720LT. TROPHEUS RED RAİNBOW TANK.


gürkan çolpan

Açıklama

12mm. camdan yapılan tank, demir sehpa üstüne akrilik beyaz mobilya ile kaplanmıştır. FİLTRASYON:FLUVAL FX5-EHEİM 2075-EHEİM 2213-JBL AAQUACRİSTAL UV FİLTRE SİRKÜLASYON:HYDOR KORALİA 4 ATMAN 203 IŞIKLANDIRMA:JBL SOLAR NATUR-JBL SOLAR TROPİC-PHİLİPS AQUARELLE(58 WATT ISITICI:TETRA TEC 300WATT. HAVA MOTORU:EHEİM 200 KUM:KALSİYUM KARBONATLI KUM. BİTKİ:CRYPTOCORYNE BALANSAE FON:3D CANLILAR:32 ADET TROPHEUS RED RAİNBOW (6/13) 13 ADET YAVRU.

Katılım Tarihi: 01 Aralık 2010

 

Yorumlar

Leaderos - 13 Aralık 2010 08:55

Tank gerçekten tek kelimeyle mükemmel görünüyor.

erdem hamarat

Demasonilover - 18 Aralık 2010 16:39

Kum fazlaca beyaz ve göz aldiGi gibi iSikla birleSince aSiri derecede yansima yapiyor. Zeminde canlilarin altlarini kazarak kendilerine yuva yapabilecekleri neredeyse hiç taS yok, bir tanganyika akvaryumunda gözler çok daha fazla taS ariyor haliyle.Balansea seçimi hem biyotopla uyumsuz, hemde görsellik katabilmiS deGil malasef.Beyaz mobilyayi oldum olasi akvaryumlara yakiStirmamiSimdir, meSe aGacindan tamamen boyasiz sadece parlak vernikli bir masa çok daha doGal durduGu gibi daha çok yakiSirdi diye düSünüyorum.Bunca eleStiriden sonra iyi haberi sona saklamiStim :) Arka fon youtube güzellerini bile kiskandiracak derecede güzel ve iSçilik kusurusuz, tebrik ederim, keSke kendiniz mi yaptiniz yoksa hazirmi aldiGinizi belirtmiS olsaydiniz.

Bahri Ayaz

Erdinç Varlı - 22 Aralık 2010 14:06

Tankınızdaki fon ve fonla uyumlu kayalar güzel bir seçim olmuş Ancak kayaların biraz daha arttırılması gerktiğini düşünüyorum. Başarılar...

Erdinç VARLI

omardaing - 22 Aralık 2010 21:45

Kumlar biraz fazla parlamiS olsa da akvaryumun dizayni ve özellikle arka plan çok güzel. Malesef fotoGraflarin açilari çok kötü. Akvaryum kadar akvaryumun mobilyasida öne çikarilmiS. Akvaryum fotoGraflarinda akvaryumun içi fotoGraflanmali.

ömer kaya

batuhanbayram - 03 Ocak 2011 10:22

Tüm yarışmalarda sorun olacak bir şey var. O da tankın karşıdan açısız çekimli bir fotosu yok. Bu çok önemlidir.Tank güzel. Saygılar...

Batuhan Bayram

gurkan76 - 07 Ocak 2011 15:43

Yorum yapan ve puan veren arkadaşlara çok teşekkürler.Aslında yarışmaya katılmam biraz erken oldu çünkü tankın dekoru daha tamamlanmamıştı.Tamamlanan dekor ve tankın güzelliğini yansıtan daha güzel fotoğraflarla belki tekrar katılırım.SAYGILAR.

gürkan çolpan

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.