ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kuman
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
82
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Ocak 2013 19:45
Son Ziyaret:
12 Saat 40 Dakika önce
Toplam Mesaj:
168 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
44 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
OOD
Doğum Tarihi:
26 Ocak 1981
Yaş:
40
İl:
Eskisehir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

OOD 1- 260 Litre - Eheim prof. 3 dış filtre - orta düzey kolay bitkili - mayalı sistem CO2 - Karma tetra akvaryumu 2- 115 litre - Eheim ecco pro 300 dış filtre - az, kolay bitkili - çift EBA 3. 275 litre - Fluval 307 - EBA

SON 10 MESAJI

Green Terrör- Pengasus- Oscar
[QUOTE=Defneselim]Güncel[/QUOTE]
bahsetiğiniz litrede oscar veya green terrorun bir çifti bakılabilir. oda sınırda. hayvanlara işkence yapmanın alemi yok.
Eheim Mech Pro Vs Sera Siporax
[QUOTE=RyukinLoveTr]
Sera siporax ziyan olur sera siporax kaba pislikleri tutmak için değil bakteri tutucudur. Eğer eheim mech proyu çıkartıp sera biopur alabilirsiniz.[/QUOTE]
Çok teşekkürler cevap için. seranın seramik halkalarını kastetmiştim bende aslında. bu konuda kafam karışık. daha doğrusu nette satın almaya kalkınca karışıyor kafam. bazı seramik halkalara siporax bazılarınabiopur yazmışlar. ama anladığım kadarıyla, sizde seramik halkaları öneriyorsunuz. tekrar teşekkürler.
Bu Eheim 2213'e Bir Bakabilir Misiniz ?
Hiç kaşınmayın derim. musluklardan birisi arızalı ise mesela, 200-300 arasıdır orijinal muslukları. birde contasını yenilesiniz oda dünya paradır. orijinal parçalar pahalı. daha uygun fiyatlı sıfır filtreler tercih etmek daha mantıklı şahsi görüşüm.
Hava Motoru Önerisi
Bende tetra kullandım. sessiz genel olarak.
Eheim Mech Pro Vs Sera Siporax
Herkese merhaba,
İki tane eheim filtrem var. ikisininde en alt sepetinde eheim mech pro (siyah plastik makarna gibi kıvırcık olan malzeme) var. bu plastik hiç içime sinmiyor. Sera siporax ile değiştirsem mantıklı olur mu? yoksa bu malzeme suyun ilk buluştuğu yerde. kalması makul mü? filtrenin birisi iki sepetli. bir sepet bu malzeme var. bir sepetde substrat. diğeri 4 sepetli. en alttaki sepette bu malzeme var. özetle bu plastik malzeme işe yarayan birşey mi? yoksa seranın seramik siporax ile değiştirsem mi? akvaryumun suları gayet berrak. bir sorunum yok. ama daha iyi dizilim mümkünse yapmak istiyorum.
Eheim Pro4+ 600 Malzeme Dizilimi
Eldeki malzemeleri kullanarak şöyle dizdim. ilk sepet (en alttakini kastediyorum) mech pro (plastik kvırıcık şeyler yani) ikinci sepet eheim bio mech (kare olan beyaz malzeme), üçüncü sepete substrat pro ile eheim bio mechi karışık koydum. daha çok pro var. yer var diye elimde de var diye eheim bio mechide ekledim. son sepette eheim substrat var sadece. üzerinde bir elyaf-sünger var. onunda üstüne bir torbada pruigenim vardı onu ekledim. 4 gün oldu. suya ilk gün sera aqutan attım. sonrada sera nitrivec katmaya başladım kültür otursun diye. ilk günlerki bulanıklık gitti. şu anda su tamamen berrak. umarım kültürü de oturmuştur. henüz balık koymadım. bir ara ilk sepetteki plastik mech proyu kladırıp yerine sera siporax koymayı düşünüyorum. bilmem gerekli mi değiştirmek?
Eheim Pro4+ 600 Malzeme Dizilimi
[QUOTE=Ahmet_]
En alt sepete eheim mech pro yani siyah olanlardan bi üst sepete yine elinizde varsa eheim mech pro bir üstüne bio mech veya substrat kolaybilirsiniz biyolojik filtrasyonu sagladıktan sonra bence karıştırmak veya ayrı koymak çok önemli degildir diye dusunuyorum internetteki kendi dizilimi;
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227924/010420211714011.jpg[/IMG][/QUOTE]

Sizin koyduğunuz resimdeki malzemelerle gelecek. ben şöyle düşündüm. en alt sepete biolar plastik olanlar), sonra mech (yani resimdeki 2. malzeme), sonra mech ve substrat karışımı (çünkü elimde bu ikisi var ve karıştırdığımda ancak sepeti doldurur), en üste de substrat. ilerleyen zamanlarda (biraz taksitleri bitince) plastiklerin yerine sera siporax alıp koyabilirim. sadece malzemeleri karıştırıp aynı sepete koymam sakıncalı mı diye merak ettim.
Eheim Pro4+ 600 Malzeme Dizilimi
Zaten içinde malzemelerle geliyor. ancak o plastik bio malzemeden emin değilim. bir videoda adam onu tamamen çıkarıp sünger koyuyordu.

[QUOTE=EagleEye]İmkanınız var ise plastik bio mech ürününü hiç kullanmayın hiç bir işe yaramayan bir malzeme( suyu dağıtması hariç ) onun yerine imkanınız var ise sera siporax veya sera siporax mini kullanın derim hem suyu dağıtır hem çok iyi biyolojik filtrasyon sağlar.[/QUOTE]
Bendeki başka bir eheimda da o plastik biolaradan var. onu da çıkarıp seramik mi koysam diyorum. o sadece iki sepetli. eheim pro 3 serisi. birde 600 serisini kaç litrede kullanıyorsunuz? ben 450 litre net için aldım. umarım yeterli olur.
Eheim Pro4+ 600 Malzeme Dizilimi
Herkese merhaba,
Eheimın pro 4+ 600 serisini aldım. 4 sepetli ilk iki sepette bio mech (plastik olandan) bir sepette bio mech bir sepette substr pro ile geliyor. ben plastik bio mech malzemesinin tek sepetini değiştirmek istiyorum. elimde eski eheim filtremden biomech ve substra pro var. tek sorun tek başına birisini koyarsam sepet dolmaz. bu iki malzemeyi karıştırsam olur mu? yoksa bir torba içine koyup ayrı ayrı yanyana mı koyayım? torba içinde olunca sanki daha az bakteri toplar gibi geliyor. özetle bu iki malzemeyi karıştırmanın sakıncası var mı? cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Eheim Pro + 4 600 Dış Filtre
Eheim ve fluval kullanıyorum. eheim daha iyi. belirttiğiniz seri hatta 350 serisi bile bence 250 litre akvaryumu götürür. balık yükü çoksa 600 serisi iyidir. 1250 litre çevirmesi lazım. 900 litre hesaplayanlar olmuş. bence filtreyi bir göstersinler. eheim genelde debi düşürmez. benim senelerdir kullandığım eheim aynı debide nerdeyse.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.