ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
OrdiBuko
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]8845,1[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1002
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Eylül 2006 15:28
Son Ziyaret:
22 Ekim 2020 15:17
Toplam Mesaj:
7725 [1.50 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sercan inal
Doğum Tarihi:
13 Mart 1991
Yaş:
29
İl:
Istanbul
Meslek:
Sosyal Medya Analisti (Aslen Fizikçi:))
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sercan İnal Instagram: [URL]https://www.instagram.com/ordibuko/[/URL]

SON 10 MESAJI

450 Litre Güney Amerika Tankı Kurulumu
Ben tv ünitesi gibi yapamadım yerde olması balık haraketlerinde olumsuz etki yaratır çekingen olurlar vs diye sanırım öyle bir sorun yaşamadınız.

Cam kalınlığını kaç mm tercih ettiniz?
Siporax Miktarı
Şu an akvaryumum 500 litre ve yan sump ile filtrasyon sağlıyorum. 1 litre kadar siporax almıştım ama sump içinde pek bir doluluk yaratmadı :) Sera'nın kendi ürün bilgisinde de bulamadığım için size sormak istedim bu hacimde bir akvaryumda ideal filtrasyon için en az kaç litre siporax tercih etmeliyim?
Ona göre internetten gelsin kovadan bölme siporax [:)))]
Atakan Petshop
22 gündür para onlarda ise bence ürünü iade etmeden verdiğiniz paranın 22 günlük faizi ile birlikte iadesini isteyin. Paranız geldikten sonra ürünü gönderirsiniz ama siz de 22 gün sonra gönderin.

Konu baya geyiğe dönmüş ilk defa bir müşterinin haksız olduğunu görüyoruz [:x]
Atakan Petshop
Öncelikle bunca yıl içinde Atakan Petshop'tan hiç alışveriş yapmadım ve dükkanlarına da gitmedim o açıdan nasıl insanlar veya esnaflar bilemem.

Yanlış ürün gönderdikleri için hatalılar bu çok net ama her kargolamada olabilecek bir sorun ve sorunun çözümünde size ürünü gönderin para iadesi yapalım da diyorlar yani telafi de etmeye çalışıyorlar sanırım siz haklı iken haksız durumuna düşüyorsunuz.
Hiç bir esnaf ürünü almadan parayı iade etmez. O açıdan hata yapmış ve telafi etmeye çalışan bir firma görüyorum ben bu konuda.
Hangi Araba?
Skoda Fabia hakkında bilginiz var mı F/P aracı gibi geldi bana ama?
Sump Motoru Tıkandı
Ilk kurulumda içindeki süngeri çıkarmadığımız ve uzun zamandır acaba debisi ne zaman düşecek dediğim moturun debisi düştü.

Işın kötüsü monteleyen abi öyle önlemler almış ki altta kelepçe üstte yapıştırıcı derken moturu sökemiyorum altını açıp süngeri çıkarsam mesele çözülecek ama altını da açmayı beceremedim. Akvaryumu komple boşaltma yoluna gitmeden önce ki tatile gideceğim için buna epey vakit var ne yapabilirim?

Aklıma gelmeyen ama pratik bir yol var mı? Lavabo ac döküp toplu katliyam yapma sinirine ulaşmak istemiyorum [:)))]

Sistem: yan sump
Filtre: Eheim 3000

Debi 2000ken şimdi 200dur [:lol:][EDIT]OrdiBuko,2019-07-28 22:30:27[/EDIT]

Derken 2 bıçak 2 kurdan ile 4 kıskacı da gerdirip söktük alt kısmı geri takmıyoruz motora ulaşan pislik akvaryuma geri gitsin :)
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Ya burda esas sorun konunun açılış şekli bence. Kişi hedef alınarak açıldığı için tam amacına oturamamış. Yani biri çok yazıyor diye günlük sınırlama getirilmesi tavsiyesi üzerine kurulu bir başlık ama şu an en fazla paylaşım yapan 10 kişinin son 6 aylık post sayısına bakıyorum nasıl bir sınır olacak 1 post mu paylaşılacak günde :D 10 deseniz zaten bu sınıra takılan kalmıyor :)
Evde kara salyangozu bakımı
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=6TWq5rcGCAg[/VID]

Faydalı olabileceğini düşündüğüm bir link paylaşıyorum.

İyi hobiler,
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Konuyu kişiler üzerinden yürütmek ve kişisel cevaplara çekmek çok gereksiz diye düşünüyorum.

Benim bu konuda ifade etmek istediğim tek kritik nokta paylaşımın kalitesini belirleyen şey nedir?
Mesela aylardır yıllardır tek tük paylaşım yapıyorum ama forumu takip ediyorum eskiden ise daha çok paylaşım yapıyordum ve az önce yeni bir konuda "balığımın cinsi ne" sorusuna "beta" yanıtını verdim.
Şimdi bu konuda yürüyen tartışmaya göre bu cevabın içi çok boş çünkü aşırı bilindik çok temel biz soruya yanıt verdim. Yani balık besleyen 100 kişinin 50'sinin bu hobiyi biraz daha profesyonelce yapan muhtemelen herkesin yanıtını bildiği çok basit bir soru. Ama soruyu soran kişi bu cevabı bilmek zorunda değil, keza bilmiyorda. Araştırması da görsel olduğu için kolay değil çünkü nerede arayacak?
Şimdi ben bir balık gördüğümde ilk olarak sitedeki türlerden araştırıyorum ama gidip lepistesi amerikan'da aramıyorum elbet fakat bu bir ön bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Haliyle bu bir icat süreci değil bugün araba üretmek için sil baştan yapmamız gerekmiyor kat edilen bir yol var ama bireysel anlamda bilgiye ulaşmak için her birey işin doğası gereği sil baştan başlıyor.

Araştırma kültürünü arttırıp, paylaşım miktarını düşürmek forum kalitesini arttırır mı bence hayır çünkü "forum" kültürünün tam tersi bir durum bu. Eğer bir bilgiye hızlı ulaşmak istiyorsak "google" bunun için var :) Keza forum bunun için var olsaydı işimiz çok zor olurdu. Bazen öyle konular görüyorum ki sıfırdan aydınlanma yaşıyorum ama bu paylaşımı tamamen tesadüfen görmüş oluyorum ya da bu paylaşımın bir yıl sonra yok olup gideceğini biliyorum evet bu çok acı haklısınız ama işin doğası.

Bilginin doğruluğu da dediğimiz gibi her konuda değil elbet ama çoğu konuda tartışmaya çok açık. Hatta yeni bir tartışma da yaratayım bu konuda şuna da denk gelmiş ya da yapmış olabilirsiniz;
Balığa canlı balık verilmezi savunup veren, Oscar 500 litrede besleniri savunup 100 litrede besleyen, beta için en az 30 litre deyip 10 litrede besleyen üyelerin sayısı epeyce vardır :)

Kişi bazlı gideceksek de çok mesaj yazmak kötü mü? Bir dönem tüm gününü forumda her konuya cevap verme cabasıyla geçirip son yıllarda adını unutturan bir birey olarak söyleyebilirim ki eskiden Onur abiler, Reisler fikirlerine önem verdiğimiz pek çok isim gününü forumda geçirip çoğu konuya cevap veriyordu. Sabahladığımız günler biliriz şimdi saydığım isimlerden forumu bırakan var, az yazan var, az giren var işin doğası bu yarın bugün çok yazan az yazacak bir başkası çok ki forum yürüyecek işleyecek :)

Bu işin hobi olduğunun bilinciyle birbirimize karşı iyi olalım hoş sohbet olalım bence kafi balık bu yahu dinlendirmiyor sakinleştirmiyor mu sizi de :)

Çok uzun yazdım affola.... Bu arada 2009-2011 göndermesi olmuş o yıllar ve öncesi cidden cidden Los Galakticos...
Balığımın Türünü Bilmiyorum
[URL]https://www.akvaryum.com/betta_splendens_(beta)_tatlisur_6_279.asp[/URL]

İyi hobiler,

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 395 Online Kullanıcı, 215 Üye

Online Kullanıcılar

giyotyn, smithiseek, Acemi_34, turgay53, Mustafasağdıç18, fetih6806, tunasoylemis, Omertropik, 25at42, hanil, wmelontr, osman-01, lazdelikanli, metekaan, Faruk585, soliter83, Beta_balik, arapaima, Bihobi, sbilgic82, MurathanM, brigantes, benerium, replax1907, Yorum yapmaz, MetinSungu, corax, Aeran, Yunustekel55, Kınayu, Hasan117, eyupozkan, SubBaRcA, egehamit, halitoktay, AliKURT, MalawianKeeper, NuggetSurat95, Soul, Aozalatur, hakanturken108, arslan, Supervenenis, darkaura, ClanAquascaping, Trakia, Sheyda27, anchor, Abu, umutsb, aleko61, kadirik, Aqua Discovery, alicichlid, burkiatalay, SmallCandyThing, Zeiss, OKIRATLI, tusege, muzaffer_81, kvolkan21, bekir erdem, tayyaar, B.Yiğit, sherloock, mosquit0, Ejder Günaydın, Umit2003, Mehmet Arda, koagulant, okan169, ternapi, Quersian, ozan_1903, lazy46, Mindscape, Hasmetmeap, Tekay, mkursun, Nursun, sms1017, capodicapii, Akvarist Görkem, Baltug, Emr35, twinsoul, Kongel, karadenizm, DiscusFan, HakanMeteAY, EdizBulut, kdrackgz, vendetta99, jueJ., Okansari, Selçuks, Arapaima, orcuncetin, aliosmanasman, Akman1903, Street Parrot, _RdnC_, Fatihs, yasinenes, vlkncm, MiSoSiKiaN, FazgeR, intifada1453, Pinetra, Kagan, lebowskia, gül, Cagdaas, rarely, MuTLu, Yakup Arslan, Foae, muratkk, Efekulien, Özgür1978, Serkanjb, Aşk-ı semek, zaza649, Bysam, FerKan, praksis, Woland, Discusss78, i_gulistan, Aquay, ercanaygul06, dadash, sevota, Chemical01, musatürk, omerdonmez, placebo34, dınay, yigitkinay, goldfishlove, Tropman, noeldayi, blackstonep, tosbag, cakir060479, seyyaHH, Hosokawa1, Connor, Mavrix, Sirri42, Balikcionur, Cruelm, serkan345, Erti0607, diper, HardScape, tkagba, Eranio1907, teksel, Redmi, TheCoffin, Mesut.39, engin045, gokturkseyhan, Dawson, Hamza Özel, gkhn12345, Salihkayra, Joec, MEO, mehmet yılmaz, a.gumrah, Carl, shiroii, mertcan_60, liorente, Sebsshi, Erten, yetiis, Goksen, Altispinoza, CAKes06, iEmre, Kromatit, sarıyerli 1970, Aktasefe, Borika53, UgrKdy, midnight, Coskun59, nazimba, hanbeyiderler, m4nly, sakyazi, Brdk64, Mystii, omerali06, erkanmazici, erayinan, RoadSing3r, Yunusemre p, GokayAkvaryum, aktivist06, esperjenza, Syıalanrbapş, Mkaplan92, CERANOXE, Yarkinihsan, HarunP, erdotr, HarunYldrm, sirhill, selahattinfidan, ilhannnn01, shark2, H2vrf.Y,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.