The Black Rock


Aycan Kurt

Açıklama

45*30*30 boyutlarında. 5 tane zebra danionun bulunduğu asya biyotopu. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

Katılım Tarihi: 21 Aralık 2010

 

Yorumlar

mustafaerdogar - 23 Aralık 2010 10:04

Asya biyotopları hakkında bilgim olmamakla birlikte görünüm olarak son derece doğal ve güzel bir tank. Doğallık açısından tek sorun arka planın görüntüsü. Düz ve uygun bir renk veya ışık kullanımı ile sorun giderilebilir. Kompozisyon açısından tüm dikkati üzerlerinde toplayıp odak haline gelen iki siyah kayanın konumu ve eğimleri farklılaştırılırsa daha iyi olabilir. Örneğin üstteki büyük kayanın eğimi içe doğru, alttakide dik veya hafif dışa doğru olursa daha dengeli bir tasarım olur. Bu şekilde dikkat fazla sağa kayıyor ve göz odaktan sonra resmin bütününe bakamıyor, sol taraf atıl kalıyor.

Mustafa Erdoğar

gulay - 23 Aralık 2010 14:15

Kayaların ve ufak taşların renk uyumunu ve dizilimini çok başarılı buldum, tebrik ederim...

Gülay Baran

Demasonilover - 27 Aralık 2010 00:07

Biraz daha bitkilendirilse çok çok hoS görüntüler çikacakmiS, bu halide gayet güzel, tebrikler.

Bahri Ayaz

aycan kurt - 28 Aralık 2010 13:56

Mustafa Bey tanki yariSma için hazirlamiStim, biraz son güne kaldi foto çekiminde de sikiSiklik oldu. YariSmaya katildiktan sonra inanin dediGiniz bütün kusurlari farkettim ama iS iSten geçti tabi. Arka fon durumu baSta hoSuma gitmiSti sanki bütünleyiciydi doku falan ama sonradan ben de sevmedim. TeSekkürler yorum için. Oy veren ve yorumlayan bütün arkadaSlarima teSekkürler.

Aycan Kurt

Amazonia - 28 Aralık 2010 15:19

Zebra danionun doğal ortmaı nasıldır bilmiyorum ama tankın dekoru oldukça doğal ve güzel dizayn edilmiş. Zebra danionun bulunduğu bir Asya biyotopu değişik ve güzel olmuş. Bu tankın daha yükseklerde olacağını düşünüyordum.

Sergen Tuncer

ahtclb - 29 Aralık 2010 19:16

Tek kelimeyle mükemmel. Dereceye girmemesi benim için hayal kırıklığı oldu. Tebriker yinede.

ahmet Çelebi

izzettanju - 30 Aralık 2010 15:33

Ben de tankınızın dekorunu çok beğendim. Çok zevkli. Yanlış hatırlamıyorsam da bu yarışmada sadece bu akvaryum için oy kullandım. Hazırlaması zor değil belki ama bunun da bir artı olduğunu düşünüyorum. Örnek olacak farklı bir tank. Tebrik ederim.

İzzet Tanju

batuhanbayram - 03 Ocak 2011 10:15

Çok beğendim. Doğal ve güzel dizayn edilmiş. Birkaç düzeltme yapılabilir belki ama akvaryum tam seyirlik. Tebrik ederim....

Batuhan Bayram

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.