ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BadWolf
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4690
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2013 08:48
Son Ziyaret:
8 Saat 49 Dakika önce
Toplam Mesaj:
6207 [2.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
120 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Zeyneb Oner
Doğum Tarihi:
24 Şubat 1998
Yaş:
23
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Zeyneb Öner [B]El yapımı anahtarlıklar için buraya[/B] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/el_yapimi-ozel_tasarim_kolye_ve_anahtarliklar!_k903327.asp[/URL] İnstagram pink_necromancer

SON 10 MESAJI

Tetrazon Balon Gibi Oldu
Büyük ihtimalle dişi gibi gözüküyor. Yine de bir süre gözlemlemenizi öneririm. Dişiler olgunlaştıkça yumurta dökebilirler.
Akvaryuma Neden Patates Ekilir?
Normal patates değil tatlı patates kullanılıyor. Tatlı patates suyu nispeten seven bir türdür ve kökleri suda iyice yayıldığından pek çok balık türü için saklanma alanı oluştururlar. Aynı zamanda bu patates için de faydalı bir durumdur çünkü tıpkı akvaryum bitkileri gibi suyu temizler ve sudaki kimyasallardan beslenirler.
Beta Akvaryumuna Karides Eklenir Mi
Çoğu durumda bettanın diyetinde karides bulunur. Çoğu yakalayıp yiyecek ya da yemese dahi öldürecektir. Özellikle kabuk değiştirme döneminde son derece sıkıntılı bir durum
Bunlar Yumurta Mı?
Balıklar zebra danio. Ancak doğal renkleri değil. Gdo türlerdir. Yumurtalar da arkadaşın dediği gibi salyangoz yumurtası. Herhangi bir yüzeye yumurta bırakabilirler.
Fanus Ta Beslediğim Balıklarım
Eğer imkanınız el vermiyorsa, balık dahil hiçbir evcil hayvan almayın.. Bakmaya zamanınız , yeriniz ya da bütçeniz yoksa gidip köpek almazsınız. Balığın bundan hiçbir farkı yok. Sevimli bir kurulum, karides bakabilirsiniz. Ancak balık için uygunsuzdur. Mollyler için 40 lt lin altı bir tank mantıksızdır. Zebra danio dahası sürü balığı. Onu da tek başına bakmak mantıksızdır.
Beyaz Benek Beta Balığı
Bahsettiğiniz çok ta beyaz benek gibi gelmiyor kulağa. Beyaz benek daha ziyade balığın üzerine tuz dökülmüş gibi görünür. Fotoğraf yüklerseniz daha kesin teşhis yapabiliriz. Bu süreç içerisinde betta gibi labirentli balıklara tuz kullanmayın.
Karideslere Mavi Renk Verecek Yem Tavsiyesi
[QUOTE=SelmanTaskin]Mavi melek ve kadife karides almıştım, ama istediğim renkleri elde edemedim, hazır ve ya sebze olarak ne verebilirim .( genel olarak mor renkli sebzeler-meyveler çok renk saldığı için akvaryumu çok kirletmesinden çekiniyorum, meyve sebze olarak ne verebilirim )[/QUOTE]
Stres, bakım ve diyet renklerini belli bir raddeye kadar etkiler. Yaşadıkları ortamda zemin renginin koyu olması ve kendilerini güvende hissetmeleri renklerini daha koyu vermelerini sağlar. Renkleri yem ile sadece belli bir noktaya kadar belirginleştirebilirsiniz, o da hayvanın genlerinde ne varsa, olabileceği en parlak ve sağlıklı tonu almasını sağlamaktır. Ancak hayvanın genleri kaliteli değilse istediğiniz kadar iyi besleyin, belirgin renk elde edemezsiniz. Bunun önüne seçici üretilmle geçebilirsiniz. Bunun dışında haşlanmış ya da çiğ sebze meyve verebilirsiniz.
Hamile Lepistesin Karnındaki Hava Boşluğu
Fotoğraf görmeden tam yorum yapmak doğru olmasada bahsettiğiniz şey balığın hava kesesine benziyor. Balığın dengesini sağlayan içi kava dolu ufak bir keseciği andıran basit ancak önemli bir organdır.
Yaşarlarmı?
[QUOTE=Faruk çelik]
2 tanede odun pengasus koysam olurmu yada 2 tane severum[/QUOTE][QUOTE=Faruk çelik]

Arkadaşlar sizce flowerhorn papağan ve astronot yaşarmı 2 papağan 2 astronot 1 flowerhorn (hepsi yavru olacak 10cm civarı) akvaryumun 170 60 70[/QUOTE]

1. Hacminiz 710 lt tahmini. Bu hacimde papağan, astronot ve flowerhorn bakabilirsiniz. Ancak, 2 bu tarz türlerde riskli bir sayıdır. O nedenle 2 dişi ya da 2 erkek olarak almanız gerekecektir. Ve şahsen bu tür kombinasyonuna flowerhorn eklemezdim. Bunlar içinde en baskın ve sert mizaçlı olanıdır. Tankın çoğunu sahiplenip diğerlerini yaralayabilir. Eklenecekse dişi flowerhorn tercih edilmeli.

2. Flowerhorn eklemediğiniz taktirde saydığınız türler ile severum bakabilirsiniz. Severum saydığınız türler arasında nispeten nazik bir türdür. Özellikle astronot / severum hoş bir kombodur. Ancak hacminiz pengasus için yetersiz. 2 tonluk bir tankınız olmadığı sürece yanaşmanızı önereceğim bir tür değil.

3. Bir dişi ve bir erkek aldığınız taktirde eş tutmasını önleyemezsiniz. Bu nedenle bu tarz amerikan karmalarında aynı cinsiyet tercih edilir[EDIT]BadWolf,2021-04-27 10:06:36[/EDIT]
Japon Balık Yüzgeci
Japon balıklarında renk değişimi normaldir arkadaşın dediği gibi. Siyah / turuncu renkler özellikle yayılabilir ya da kaybolabilir.
[IMG]https://i.redd.it/av27tdfri9061.jpg[/IMG]

Şahsen rengin amonyak yanığı olduğunu zannetmiyorum canlının genel olarak sağlıklı görünüşünden dolayı, ancak su değişimlerini aksatmamanın ve genel olarak gözlemlemenizin her zaman faydası olacaktır

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.