ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
brownorum
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1043
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2018 00:03
Son Ziyaret:
11 Ekim 2020 11:24
Toplam Mesaj:
1772 [2.34 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
50 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan[/B] Yurt dışındaki içerikleri foruma yansıtmaya çalışmış, vahşi ve bozulmamış genlere ilgi duyan bilimci genç.

SON 10 MESAJI

Yosun Topunun İçinden Çıkan Şey
Bilindik; birkaç solucan türü, onlarca ırk ve ırkların onlarca türü [parazit niteliğinde] bulunabilmekte-bulunmakta. Aldığınız canlı doğadan yakalandıysa veya doğadan yakalanmış başka bir canlıyla bakılıyorsa ya da parazit oluşumuna müsait ortamdaysa ("atıkların" fazla olduğu) taşıyıcı niteliğine sahip olabilir. Kanalizasyonlarda da bulunmaktadırlar bolca, dikkat edilmeli yoksa insan sağlığına da zararlı virüslere kapılabilirmişiz :) İnsanlarda da bu tip parazitler oluşup ve/veya gelip, bir organda olduktan sonra hareket edebilir ve kanınıza yumurtlayıp yumurtalar tutunduğu başka bir organ ya da uzuv veya damarlarınızda bulunabilir. Bu yüzden "Andazol" gibi ilaçlar üretilmekte, akvaryumda kullanılmak içinse başka tip parazit ilaçları olmasına karşın T.C.'ne çoook nadir ve az geliyor aslında tam tersi olması gerekirken. Bu yüzden [tekrar] insanlar için olanları düşük ölçülerde akvaryumlara uygulamaktayız.
Yosun Topunun İçinden Çıkan Şey
Oluşumu için protein atığının bol olması gerektiğine dair mesajlar yazılmıştı önceden, karides akvaryumlarında oluyor bu da genelde fakat sizde öyle bir durum olmadığından aldığınız yerden gelmiş gibi gözükmekte. Karantinaya canlı olan her şeyi almakta fayda var, sırf Covid-19 için değil :)
Yosun Topunun İçinden Çıkan Şey
Parazit olma ihtimali çok yüksek, virüs taşıma riskide var-mış. (Vikipedi) Zarardan başka bir şey değil, temas etmeden öldürün.[EDIT]brownorum,2020-09-14 18:47:49[/EDIT]
Balıklarımı Uçakta Taşıyabilir Miyim
Uçakta sıvı ve tescilsiz canlı barındıramazsınız, sadece kedi ve köpeklere belki de kuşlara izin vermekteler o da başka bi' uçakla uyutularak olacak şekilde olmakta. Orada çöpe attırırlar, otobüsle gönderip gideceğiniz yerdeki terminalden teslim alabilirsiniz, kargoda ölme ihtimalleri yüksek [karides değillerse]. Otobüs fiyatı 50 lira idi sanırsam, geri götürecekseniz bunun o fiyatı da var ama, tatile balıklarla çıkıyorsanız zaten çoğu ya da tamamı ölecektir.
Bitkili Beta Ve Karides Akvaryumu
Karidesler yalnızca kendi tür ve ırklarıyla yaşamalıdır, 3 adet yerine de 10 adet koloni ile başlanmalıdır. Karides ile Betta ya da başka bi' karides bile olmaz, karides yiyen karidesler mevcut. İkisinden birini seçin, Betta daha kolay olduğundan Betta öneririm. Sağlıklar.
Akvaryumdaki Garip Canlı
Merhaba, bakmakta fayda var gibi. [URL]https://avys.omu.edu.tr/storage/app/public/sumur/119611/Parazitlerin%20Taksonomisi.pdf[/URL]
Akvaryumdaki Garip Canlı
Ostracoda'lar canlılara zarar vermez, bitkileri bi' miktar tahriş edebilir fakat genele bakarsak zararsız canlılardır.
Akvaryumdaki Garip Canlı
Olasıcalar; Copepoda, Ostracoda, Planaria, Nematoda.
Akvaryum Da Oluşan Bu Canlı Nedir?
Nematoda'lar, Planarya'da vardır muhtemelen. Bulduğu hayvanı öldürür, hepsine zararı vardır. Eczaneden andazol alın, 100 litreye 1ml düşecek şekilde hepsi ölene dek kullanın. Andazol reçete ile verilmekte, videoyu eczacıya gösterirseniz verecektir muhtemelen. Çok çok fazlalar, bitki ya da canlıları aldığınız yerden gelmiştir. Bitkileri de öldürüyorlar, her şeyi öldürüyorlar [:(((] O yerden bi' daha bi' şey almazdım, karantina bile uygulamıyorlar.
Lepisteslerin Sorunu Ne Acaba
Yararlı bakterilerin oluşması için en az 1 ay içinde canlı varmış gibi tüm sistem çalıştırılmalıdır, çok erken eklemişsiniz. Böyle yaptığımda hep ölmüşlerdi, şanslı olmalarını umalım.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.