ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
z.b.s.k
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
262
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Mayıs 2014 23:56
Son Ziyaret:
Dün 00:25
Toplam Mesaj:
533 [0.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
24 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kamer Özyurt
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Zonguldak
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

K. Özyurt

SON 10 MESAJI

Çıkmaza Girdim Please Help Me
Hagen diye bilinen kum Hagen tarafından üretilmiyor. Hagen siyah kum üretimini seneler önce bıraktı. Üstelik son yıllarda bu adla satılan kumlar kalite olarak da çok kötü bir hal aldı. İçerisinde plastik, cam, metal gibi be olduğunu bilmediğiniz malzemeler var.
Çok büyük ihtimalle zeminde yaşayan canlıları yaşatmakta sorun yaşarsınız. Çoğu bitkinin gelişimi için de kötü performans gösteriyor bu kum.
Bunun yerine dere kumu kullanın daha ekonomik olur.
Işığın güçlü olmasıyla ilgili tek sorun her bitki bu güçlü ışıktan hoşlanmayabilir. Koyacağınız bitki türlerini iyi araştırmanız gerek. Ama ben 60 Watt ışık gücünüz olduğuna pek ihtimal vermiyorum. Her biri düşük wattlıdır onların.
Parvula Yetiştirebilir Miyim
Olur ama çok çok yavaş olur.
Hayaller Yarışma Akvaryumu Gerçekler 8 Çeşit Yosun
Gübreleme periyodunuzu 3 günlük olarak ayarlayın ve 3. Gün su değişimi ve fiziksel temizlik yapın. Bunu 1-2 ay devam ettirin. Excel’i su değişiminden önce bölgesel olarak kullanın.
Ph Kontrol Cihazı Önerisi
[QUOTE=onurk28]Merhabalar

1 yıl önce taşıması kolay el tipi bir ph metre almıştım. İsmi AZ 8685 di. Taiwan malı bir ph metre. 1 yıl geçmesine rağmen hala kaliteli ve doğru ölçümler yapıyor. Çok memnun kaldım. Aldığım firmanın hem kendi teknik servisi var hem de tüm ürünlere 2 yıl garanti veriyorlar. Müşteri memnuniyeti de oldukça iyi. Ben AZ 8685 i almıştım ama firmada daha birçok ph metre cihazları mevcut.

Bu benim aldığım ürünün linki :
http://www.sanayimalzemeleri.com/az-8685-dijital-ph-metre


Bu sattıkları diğer ph metre ürünleri :
http://www.sanayimalzemeleri.com/ph-metreler


Bu atmış olduğum da yine farklı bir ph metre sitesi
https://www.olcumcihazifiyatlari.com/kategori/ph-iletkenlik-tuzluluk-olcer#labels=21-2[/QUOTE]
Teşekkür ederim. Benim aradığım pH metre değil kontrol cihazıydı. Zaten hobiyi bıraktım.
95gr Disposable Co2 Tüp İçine Mayalı...
Regülatörünüzün ömrünü hızla tüketmektesiniz.
Yosun Sorunu
Yeşil noktanın tek sebebi fosfat eksikliği değildir. Dolayısıyla fosfat eklemeniz artık olmayacağını garanti etmez. Neritelere gelince iştahla mı afiyetle mi bilmiyorum ama gerçekten yiyiyor ama asla sıfırlamıyor. Zaten bu yosun her akvaryumda çok az da olsa oluyor. Aşırılaşmadıkça çok ciddiye alınacak bir yosun değil. Siz bir kaç nerite alıp bitkilerin gelişimine odaklanın ışığın aşırı olup olmadığını hem güç hem süre olarak kontrol edin bunlarla ilgilenince zaten düzelir.
Herkesin Hayali, Sınırsız Bütçeli Akvaryum Kurulum
Rakam telaffuz edilmeye başlayınca bütçe sınırlanır muhtemelen. .)
Anubias Çiçek Açtı.
[QUOTE=SalihNarci][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212312/100520192039391.jpg[/IMG]
Arkadaşlar anubiasım uzun süredir uzun ince bir çubuk çıkarmıştı bugün kabuğundan çıktı.Araştırmalarım sonucu bitki çıkaran anubias daha fazla yaprak çıkarmaz yönündeydi ancak bu bitkim de hala çıkmakta olan bir yaprak var. Ayrıca bu çiçek sürekli kalacak mı yoksa yok olup gidecek mi ?[/QUOTE]
Çiçek bir kaç hafta kalıp muhtemelen biraz tozlaşıp zaman içerisinde çürüyecektir. Çiçek varken de sonra da yaprak çıkartır. Çiçek çıkarken yaprak çıkabiliyor ama ya çiçek açmak için yaprağı ya da yaprak açılmak için çiçeği bekliyor.
Tropica Sıvı Gübreler Yeterli Mi?
[QUOTE=Hasan112]Bu konuyu yeniden gündeme getirmek istedim bende kullanmak istiyorum ama tek başına yeterli olurmu onu bilmiyorum. Tecrubelerinizi paylaşırmısınız kullanım sağladınız mı[/QUOTE]
Kimse sizi ikna edemeyecek. Bence siz deneyin inçinizden geçeni kendiniz görün. .)) çünkü ben size detaylı olarak anlattım yine de bir arayışdasınız. Olabiliyor öyle süreçler. En stressizi uzaktan bakarak, çalakalem düşündüğünüzde hangisine güveniyorsanız onu kullanmak. .)
Tropica Mı Reflowers Mi Seachem Mi 🤔
[QUOTE=Hasan112]Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Tropikanın sadece yeşil olanını kullanmak yeterli olacakmıdır pekiTeşekkür ederim bilgiler için. Yeşil olana ilaveten. Neler kullanmalıyım tek başına yeterli olurmu [/QUOTE]
Kurulum sürecinde eğer aktif toprak kullanıyorsanız bir süre nitrat ve fosfat vermeyeceğiniz için turuncu olanı kullanabilir daha sonra yeşile geçebilirsiniz. Ama eğer nötr bir kumla kurulum yaptıysanız gübrelemesiz geçecek olan süre çok az olduğu için( bence 1 hafta 10 gün kadar) doğrudan yeşili kullanabilirsiniz.
Eğer bitki yoğunluğunuz fazlaysa ben ürünün üzerinde yazan değerden 2 katına kadar daha fazla kullanarak uygulamanızı ve gübrelemeyi hafta geneline yayarak haftalık %50 su değişimi yapmanızı öneririm. Böylece estimative index metodunu da taklit etmiş olursunuz.
Ben su değişimi yaptığım gün tropicanın üzerinde yazan miktar kadar uyguluyordum. Sonra şırıngayla gün aşırı olarak toplam 1 ölçü olacak şekilde gübreleme yapıyordum. Bitki gelişiminden çok memnundum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 279 Online Kullanıcı, 152 Üye

Online Kullanıcılar

AQUAVARYUM, cirsaf, denizulucutsoy, mightymurat, ahmetcirali, oblomov, mlh_mrv, CnBrtcn, istanbul34, qokhan89, Ejder Günaydın, fth0507, mecomeco, Starion, fabrika, Greylist, Mertevcen, CERANOXE, ffatihh16, tunasoylemis, Metin Anlı, leventzl, dmhrt, indianaconz, Supervenenis, Mete Duru, dragons, malawi izmir, Aycan95, Murat özkan, AmazonDream, ssozdemirr, sercang, eozen81, skyblade, Altispinoza, ersin1981, brkenginol, Adnanyum, freediscus, necayip, ka2n, Muratrasim, UGURBEY, desperado26, mustafakuzu, yavuzsezgin, beyazgul, DRARH, TurX, firat77, sinan1166, globalord, KILLIFISH, TheHobi, hakancakir, KillLaKill, emirkagan, KadirSpmz, caglayansabri, ankara0606, ternapi, harabe, istaquarium, Buğra Divrikli, Hasan112, icelebi, vendetta99, bettaaşığı, Sirri42, Splendor, AhmedVural, EmirA, keremmina11, Silostalay, smckr, MiSoSiKiaN, Sezin26, bonker0618, SerdarAkyol, nvrkcy, FurkanYnk, janizary, CaptainJava, Burak Dişli, hounsoi, comolok, onenineone, msxxx, sinan m.d, UmitYilmaz, hakanycl, Yusuf Tanrıverdi, kadirik, Balikcionur, eraycalvusizmit, su dünyası, idiopatik, ffeytt, segado, Kuti147, erdalakçay, iaksoy80, UnalCevahir, KAYHAN, smhakgl, yigit_kamuran, serfer1915, yaBiz, sinanistanbul, Ugur79, Kandemir, Legendry, muratkk, WaveRider, aslasensiz, CaagriBey, zatonica, Cmlcngz, osiergin, safakelmass, pilotx, shark26, hakkıbaykan, Murat. Yalçın., ersin06, Sln34, sasa01, murataslan, Ahmet Haşim, extuin, selam123da, Nadirmbuna, Beta_balik, mertozbudak, asliaral, hasanege07, pleco mania, Formicasmind, KeremUlaş, diaslayt, Ronay, Esnaf, SAGLAM, eskiyapar, burakkulek, erhanozcan71, CaglarGR, voyager10, Laetacara, surrealist, Bisnev99, james_dean,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,753,483 Mesaj
  • 402,782 Konu
  • 91 Forum
  • 142,435 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,538 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.