Hobi Dünyam


Hakan Güleç

Açıklama

Tankım 100x40x45 ölçülerinde.Yaklaşık 3 aylık tanktır. 4x39 watt(156 watt)aydınlatma , 2xTetra ex 600 filtre ve co2 tüplü sistem bulunmaktadır . Kum: derekumu,lav kırığı ve siyah hagen kum . Bitkiler:Glossostigma elatinoides,Hemianthus micranthemoides,Ludwigia Arcuata,Lotus red,Rotala rotundifolia ,Christmas Moss ,Nymphaea lotus. Balıklar:Tetra türleri,Otocinclus affinis ,Kiraz karides

Katılım Tarihi: 20 Aralık 2010

 

Yorumlar

Demasonilover - 21 Aralık 2010 23:56

Çok sade ve çok güzel bir kompozisyon. Daha iyi fotoGraflar ve diS filitre hortumlarinin saklanmasi gibi konularada dikkat edilse derece yapabilirdi kurulum bence.

Bahri Ayaz

mustafaerdogar - 22 Aralık 2010 13:13

Yarışmadaki en güzel bitki akvaryumlarından biri. Bitkilerin ve tankın sağlığı üst düzeyde. Bitki türleri ve kökler genel olarak doğal bir görünüm vermekle birlikte filtre boruları gibi tanktaki yapay malzemeler ve arka fon, doğallığı bir miktar bozmuş. Ayrıca köklerin üzerinde de yer yer az miktarlarda moss yada benzeri sarıcı bir tür kullanımı doğallığı arttırıcı bir etken olabilirdi. Düzenlemeyi kompozisyon açısından değerlendirmek malesef mümkün olmadı çünkü üç fotoğraftan hiç biri tankın tam karşısından açısız bir şekilde çekilmemiş. Özellikle uluslararası yarışmalar düşünülürse bu konuya daha önem vermek gerekiyor.

Mustafa Erdoğar

Erdinç Varlı - 22 Aralık 2010 21:33

Akvaryumun bir tarafının aşırı yoğun bir tarafının aşırı sade olması beni çelişkide bıraktı. 3. Fotoğrafta ekipmanlar görünmese idi çok daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Başarılar...

Erdinç VARLI

omardaing - 22 Aralık 2010 22:14

Akvaryum yariSmadaki en baSarili katilimlardan biri malesef fotoGralar akvaryumun güzelliGini yansintmaktan uzak kalmiS.

ömer kaya

gulay - 23 Aralık 2010 14:34

Emek harcanmış ve oldukça sağlıklı capacanlı bir tank. Genel kompozisyonu beğendim ancak her ne kadar ilave bir unsur olarak zenginlik kattığı düşünülse de soldaki lotus gözü biraz rahatsız ediyor.

Gülay Baran

batuhanbayram - 31 Aralık 2010 15:39

Filtrasyon malzemeleri olmasa, güzel olurdu ama dereceye girmemesi gerekir. çünkü tankın karşıdan açısız çekilmiş bir fotoğrafı yok. O foto olsaydı bence birinci dahi olabilirdi.

Batuhan Bayram

sedatyagci - 01 Ocak 2011 23:59

Fazla söze gerek yok yarışmadaki en güzel bitkili tanklardan birtanesi.

sedat yagcı

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.