ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mcmert
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,2,140929[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
817
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Ocak 2013 02:50
Son Ziyaret:
4 Saat 29 Dakika önce
Toplam Mesaj:
784 [0.30 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
14 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet Çağrı Mert
Doğum Tarihi:
28 Ocak 1990
Yaş:
30
İl:
Istanbul
Meslek:
Bankacı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[b]Mehmet Çağrı Mert [/b]

SON 10 MESAJI

Melek Balığı Yavru
Bu boydayken yukarıdaki resme bakarak cinsiyet ayrımı yapamazsınız. Henüz çok erken cinsiyet ayrımı için kaldı ki o fotoğraf her zaman doğru sonucu vermiyor. Doğru sonuca ancak tüpçük çıkardıklarında varabilirsiniz.
Biyotopumsu Agassizi Double Red
Maşallah, yavaş yavaş ana-babadan ayrılık vakitleri gelmiş... [:nazar:][:iyi:]
Anubias Yaprak Uçlarında Sararma Ve Kıvrılma
Benzer bir durum ile ben de karşılaştım. Potasyum eksikliğine benziyor. İlave haftalık harici potasyum eklemesi yapıp izlemenizde fayda var.
Biyotop Akvaryum Denemesi
Araştıran, eldeki ile yetinmeyen, daha iyisi için çabalayan, bu alanda bilgi dağarcığını geliştiren arkadaşları gördükçe mutlu oluyorum. Tebrik ederim Furkan, zamanla daha da iyi olacağına şüphe yok. [:iyi:]
Biyotop Akvaryum Denemesi
Rica ederim. Dither olarak da kardinal iyi bir seçim olmuş. Dediğim gibi tek sorun yavru olursa yaşanır. Onun dışında harika ve uyumlu balıklar. Benim de favori türlerimden biri. [:iyi:]
Biyotop Akvaryum Denemesi
Merhaba,

Oldukça başarılı bir kurulum olmuş, elinize sağlık. Akvaryum küçük olduğu için kuru yaprakları ufalayarak eklerseniz akvaryumdaki derinlik hissini arttırmış olursunuz. Ayrıca tortulaşmayı hızlandırarak daha kısa sürede doğala yakın bir ortam elde edersiniz. Belki arka tarafa da uzun boylu sisteme uygun bitkilerden eklenebilir. Küçük bir not; eğer apistolardan yavru alırsanız kardinaller peşini bırakmayacaktır. Eğer özellikle yavru alıp-büyütme gibi bir gayeniz yoksa kardinaller güney amerika temalı akvaryumlara çok yakışıyorlar, sayıları dahi arttırılabilir. [EDIT]mcmert,2020-03-05 14:55:28[/EDIT]
Biyotopumsu Agassizi Double Red
Sürekli kovuğunda ise yumurtaları/yavruları koruyor ve erkek dişiye yanaştığında analık refleksi ile yumurtaları/yavruları erkeğe yem etmemek için hırpalıyor da olabilir. Net olarak sorun bundan kaynaklanıyor demek güç. Dediğiniz gibi herhangi bir hastalık belirtisi yok ise, çift arasındaki çatışma ihtimali daha ağır basıyor gibi geldi bana. Ben olsam bu süreçte her ihtimale karşı erkeği ayırırdım. Kuyruktaki ya da erkeğin vücudundaki deformasyon devam ederse, zaman içerisinde iç parazite ya da erkeğin kuyruk kısıp yemden kesilmesine sebep olabilir.

Biyotopumsu Agassizi Double Red
Merhaba,

Dişi çiftleşmek istiyor fakat erkek hazır olmadığı için dişi tarafından hırpalanıyor olabilir. Çiftin uyumunu gözlemlemeniz eğer dediğim gibi bir durum söz konusu ise erkeği ayırıp, canlı yem takviyesi ile toparlanmasını sağlamanız en sağlıklısı olacaktır. Böyle bir durum yoksa sudaki olumsuz yönde bir değişiklik ya da başka bir hastalık ihtimali üzerinde durmak gerekir diye düşünüyorum.
Apistogramma Abacaxis
Böylesi nadide bir türü üretip yaygınlaştırdığınız için tebrik ederim. Son bi kaç senedir apisto türlerine karşı olan ilginin artmış olması ve sizin gibi hakkını vererek besleyenleri görmek oldukça memnuniyet verici.
Mini Apisto Tankı
Merhaba,

Bir çift apisto için yeterli bir akvaryum, ben beğendim :) Eğer çınar yaprağı ya da farklı yapraklar kullanmaya devam edecekseniz, yaprakları bütün olarak değil, parçalayarak akvaryuma ekleyin. Böylelikle daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

Başlangıç olarak kakadu doğru seçim. Umarım uyumlu bir çift olurlar ve bol yavru verirler.

Tank arkadaşı lepistes olabilir ancak suyu çok fazla yumuşatmamalısınız. PH 6.5'un altına düştüğünde lepisteslerde kuyruk erimesi yaşandığını gördüm. Kakadular yavrulardan da mutlaka nasiplenecektir. İlave olarak aynı bölgenin canlısı olarak endler de ekleyebilirsiniz.

Son olarak bir miktar daha bitkiye ihtiyaç var gibi :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 248 Online Kullanıcı, 141 Üye

Online Kullanıcılar

ferdisahin, envercakar, Balikcidede, MeRichJane, mustix_223, abanoz, Japonerdem, firat0133, Ankaragucu, biciko, G_can, skoroglu, lebowskia, Sozriko, sinor, UmuttBEY, Deniz Emresi, Emr35, merif, berke0017, monoblane, RobinsonDefoe, ismail3846, emirkagan, biacar, cashercash, ukvrk, MetinYakar, Murat21, Aras26, Elbegli, laserion58, esref03, aytek1974, Nursun, BurakBalkan, Qwerty, FerhatKaya, Ekooo, TugayKrmn, chef28, akemal, cbberkol, MiSoSiKiaN, hoca0666, Lodos muhafızı, apistoapisto, rexxter, Kınayu, ismailkahraman, BoraBerkol, BULENTKARABULUT, kurtbey1905, batigol, krib, omerali06, Apoca1ypse, inlive, Ugur79, LepistesDüşkünü, yavgaf, KerimE, Enes Yıldırım, captain_55, Labidu, Gtuncay, asikurt69, Canberk18, yormusm, ersin1981, BabySoul, emreee89, Bekir12, bayindir@msn.com, arapaima, Leontheprof., 1serdar, Sungate, vtuci, Çemşük hobici, OrhuN Sarı, onur228, kacak3452, timucin78, rccol, serkantezel, RuLing, Semih1976, brssyl, kasırga10, hakanemel, Serkanjb, Sahinakbulut, ozan_1903, LeventOnur, Machiavelli, fırat açık, ternapi, muratteyhan, enesypr, srtykylr, Kingslayer44, -doctore-, serengeti, Curse, Ykal, Bartu.arisoy, ysn1678, Geologist, abunil, ffeytt, BlackHorse, akyuzumut, serdar131977, Hobihanem48, _rammstein_, Erdalalbayrak, wallenste1n, bakaya, emrepablo11, eray80, Tolga30, OnurOguz, edizpasha, ismailyakupoğlu, Dogukan1905, AdoniS, Suskun17, Leventayyildiz, Oğuz.K, Serkan85, lojistisyen, mrtgrgn, Magma, Kerimgenc, reano, Arapaima, muhabirhamit, SinanBulut, MEGALODON34, Mete Duru, aliy,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.