcifer, ardem, LepistesDüşkünü, SinanBulut, ADONİS, Hafız 3207, Furkann66, kadirik,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.