ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
~Emre
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1788
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Haziran 2015 21:37
Son Ziyaret:
11 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3980 [2.39 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre
Doğum Tarihi:
09 Eylül 2003
Yaş:
16
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre Arslan

SON 10 MESAJI

Devasa Vatoz
Cichlid balıklarını fazla aç bırakma. Vatoz büyük olsa bile gözüne saldırıp öldürebilirler.
Vatozun cüce vatoz olmadığı için normal vatoz ve bayağı büyümüş. Büyük vatoz fazla temizlik yapmaz ama cichlidler için büyük olması avantaj.[EDIT]~Emre,2020-01-16 20:15:56[/EDIT]
Lepisteslerim Ölüyor Karınlarından Birşey Çıkıyor
[QUOTE=mesutok]Üzüldüm Emre fotoğraflar net olmasada anlattığına görede kurt onlar anladığım kadar. profilimin altında imza kısmında "tedavi edilebilmiş balıklar ve tedavi yöntemleri " linkine tıkla orada "Camallanus Worms
(Anüsten sarkan kırmızı kurtlar, iç kurtlar)" başlığını bul başlık altında fotoğraflar ve örnek tedavi yöntemlerini açıklayan linkler var incele. Arkadaşından gelen balıklar taşımış ta olabilir, kurtlar üreme zamanı balik anüsünden çikar suya salarlar larvalarını diğer balıklara da bulaşır. Mümkün olduğunca akvaryuma yabancılardan balik alıp ekleme.
[/QUOTE]

Tek o olsa keşke. Balıkların kuyruklarında parçalanma ve erime başladı bu seferde. 1 günde 4 balık ölüyor. İç parazit var diye ısıyı 30 derece çıkardım tuzladım daha kötü oldu.
Balıkların hepsi hareketsizleşti. Sürtünme,belde büküldüme,hareket ederken yamuk,ters dönme,anüsten çıkan beyaz şey,karında patlama herşey var şu anda.
En güzel erkek lepisteslerim ve çok hareketli balıklarım bir anda hastalandı.
Sürekli dişi peşinde koşan endlerim bile kuyruğu birbirine yapıştı. Öldü ölecek. Gün geçtikçe zor yüzmeye başlıyorlar. Dipe çöküp hızlı nefes alıyorlar ama en sonunda ölüyorlar.

Akvaryuma yeni balık ekleyince ilk başta eklediklerim. Daha sonra benimkiler ölmeye başladı. Birde maden suyu ekleyince sanırım kuyrukta erime,parçalanma oldu. Tuz da yapmış olabilir.

Yarın su değişimi yapacağım ve metilen mavisi ekleyeceğim. Zararlı zararsız ne bakteri varsa ölsün kalanlarla yola devam edeceğim.

Birde 2 hafta önce 2 tane neon tetra aldım. Aldığımda zayıf ve küçüklerdi. Şuan kilo bile aldılar. Çok hareketliler. Su değişiminden ve hastalıktan etkilenmediler. Lepisteslerden dayanıklılar.
4 günlük bir yere gittim. Akvaryuma marul ve dip yemi ekledim. Geldiğimde su busbulanıktı. Sarımsaklı yemde yapmıştım. O da suyu bozdu.

Yani herşey birbirine karıştı. Sadece çok üzülüyorum. Sonuçta onlarda daha yeni büyümüş yavrulardı. Onlarda can taşıyor. Ama kumdan ölü balıklar toplamak sinirimi bozamaya başladı.
Kapsamlı bir çalışma başlatacağım.
Nazar mı değdi anlamadım.[:nazar:]
Lepisteslerim Ölüyor Karınlarından Birşey Çıkıyor
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/175508/241120191830151.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/175508/241120191831051.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/175508/241120191831331.jpg[/IMG]

Arkadaşlar resimlerde gördüğünüz gibi. Sanki karnı patlamış gibi. Daha 1 aylık bile değil lepistes. Diğer balıklarında karınlarından beyaz birşey çıkıp öldüklerini farkettim. Bugün 3 balığım öldü. Ağızları açık ölüyorlar. %70 Su değişimi ve tuzlama yaptım işe yaramadı. Arkadaşımdan başka balıklar almıştım. Onların hepsi hastaymış ve öldü. Benimkilerede bulaştırmış olabilirler mi. Suyunu koymamıştım ama. Bakteri çakışması mı iç parazit mi kancalı kurt mu bilemedim. Hepsi farklı şekilde ölüyorlar. Herhangi bir ilaç önerirmisiniz?
Sanırım bu balığım gidici gibi. Diğer balıklara olmasın bayli. Yardımcı olursanız sevinirim.
Akaryum 50 litre ve 60 üstü yavru , yetişkin karışık lepistes var.[EDIT]~Emre,2019-11-24 18:37:40[/EDIT]
Lepistesim Doğurdu
Melek var sanırım akvaryumda. Tam bir yavru avcısıdır. Yavru bırakmaz akvaryumda ve anaç lepisteslere'de zarar verebilir. Hacim yetersiz zaten melek için. Hatta lepistes için'de yetersiz. Yavruları saymıyorum bile. İç filtre varsa dikkat et yavruları çekebilir. Karnındaki siyahlık fazla değil. Hepsini doğurmuş ve çoğunu yemiş olabilir'de. Doğum devam ediyorsa eğer sabaha kadar hepsini doğurmuş olur.

[QUOTE=Karaoğlan]Hocam kum eski kaç sene suyun içinde durdu boyası falan kalmadı. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim hatırladığım ölçülerle yaptım sonuç 17 lt. Falan çıktı şuan büyütemem ama düşünücem 😌[/QUOTE]

Kumun eski olup olmaması önemli değil. Önemli olan doğal ortam canlılar için ve 0 risk her zaman daha iyidir.
Ceyhun's
Hala yaşıyor mu burası.[:)]
3 aydır bakmıyordum 400'e yaklaşılmış.
Hava Motoru Hakkında
[QUOTE=Redkit]
Canlı yükün çok fazla değilse ve bir Akvaryumda kullanıyorsan bence düşükte çalıştır. Saten yüzeyin az dalgalanması yeterli. [/QUOTE]

Tamamdır o zaman. Canlı yükü olarak 100 üzeri yeni yetişkin olmuş lepistes var.
Kısıkta kullanacağım ama vanayı iptal ettim. T borusu alırsam o zaman kullanırım. Şu anlık gerek yok.
Hava Motoru Hakkında
[QUOTE=Redkit]Hava motorunu 2 yıldır duvara asarak kullanıyorum. Sıkıntı olmadı. Aynı zamanda t boruyla ve vanayla da kullanıyorum. Bir bozulma yok ancak vanayı tamamen kapatırsan hava çıkışı olmassa motor fazla ısınabilir. Hava taşını Isıtıcı altına koymak teorik olarak sıkıntı çıkarmaz ama Isıtıcıyı daha fazla çalıştırabilir diye tahmin ediyorum.[/QUOTE]

Sence kısık ayarda mı çalıştırayım yoksa yüksekte mi. Yüksekteyken daha zengin oksijen veriyor ama ev'de ağır bir ses oluşturuyor.
Hava Motoru Hakkında
Hava motoruna vana takmak bozar diye duydum. Doğrumudur?
Hava motorunu duvara asmak sorun yaratır mı?
Son olarakta hava taşını ısıtıcının tam altına koydum. Sorun olur mu?
Plati Erkeklerin Kavgası
Merhaba,
Bu durum benim 2 erkek lepistesim'de olmuştu. İlk başta kavga etmiyorlardı, ama bir süre sonra ikiside aynı dişiyle çiftleşmek istediği için baskınlık mücadelesi verdiler.Birbirlerine sert şekilde vurdukları ve kuyruklarını hafif yedikleri'de olabiliyor ama asla ölümcül bir kavga olmaz.
Baskınlık sürekli değişir.Bir gün bakmışsın baskın olanı diyerini kovalıyor bir gün bakıyorsun diğeri onu kovalıyor.
Baskınlık hangisindeyse baskın olan dişilerle daha çok çiftleşebilir ve diğerinin çiftleşmesine'de engel olur kovalar.
Ama şuna emin ol bigün bakmışsın ikiside dişilerle çiftleşir ve kavga etmezler, birbirlerini kıskanmazlar.
Canlı doğuranlar saldırgan değildir.
Kısacası herşeyi zamana,akışına bırak.Kavgaları elbet kesilecektir.Benim erkek lepisteslerin eski hallerine dönmesi 2 ayı buldu.Dişi sayısı fazla olursa veya yavru sayın artarsa kavgayı ve kıskançlığı unutuyorlar zaten.[EDIT]ResulEmre,2019-07-28 10:53:59[/EDIT]
Erken Gelen Doğum
Merhaba,
İlk yavru alımında 5 yavru bile büyük şans.Tecrübe edine edine balığın ne zaman doğuracağını anlıyorsun.
Ben sadece köşeye biraz rafya koyarak 3-4 ayda 70 üzeri yavru elde ettim.
Sana nasıl çoğaltacağın hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.İlk aldığın o 5 yavruyu ayrı bir yerde 3-4 haftalık olana kadar bak.Sonra ana tanka sal ve anaçlar bu yavrulara alışırsa yeni doğan yavrular ara'da kaynıyor.Anaçlar yeni doğanlara da fazla dokunmuyor.Yenilen yavru elbet olacaktır ama asla sayıda düşme olmaz tam tersi artar.Çünkü lepistesler damızlık olunca en az 30 üzeri yavruluyor ve bu 30 yavrunun 20-25 tanesini sadece doğuran balık bile yiyebiliyor.Ama geriye 5 yavru bile kalsa her ay 5'er şekilde artacaktır buna emin ol.
Doğurmadan önce anlamak istiyorsan dikkatli bakarsan dışkı yaptığı yerde gözle görülür bir çıkıntı oluşur ve akvaryumda hareketlilik olur erkekler sürekli dişileri kovalar.Doğuma 1 gün kala dişi taşa karnını sürtebilir.Ben bu yöntemle daha 2 gün önce 14 tane yavru kurtardım.Yavruluk balığı strese sokuyor ve ölü doğuyor yavrular.En iyisi ana tankta doğum.Yeterli saklanma alanı varsa sadece düzenli yemleme yeterli.Ama yeni doğanları ayrı tankın varsa ayırmanı tavsiye ederim yavruların daha hızlı gelişmesi için.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 390 Online Kullanıcı, 212 Üye

Online Kullanıcılar

cashercash, harunefe, Mezarcı1161, czafer58, Japonerdem, jaws78, Remediless, Cüneyt GÜL, bumega, grsy, Arifhb, Mgurkan26, BoraAquascaping, Goksen, muharremcey, Hpeker, muhengin26, sariefe, PsyArt, yea_14, esensml, Ferhat Ekşiler, Furkanaydemir, rifai, hseyinakat, İlhan064106, kursatufukcoskun, mrah, Noyes, capo di capi, lebowskia, hayrettinu, Ercan4lp, bilge_kral, Aeran, salih82587, Suleyman45, sarıyerli 1970, KeremUlaş, EMRECAN12, Fishkeeper, ademov12, Ercan89, aracmustafa52, ErenBatmazz, AlperTasci, fretchord, legendht, SplendidTR, Horace, ankara0606, Asit00, serhat480, Emr35, CarrasiusAuratus, TheHobi, Fragant, Aras26, arapaima, hkncgn, serhanR6, Kınayu, kadirik, ternapi, ilker aydın, BURAK15, CANERXCX, scaen, Aşk-ı semek, icelebi, Ufuklejyo, heredot_cevdet, kanmet, smckr, AmazonDream, jueJ., SmallCandyThing, A. İhsan Akşen, Akvarya, burakabi11, shimendifer, oscar., burakgirgin, Mikail Erdoğan, argu79, tlga, aytacalp, Hrnokdn, P.TOLGA, sasa01, BULENTKARABULUT, erimgorgulu, deore79, Beastwood, lojistisyen, siyaha, freasde, yavuzsezgin, nemo61_4, nlrdgn, Madmax55, subzero, mrblgn, Abbukat, evrentolga, Yavuz ÖZTÜRK, akay25, Bshkk, ozan_1903, ömür gün, Pacific, ethemy0689, tkahramaner, devrimdpt, KÇetintaş, Alieren.d, gcinoglu, Mete Duru, shiroii, CrazyRipper, tanganikantalya, Yasarozen, coldglave, aykutmu, sangarios, sinor, bymndnc, HugoSanchez, Forestenginer, Aytug Ayan, Omer2020, Kemalk41, ism@il2006, cheavy, Csumer, JaredNomak, LEGEND59, lemur, aktasg, aljehin, theory, toprakzan, benerium, korhanshady, jezey, mehmetguel, Detroid, otorun, DiscusFan, Kedi06, Ulas_Ozgur, Talha, Tosbicik, matatar, sinan3805, Balikcidede, BuRAK, Said Sığar, YusufAlperen, Meteor71, Kadir_karatepe, Seelater, KRaL_MaLaWi, gngulerr, gssmartboy, EmrullahBoslu, gunata2003, goksu, YASİN K., ÖĞRÜNÇ, UGURBEY, Cüneyt sönmez, ys34, mguney79, ozanemre, Fishloverxx, Aqua Discovery, Birolada, Hobiye Başlangıç, olcay bey, demasonici, anchor, reano, Havva12, Joker07, TÜMER, alpkim, ugiz, BerHatS, çulsuz, Ofsedef, OsmanlıTR, Oguztastan, RAKICI, Tugberk, cunuak, Ahmetfatihsener, gezgyn, mehmetaydin, MiSoSiKiaN, rikifat, nejalt, sedat05, ersin1981, bitkigubremarket, blackstonep, BurakBalkan, Ahmet Haşim, YigitcanTuran58, ummah27, Döner, emresnl, lazarusv20,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.