ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ebubekir ATAR
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Kullanıcı Başlığı:
[C]4,1,122868[/C] [B]8424,2[/B] [B]8162,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1881
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Ocak 2012 21:18
Son Ziyaret:
17 Saat 18 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1069 [0.37 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ebubekir ATAR
Doğum Tarihi:
22 Nisan 1984
Yaş:
35
İl:
Istanbul
Meslek:
İthalat TSE
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[url=https://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=12733&FID=22]Forum Kuralları[/url]

SON 10 MESAJI

Cw010 Gold Laser Cory & Adolfoi
Yusuf çok güzel olmuşlar, büyümüş serpilmişler maşallah.
Gold Lazerlerden ben 45 kadar yavru almıştım, sen aldın mı yavru lazerlerden?

Kerem Bey Merhaba;
Adolfoi değil demişsiniz, fakat Adolfoi ile Duplicareus arasında ki farkı net ve kesin bir şekilde belgeleyecek bir bilgi yok maalesef.
Heleki ensede ki sarı veya turuncu renkten asla değil. Şu ana kadar, benim görüşümce sırtındaki kalın veya ince banttan yola çıkmanında doğru olduğunu düşünmüyorum.
Almanya'ya gittiğimde Aquarium Glaser firmasına uğramış, uzun süre vakit geçirmiştim. Üretimhane ve sevk depolarını da gezme fırsatım olmuştu.
Corydorasın en sevdiğim türü Adolfoi veya Duplicareus olduğundan bu konuyu da görüşmüştüm. Bu türün iki ayrı tür olduğu hakkında kesin bir bilgi olmadığını,
hatta kendilerinde de bu şekilde ince ve kalın bant şeklinde ayrım yaptıklarını, fakat üretimde Duplicareus diye tabir edilenden ince bantlı yavru aldıklarından, üretimde ki Adolfoi diye tabir edilenden de kalın bant yavru aldıklarından bahsetti.
Kendi üretim F0 akvaryumlarında da kalın ve ince sırt bantlı karışık Adolfoiler mevcuttu. Bunun bir ticari oyun kurmaca, çeşitlilik sebebiyle yapıldığından dahi bahsetti.
Son zamanlarda bu konu hakkında bilgi arayan veya bilgi veren bir kaç konuya denk geldiğim için, kendi adıma yaşadığım tecrübeyi de Yusuf'un konusu vasıtasıyla anlatmış oldum.

Bende ki 45 Adetlik Kolonide de ince ve kalın bantlılar mevcut.

Ama benim tercihim görseli çok daha güzel olduğu için kalın sırt bandını tercih ederim her zaman.

Bu arada Yusuf, Envanterime ekleyeceğim 4 Corydoras türü daha var. hepsi bitince güzel bir konuda ben açayım.

Selamlar, saygılar herkese.
Doğadan Toplanan Taşlar Salınım Yapar Mı ?
Merhaba;
En basit olarak, tuz ruhu ile salınım testi yapabilirsiniz kayalarınıza.
Tuz ruhunu kaya üzerine döktüğünüzde fokurdayıp köpürüyorsa salınım yapıyordur.
Kayanın üzerine döktüğünüzde, köpürmüyor, yani su dökmüşsünüz gibi duruyorsa, taş salınım yapmıyordur.

Saygılarımla.
Tropheus Akvaryumu Ve Balık Sayıları
Necdet Kardeşim, verdiğiniz bilgiler çok doğru ve yerindedir.
Estağfurullah üstat değiliz, tecrübelerimizi paylaşıyoruz sadece, teşekkür ederim. [:)]

Samet Kardeşim, siz şuan balıklarınızı güzelce yemleyin keyfinize bakın. En az 10-12 ay boylansın balıklarınız Dişi erkek oranı belli olsun.
Yine bu konu üzerinden takip eder fikir alışverişi yaparız.

Selamlarımla.
Tropheus Akvaryumu Ve Balık Sayıları
Samet Bey tekrar merhaba;

Şuan için balıklarınız yavru, daha yolunuz uzun.
Bir tankta farklı türlerin bakılması konusunda, Normal şartlarda, her iki türünde erkeği varken, bir tür diğer türün erkeği ile çiftleşmez. Fakat çiftleşme olasılığı vardır.
Bir türün yalnızca dişileri ve diğer türün yalnızca erkeği varsa, çaprazlama kaçınılmazdır.
Sizin balık sayılarınıza göre bir tanka bir türden 3 erkek 12 dişi girecek, diğer türden de 3 erkek 12 dişi girecek. 6 erkeğin olduğu 150 lik bir tankta sürekli kavga ve balıklarda hasar meydana gelecek.
Yoksa şuan için sorun teşkil edecek bir durum yok.

Saygılarımızla.
Tropheus Akvaryumu Ve Balık Sayıları
Samet Bey Merhaba;
Belirtmiş olduğunuz tank ölçüleriniz idealdir. Tank ölçülerinizde sorun yok.
Yavru balık adetlerinizde, balıklar damızlık altı veya damızlık boya ulaştığında Dişi - Erkek ayrımı yapmanız gerekecek.
Örneğin 25 adet ilangi yavrunuz büyüdüğünde, ortalama yarı yarıya yani 12 dişi 12 erkek çıkacak. Siz 12 Dişiye 3 Erkek bir koloni kurmanız gereklidir.
Diğer balıklarada aynı adet şeklinde koloni oluşturmalısınız.

Tropheuslarda karma akvaryumları ben tavsiye etmiyorum. İki Moorii grubunun çaprazlama olma ihtimali var. Tropheus moorii İlangi ve Tropheus moorii chipimbi vb. gibi.
Karma akvaryum illa yapacaksınız, bir türü duboisiler ile karma yapın. Diğer türlerden birini eleyin. Bir akvaryumu yalnızca tek tür yapın derim.
Saygılarımla, Keyifli hobiler.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Merhaba;
Açılan bu konunun genel itibari ile faydalı olduğunu düşünüyorum. Yazılan bir kaç mesajdan, forum kullanımı ile alakalı çok güzel ve net mesajlar almak mümkün.
Bu sebeple, konunun kapatılması veya silinmesi şuan için söz konusu değildir.
Lütfen, karşılıklı atışma şeklinde mesajlar yazmayınız.
Tartışmaları kişisel boyuta vardırmadan sürdürmeli, karşınızdakinin işi kişiselleştirdiğini düşünüyorsanız da kişi ile tartışmayı sürdürmeden, hata var tuşu ile durumu yönetime bildirmelisiniz.
Bu tür tartışmalar hem sizi hem karşınızdakini boşu boşuna gerer ve amacı boş zamanları mutlu olarak değerlendirmek olan bir hobinin amacından sapmasına neden olur.
Lütfen daha dikkatli olalım.
Saygılarımla.
Tropheus Maswa Yeni Dekor
Bu kurulum çok daha güzel olmuş Murat Bey.
Her zaman söylerim;
Yavrudan tropheus büyütme konusunda, yavrusu en keyif veren balıktır duboisi.
Diğer tropheus türlerinin yavruları pek keyif vermez ama duboisi her hali ile bambaşka.
Hatta keşke hep benekli kalsalar derim.
Keyifli hobi dilerim.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
Tropheus Moorii İlangi - Erkek

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/122868/300120192102161.jpg[/IMG]
Tanganyika Gölünden Kareler 2018.
Paylaşım için teşekkürler Uğur. Bu bölgeye ait biyotop yapacak arkadaşlar için çok iyi örnek alınacak kareler. Eline sağlık.
Arka Cami Siyaha Boyama
Merhaba,
Arka camı içten mat boya ile boyamadığınız sürece yansıma her zaman olur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 432 Online Kullanıcı, 235 Üye

Online Kullanıcılar

Emerse, capo di capi, SonOfWolf, deno06, woddwill, muratdeg, ardaozcan, Festae, Kurtubali, cavitaladag, Csumer, Dimidiochromis, armaqan, Hayal35, mahmutozdemir, Burak Dişli, colmetin, Altispinoza, Mikail Erdoğan, psykhe, PoyrazAtlas, Arapaima, Mollabey, selam123da, aktasg, TURNUAK, ozanbaseski, Kamil009, AtlasPoyraz, murat avcı, devrimdpt, lazarusv20, Brdk64, vetet, faruk7481, Qguz, ergunkonakci, gokkurt, DeviLLe, WildFish_Keeper, reano, ydenizb, bkaracayir, fretchord, merdyen, Enver.Ergin, denizulucutsoy, ahmetakkus0650, fikret43, alix, burhan0534, eminmania, muzaffer03, fikretbavuk, Tokatli, Fatih ÇE, Yasarozen, H.Ocal, Starion, tathadr, beyazgul, efe.konukcu, yılmaztr, SaRCoPhiLiuS, muratgurer, a.gumrah, derela, gyunda, Gildor, Furkann66, icelebi, hakanturken108, Neogenetic, hakanzenginayzen, eferotti, utku982, orkali, yaBiz, orion76, deore79, fzkdevil, hamitalper, Speedy, Baranmeng, Kınayu, orimohito, Aeran, hasansaid, Goksen, Hpeker, maslow1983, 34murat, evrentolga, emregök, kimyaci58, Bonzi, Aktasefe, the__legend, 47iboo, ballantines, envercakar, zephyrr, Klazomenai, tkose, Adilozatalay, Noyes, asabijapon, Mderhan, matatar, sempathyc, Tayfun14, krib, kurnaz_emre, ternapi, pirina32, barus, tosbag, ihsank, M.G., mcmert, Keremerdonmez, ersel, Flexa, Coolermaster34, Akkaplan92, Mystii, safakelmass, ihsannnn, PetVaryum, echeveria, Noeldayi, muratabi54, dark blue, vendetta99, KaraLahana, suleymansane, Aporetti, spongebob55, Muratrasim, Arch.duman, UnalCevahir, Taha2699, dmond2, AC-72, cameroon06, Meteor71, Ethem Kibar, eroltaşdelen, Halil14, ALPDEM, ahmet.yildiz, Bayulker, Itokin, kerim95, minixir, Erkino, serkonan, ALEM, cirsaf, Zordre, Supervenenis, yns325, erdemovic, zekigonlum, egedin, Fırat murat, Yenici58, Doracan, seyfettin5757, discus33, Splendor, Akvarya, erozdem, erman212, serdarak, mcsavaskan, HarunYldrm, onurxonur, Emre1827, Kuduoglu, anchor, Atilla14, AkvaristMustafa, Tolgahan37, ekotrack, Axafatih, umitlee, Nadirmbuna, SGY, Tugberk, TurX, enigma98, sasa01, ofsetci, ngerekli, WaveRider, barxbull, eyupozkan, omercakir, Murat8, MurathanM, ataberk28, hanil, keyman79, brigantes, Gökhan_27, borabey7, Rstokms, greennek, Byfiremanfish, UtkuDeniz, Hak@N, AliA, AhmetMagma, kurtibram, S r K n, DenizVurucu, ssozdemirr, ademakci, sarıyerli 1970, halilsa, bjkcalvus, hasancemalsargin, oguzhanakbas, bytrmrt, delil, mert6834, buraksehitoglu, Erdiii, Slanq, nur13, Mehmet0011, ALP85, erdalakçay, Keremkurt34, Vatanist,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,784,454 Mesaj
  • 406,864 Konu
  • 91 Forum
  • 144,338 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,869 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.