İlk bitkilim


Kemal Güllü

Açıklama

80x45x45, lifetech 828 dış filtre, tüplü CO2 sistem, 6x18W grolüx aydınlatma, taban(alttan üste): fondovivo+dazs soil+aquaclay

Katılım Tarihi: 18 Aralık 2010

 

Yorumlar

ReaLiST - 20 Aralık 2010 09:43

İlk bitkili akvaryumum demişsiniz ama oldukça iyi ekipmanlarla güzel bir iş çıkarmışsınız, tebrik ederim. Akvaryum içerisindeki derecenizi cepheden bakıldığında görülmeyecek bir yere alırsanız, görüntüyü daha hoş hale getirebilirsiniz, bir de orta önde ki h. micraları sağ tarafa doğru alarak ön orta alanı genişletmiş ve boyut kazanmış olursunuz bir de dış filtrenin görünen kısımlarını biraz daha kapatma şansı bulursunuz.

Harun Reşit Zincir

Demasonilover - 20 Aralık 2010 12:54

Forumdan tanitimini favorilerime eklediGim, simsicak, harika bir tank. YariSmacinin ilk bitkili tanki olmasi ve verdiGi emekte göz önüne alindiGinda bence dereceyi fazlasiyla hakadiyor tebrikler

Bahri Ayaz

omardaing - 22 Aralık 2010 22:04

Derece ve 2 fotoGraftaki filtre giriS hortumu rahatsiz etsede çok güzel bir akvaryum tebrik ederim.

ömer kaya

mustafaerdogar - 23 Aralık 2010 09:45

Bitki ve balıklar sağlıklı görünüyor. Bununla birlikte orta kısımdaki kök ve kökün her iki tarafında kullanılan farklı yapıdaki bitkiler tankın ortadan ikiye bölünmesine sebep olmuş, bütünlük kaybolmuş. Derece gibi yapay malzemelerinde fotoğraflama öncesi kaldırılması doğal bir görünüm için faydalı olacaktır.

Mustafa Erdoğar

gulay - 23 Aralık 2010 18:44

Ortadaki karanlık bölüm ilginç bir gizem katmış, tebrikler... Sağdaki lotusun uzunlu kısalı düzensiz büyüyen yaprakları beni biraz rahatsız etti. Aynı bitkiye uzun zaman baktım, en uzun dallarını kesip veya o bölgede ışığı arttırarak daha kısa ve kompakt kalmasını sağlayabilirsiniz. Bir de ön sağ taraf, sol ve ortadaki ön plan bitkisiyle doldurulursa derinlik çok daha fazla artacaktır.

Gülay Baran

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.