ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Eymenkali
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
92
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Ocak 2021 13:17
Son Ziyaret:
15 Temmuz 2021 01:25
Toplam Mesaj:
404 [1.72 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
26 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eymen Kali
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Kocaeli
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Eymen Kali

SON 10 MESAJI

Karides Bakımı
Merhabalar 60 litrelik bir akvaryum almayı düşünüyorum içinde 3 tane kılıçkuyruk 2 dişi 1 erkek olmak üzere ve bir kaç tane karides almak istiyorum bir kaç sorum olacak 1- karides ile kılıçkuyruk yaşar mı? 2- karides bakımını anlatır mısınız?

Yardım edebilecek biri var mı?
Filtre Önerisi
[QUOTE=Denizs]Bence tek tip zemin kullanın. Silis kum bitkiler için uygun değil. Sadece dere kumu, beyaz kuartz kum, hagen kum vb.[/QUOTE]Tamamdır.
Filtre Önerisi
[QUOTE=Denizs] Uygun. Ek olarak pistia, tilki kuyruğu,najas, hygrophila difformis alabilirsiniz. [/QUOTE]Lav kırığı üstene silis kum değil mi (bitkiler için)
Filtre Önerisi
[QUOTE=Denizs]Olur. Ama iç filtrenin yağmurlama aparatı varsa onu cama doğru çevirin. Yoksa bir adet edinin. Çünkü canlı doğuran türleri akıntı sevmez. [/QUOTE]Elodea alıcam bitki olarak uygun mu?
Filtre Önerisi
[QUOTE=Denizs]Yani ben iç filtre pek önermiyorum çok akıntı yapıyor . Dış filtre çok daha iyi olur ayrıca akıntı yapmaması için içinden çıkan yağmurlama aparatını cama çevirebilirsiniz. Zaten çok pahalı değil sunsunlar. Ayrıca bitkiler filtrasyon yapmaz, bunu kim söyledi bilmiyorum ama bitkiler amonyağı ve nitriti akvaryumdan nasıl temizliyor anlamış değilim. Nitrattan bahsediyorlarsa zaten haftalık su değişimlerinde akvaryumdan uzaklaştırılıyor. Ama bitki olması iyi bir şey benim tavsiyem su mercimeği yerine daha köklü su üstü bitkisi kullanmanız. Su sümbülü ve pistia gibi.

Bence alabiliyorsanız 60 litrelik akvaryumu alın, balık sayısını az tutmanız iyi olmuş. Ama balıklar üreyince yavru balıkların filtreye kaçma ihtimali var. Onun içinde Google’ye dış filtre emiş süngeri yazarak bulabilirsiniz. Böylece filtreye kaçmamış olur. [/QUOTE]Pipo filtre olur mu peki zaten canlı sayım az yavrular büyüyünce petshoplara ya da arkadaşlarıma dağıtırım yani şöyle olacak bir tane iç filtre (şuan elimde olan) 300L/H ve bundan
Xinyou Dikey Akvaryum Pipo Filtre İki Süngerli Küçük XY-2831.

Böyle olmasında sıkıntı var mı?
Filtre Önerisi
[QUOTE=Denizs]Yapabiliyorsanız sunsun 603-b veya 602-b alın. İçinden çıkan süngerlerin bir tanesini en üste koyup geriye kalan yerlerine seachem matrix koyun. Son kısma da bir kat elyaf. (Bence alıcakken 603-b alın kova hacmi daha büyük,içine daha fazla malzeme koyarsınız. )[/QUOTE]iç filtre olabilir mi zaten 3 tane balık bakıcağım (2 dişi kılıçkuyruk 1 erkek kılıçkuyruk)

Zaten bolca bitki olcak pistia su mercimeği gibi gibi.

[QUOTE=Eymenkali]iç filtre olabilir mi zaten 3 tane balık bakıcağım (2 dişi kılıçkuyruk 1 erkek kılıçkuyruk)

Zaten bolca bitki olcak pistia su mercimeği gibi gibi.[/QUOTE]elimde 300L/H iç filtre var bir tane de pipo filtre alırsam olur diye düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz.
Filtre Önerisi
Selamlar öncelikle, 40 60 litre arası akvaryum satın alıcağız elimizde filtre var ancak motoru biraz küçük 40 60 litreye yetecek bir filtre arıyoruz önerilerinizi bekliyorum.
Lutfen Aciil
[QUOTE=Ebubekir konya42][:nazar:]Arkadaslar benim jaoon baligim ile melek baligi kavga etmisler japonun kuyrugunu yemis 2 tane melek japon suyun ustunde hep yan yatiyor ne yapmam gerek dokundugum zaman yuzuyor iyilesirmi lutfen acil cevap[:'(][:'(][/QUOTE]Melekle japon yaşamaz diye biliyorum. azcık araştırın.[EDIT]Eymenkali,2021-05-28 12:09:04[/EDIT]
İç Parazit Mi
[QUOTE=goktug_grl]Dışkısı beyaz gibi mi?[/QUOTE]Hayır.
İç Parazit Mi
[QUOTE=Cengizhan06]Balık sağlıklı görünüyor.Herhangi bir rahatsızlığı olduğunu düşünmüyorum.İç parazit olduğunu düşündüren nedir.[/QUOTE]Bir balığım iç parazit olup ölmüştü de.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.