Siyah İnci


Berkay ÜÇEŞ

Açıklama

Boyut (cm): 100 x 40 x 50h Kapasite (litre): 200lt. Malzemeler: Tetra HT 200 Tetra Tec EX 700 Co2 Difizör (Mayalı sistem) Aydınlatma: Philips AquaRelle(90cm) 30W +30W + 30W + 30W = 120W Aydınlatma Periyodu: 08:00-13:00 ve 16:00-21:00 saatleri arası toplam 10 saat Akvaryum Bakımı: Haftada 1 kere 40lt. dip çekimi Akvaryum Tabanı: 50Kg Siyah Bitki Kumu 00:00-05:00 saatleri arası toplam 5 saat havalandırma Kullanılan Yemler: Sera Vipan JBL Nova Tab Sera Vipan Baby

Katılım Tarihi: 21 Aralık 2010

 

Yorumlar

Demasonilover - 21 Aralık 2010 23:51

Kompozisyon birazcik iç içe girmiS gibi görünüyor, isitici, iç filitr, derece, ve co2 sistemi göze fazlaca batiyor, yinede güzel görünen bir tank. Tebrikler.

Bahri Ayaz

Erdinç Varlı - 22 Aralık 2010 21:25

Akvaryum içindeki ekipmanların fazlaca göze battığını düşünüyorum. Başarılar...

Erdinç VARLI

omardaing - 22 Aralık 2010 22:33

Akvaryum harike keSke fotoGraflarda daha kaliteli olsaymiS.

ömer kaya

E_C_N - 23 Aralık 2010 00:09

Çok güzel dizajn edilmiş, ellrinize sağlık.

Ercan Akyüz

mustafaerdogar - 23 Aralık 2010 07:23

Oldukça sağlıklı ve güzel bitkileriniz var. Orta bölümde yükselen ada tipi düzenleme tasarıma belli bir şekil ve biçim katmış. Renk ve bitki türü kullanımı fazla simetrik ve bitkiler arası boşluklar biraz bütünlük hissini azaltıyor. Daha sık bitkiler, daha iyi budama ve renk kullanımı ile çok daha güzel bir tank olabilir. Fotoğraflama öncesi ısıtıcı, derece, filtre gibi yapay malzemelerin tanktan çıkarılması doğal bir görünüm için artı oluşturur.

Mustafa Erdoğar

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.