Hayal nehri.


Davut Eroğlu

Açıklama

Boyut (cm): 100*40*40 Canlılar: Karides, Rasbora, Otocinclus Bitkiler: Arkada: Heterenthera, Rotala rotundifolia, Rotala wallichii, Didiplis Orta-Ön: C.wenttdi brown, Anubias, Moss, Jawa Fern Zemin: Glosso,Blyxa aubertii Malzemeler: Redmoor, Lav taşı Akvaryum Bakımı: Haftada %30 su değişimi RO Kullanılan Yemler: Sera karışık pul yem Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Co2 saniyede 2 kabarcık. Ph6.5 Kurulum tarihi: 10.10.2010

Katılım Tarihi: 21 Aralık 2010

 

Yorumlar

Demasonilover - 21 Aralık 2010 23:49

Emek dolu bir çaliSma olduGu tartiSilmaz, tebrikler. Farkli tonlarda bitki, kaya, yada kökler ile görüntünün biraz daha zenginleStirilmesi arti puan kazandirirdi diye düSünüyorum.

Bahri Ayaz

mustafaerdogar - 22 Aralık 2010 09:23

Bana göre bu yarışmadaki en etkileyici ve güzel bitki tankı. Bitki ve balıkların sağlıkları oldukça iyi. Doğallık açısından baktığımızda özellikle moss kullanımı ve kökler üzerindeki çalışma ciddi artı sağlamış. Heteranthera' lar daha sık olsaydı daha iyi olabilirdi. Kompozisyon açısından baktığımızda fazla simetrik olmakla birlikte oldukça dengeli bir yerleşim söz konusu. Fotoğraflama öncesinde filtre boruları gibi yapay malzemeler çıkarılsaydı ve ışık kullanılarak fondaki iki renklilik giderilmiş olsaydı benim için tam puan alacak bir katılımdı. Tebrikler.

Mustafa Erdoğar

pilatin - 22 Aralık 2010 13:44

Bu tank gerçekten çok güzel.Keşke birkaç kare daha paylaşsaydınız.

ibrahim pilatin

ReaLiST - 22 Aralık 2010 14:46

Yarışmada en çok beğendiğim bitkili tanklardan birisi oldu. Tebrik ederim.

Harun Reşit Zincir

Erdinç Varlı - 22 Aralık 2010 21:19

Çok başarılı bir akvaryum olduğunu düşünüyorum. Başarılar...

Erdinç VARLI

Koksal Gurkan - 22 Aralık 2010 22:37

Bu akvaryumu aynı şekilde bir kere daha fotoğraflayıp, bu kez sol ve sağ arkadaki boruları çıkarırsanız, bir de üzerine değişik açılardan iki fotoğraf eklerseniz yurtdışı yarışmalar bile sokabilirsiniz. Klasik yarışma tasarımlarına uygun bir çalışma olarak görünüyor. Kaldı ki, tahminimce, zaten bu yönde bir hazırlık olmuş.

Köksal Gürkan

omardaing - 22 Aralık 2010 22:40

OlaGanüstü güzel bir tank. KeSke daha kaliteli fotoGraflarda olsaydi. YariSmadaki en çok beGendiGim akvaryum. Tebrikler.

ömer kaya

E_C_N - 23 Aralık 2010 00:09

En beğendiğim akvaryum tebrikler.

Ercan Akyüz

- 23 Aralık 2010 21:50

Gayet doğal görünüyor tebrikler.

hakkı çığır

davut eroglu - 28 Aralık 2010 16:44

Verilen oylar ve değerli yorumlar için herkese çok teşekkür ederim.Hayalimdeki kurulumu ve arka fon ışıklandırmayı tam olarak istediğim şekilde gerçekleştiremesem de, bu kurulum bende uzaklara alıp götüren bir hayal dünyası etkisi yapmıştı. O nedenle adını hayal nehri koydum. Siz değerli akvarist dostlarımın da beğeneceğini umarak yarışmaya katıldım.Birincilik ödülü bana şevk ve moral verdi doğrusu. Ödüle layık görülen diğer tanklar da büyüleyici, onları da tebrik ederim.

Davut Eroğlu

emreutku - 28 Ocak 2011 21:44

Tebrrik ederim çok güzel bir çalışma.

TEVFİK EMRE UTKU

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.