ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
DeviLLe
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
119
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Temmuz 2018 10:45
Son Ziyaret:
50 dakika önce
Toplam Mesaj:
166 [0.50 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
86 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Onur
Doğum Tarihi:
01 Eylül 1985
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Eğitim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Onur

SON 10 MESAJI

Yan Sump Su Eksilmesi
Hocam biyolojik sünger çok fazla kullanmışsınız, gün geçtikçe su eksilmesinin nedeni de süngerlerin gözenekleri belirli bir zaman sonra dolduğu için suyu aşağıya geçirmek biraz daha güçleşiyor. süngerlerdeki tüm gözenekler tıkandığı zaman da kafa motoruna giden su çok az oluyor. size önerim biyolojik süngerleri 1 tane kalacak şekilde çıkartmanız. Sump ta 2 tane göz var diye tıka basa doldurmaya gerek yok. 1 tane gözü komple boşaltıp tüm malzemeleri tek gözde toplayınız.
Pandalar Su Yüzeyinde Kalma İsteği
Hava motoru varmı göremedim ama?
Diatomid Kedi Kumu Hakkinda
Ben 5 aydır diatomit kedi kumu kullanıyorum. suyum içme suyundan bile daha berrak olabilir :)
suyun ilk değdiği yerde biyolojik sünger, sonra diatomit, sonra seramik halka, sonra bioball, sonra biyolojik sünger, sonra elyaf, sonra biyolojik sünger şeklinde sıralamam.
Güzel Tetrazonlarım
Tetrazonlar muhteşemdir. Akvaryumu tamamen doldururlar, sürekli hareket halindedirler. Özellikle yemleme zamanında ki seri hareketleri çok güzeldir.
Tetrazonlar biraz insanların kafasında saldırgan gibi yer etmiş ama sürü balıkları oldukları için az sayıda değil sürü halinde bakılması halinde kendi aralarındaki savaştan diğer balıkların varlığını bile hatırlamayacaklardır.
Lepistes Yavrularını Ne Zaman Ana Tanka Koyabilirim?
[QUOTE=aquasecron]2,5 haftalık yavrularımdan birini ana tanka aldım.Çok büyük kovalamaca oldu.Yavruyu zor kurtardım.Sizce yavruları ne zaman salıyım?
Mutlu hobiler.[/QUOTE]

Ana tankınızda hangi canlılar mevcut?
Kaç Balık Alabilirim
[QUOTE=Eq1NoX]17litrelik bir akvaryumum var içinde kılıç kuyruk besliyebilirmiyim besleniyorsa kaç tane alabilirim diğer canlı türleri ile anlaşırmı.[/QUOTE]
Hacmini çok ufak, kılıçkuyruk yerine lepistes düşünün derim.
Melek Balığı Cinsiyet
Konuyu yukarıya taşıyalım yardımcı olacak kişiler görsün. Ben tam anlayamadım ama ikisi de dişi gibi geldi. Profesyonel olan arkadaşların yorumları daha önemlidir.
Kılıçkuyruk Akvaryumuna Bitki Tavsiye
[QUOTE=smlsml]İlk akvaryumumu alarak kılıçkuyruk beslemeye başladım. Akvaryumu ikinci el takım olarak aldım. 4 erkek iki dişi bulunmakta. Dişi balık yeni yavruladı yapay çiçeklerin arasına yavrular saklanıyor. Bu balıklar bitkili akvaryum seviyorlarmış. Bakımı kolay hangi bitkiyi yetiştirmemi tavsiye edersiniz, nereden temin edebilirim Antalya'da yaşıyorum.
Son olarak yavruların büyümesini mi beklemeliyim yoksa yeni dişi mi almalıyım 1 erkeği 2 gün önce kaybettim sanırım çöpçü balığı yemiş. Her türlü tavsiyenize açığım teşekkürler[/QUOTE]

Merhaba öncelikle, yeni hobiniz hayırlı olsun. 4 erkek 2 dişi oranı çok yanlış olmuş. 4 erkekten 1 tanesi ölmüş ve 3 erkek kalmış. 1 erkeğe 3 dişi düşecek şekilde ortalama yaparsanız. 3 erkeğe 9 dişi olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.
Bitki olarak anubias türlerini tercih edebilirsiniz. Yapay bitkilerden de mümkün olduğunca kurtulmaya çalışın.
Cüce Vatoz Canlı Balık Yermi
Cüce vatoz suyun dibinde neon tetra su yüzeyine yakın bölümde hareket ederler. Birbirleriyle pek muhattaplıkları olmaz. Hatta cüce vatozun genel anlamda diğer balıklarla muhattaplığı pek yoktur. Kendi ekmeğinin peşindedir.
Balığım Kayboldu
Akvaryumun üzerinin bir kısmı açıksa dışarı atlama ihtimali de olabilir. Koltuk altlarına vs. bir bakın derim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 283 Online Kullanıcı, 157 Üye

Online Kullanıcılar

Supervenenis, tosbag, Emerse, Kallenci, AHZ, Badur, cyilmaz10, Aspet, kadriguvenc, Umut6, sharkemre, llegendd, Atalanta, UnalCevahir, Piyanist., sbilgic82, Mikail Erdoğan, otitiz, Ronay, BerkayÖzcan, Quersian, sobetta, zeroide, avukathasan06, iwagumi, Ertarda, kralakrep1, Dielife, vendetta99, indianaconz, erdalakçay, nikon_, selahaddinn, Gökhan1907, Garraro, ismalkoc, Noyes, TSevil, LepistesDüşkünü, biacar, koala, sina00, enginm2000, yasarcannn, armoni06, mustafakuzu, smckr, farukkaradogan, AmazonDream, Yasin, Mete Duru, tsunami61, serkantezel, arap, aliemre07, rexxter, sinor, jaws78, ngokkaya, icelebi, yasinkirici, erimgorgulu, smtcelebi, TYANALI, KadirSpmz, engin045, cory94, efsane07, omrozd, Ahmtkr, Aquariumhouse, MustafaSelim, ceyh, Zordre, Kemalk41, Savas AYDIN, alpererman, Eldurmaz, Therbosstat, Chet, Müptela, Sansasyon43, Adnanyum, tekila09, kemal_ugur03, AlphaBetta, Legendry, semihenes, Hasan Acar, Murat Aktuğ, tolga, yusuf-konca, heihache, Yusuf Tanrıverdi, yolcu61, Gursoyhasan, Beta_balik, Neothauma, ella_zuzu, efe2010, gurkangul87, Superozo, mrah, Atesakvaryum, Smtsnbs, Aqua Discovery, Taha_D., kayıpbalık, Dark65, Aşk-ı semek, acun, SinanBulut, aXarayli, budak_murat, brkenginol, Furkann66, orhanönal, markymark, deriinmavi, mddogan, gknbdyn, ifidie, DeMiRBeY27, aldemirim, ternapi, TugayKrmn, praksis, ChannaGachua, ffeytt, mustafaolgun, HobiciBalıkçı, anchor, BiotopeDogan, MertYılmaz, dream07, Ahmet Haşim, FurkanKöse59, Erbil1234, CANERXCX, KaraYunusu, bluegrave, HugoSanchez, dialog, Aralti, MertA, ademh, Emre Zaim, Enes383838, samdeloz, çulsuz, fatihkuzen, MEOzbay, Akyuvaryum, erenskl, BadgeR, beyazgul, onrbgs, esref03,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.