ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hasan_ali05
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
661
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Aralık 2008 00:14
Son Ziyaret:
Dün 12:08
Toplam Mesaj:
2102 [0.44 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
38 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
hasanali şekerci
Doğum Tarihi:
03 Eylül 1995
Yaş:
26
İl:
Antalya
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Acemi arkadaşlar ÖM den soru sorabilir elimden geldiğince yardım ederim.
Hasanali Şekerci

SON 10 MESAJI

Bu Balık Halfmoon Beta Dişi Mi?
Fotoğraflar bu ayrımı yapmak için çok kalitesiz ancak zaten bu teşhisi yapmak için balığın duruşu önemli öncelikle kuyruklarını tam olarak açması gerekiyor.Eğer kuyruk 180 derece açılıyorsa halfmoon 180 dereceden daha dar bir açı yapıyorsa deltadır.
Her Yıl Sivrisinek Larvası Oluyor
Temiz ve taze su girişi gerekli olacaktır.
Fikir Belirtin
Yosun %90 ihtimalle sakal yada saç yosunu dediğimiz uzun ince yosunlardan durgun sularda olur genelde.Akvaryumda kendisi oluşur ancak hobiciler için genellikle istenmeyen bir türdür.Ama varlığı direkt olarak bir zarara yol açmaz.Larvalara gelince gördüğüm yerde bırakmam toplar getiririm balıklara veririm.
İnfusorio Kültürüm Olmuşmudur Kültürü Yapalı Bir H
Fotoğraf bende gözükmüyor.Yapım aşamalarınıda paylaşırsanız konu başkaları içinde faydalı hale gelir.Şahsen daha önce infusoria üretimiyle alakalı bir kaç farklı yöntem okudum ancak hiç denemedim belki sizin yönteminizde daha pratik bulacağımız şeyler olabilir yada kültür oluşmadıysa tecrübeli arkadaşlar bunun sebebini söyleyebilir.Soruyu sorup fotoğraf koymak tam sonuç vermeyebilir.
Bu Canlılar Karides Yavrusumu?
Tahminimi yeni doğmuş lepistes yavrusundan yana kullanmak istiyorum [^_^].Ama karides olmadıkları kesin.
87x30x18h Blackwater
Bu tarz tasarımlar görmek beni hem mutlu ediyor hemde bu tasarımlara fotoğraftanda olsa görmek hoşuma gidiyor.Sadece akvaryum değil aynı zamanda bir dekor ürünü gibi.Birde birkaç fikir olması açısında su blacwater olmasa daha berrak olsa ve o dağ palmiyesi yerine veya dağ palmiyesine ek olarak büyük yapraklara sahip echinodorus türleri eklerseniz daha hoş ve ferah bir görüntü elde edilebilir.
Keyifle bu sistemi sürdürmeniz dileğiyle.

Saygılar.
Japon Balığı Garip Canlı?
Tamamen temizleyebilirseniz bir daha olmaz.
Portakal Baligim Niye Siyahlaniyor
Balık erkek sarı prenses kararma olayı da balığın çiftleşmek istemesinden ,stres etmenlerinden veya bölge koruması gibi durumlarda ortaya çıkar.Diğer yandan muhtemelen akvaryumunuz bu tür için yetersiz ve arka tarafı görünen balık emin olmamakla beraber amerikan zebra gibi eğer tahminlerim doğruysa pek sağlıklı bir kurulum olmamış.
70 Litrede Hangi Balıklar Beslenebilir ?
Akvaryum ölçüleri nedir acaba bana 70 lt den büyük gibi geldi.Diğer taraftan bende mücevher ve ateşağzını önerebilirim.Diğer yandan bulabilirseniz pelvicachromis taeniatus moliwede önerebilirim, hep beslemek istediğim ama hiç bulamadığım bir tür.
Karides/kerevit Ve Yem Vermemek
Karidesler sistemi oturmuş bol bitkili bir akvaryumda belki hiç yem vermeden bile beslenebilir ancak bir akvaryum 1 ay boyunca tamamen müdahalesiz dayanabilirmi bilmem.Bence riskli ışıklandırması arızalanabilir ,filtre arızalanabilir ,olaki akvaryum sızdırabilir diğer taraftan sürekli su buharlaşacak bunun takviye edilmesi gerekiyor.Yani evet karideslere 1 ay yem vermeden bakabilirsiniz ama bir akvayuma 1 ay boyunca bakmamak büyük sıkıntı.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.